reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo lutówek

reklama
Kasiadz a jaki macie wozek ? napisz cos wiecej o nim polecasz/odradzasz ? mysle ze jeszcze troche i zaczniemy sie namietnie interesowac tematami wozkowymi :)
 
eeeeee tak sobie was czytam i mam kilka uwag...

po pierwsze do pępuszka teraz już sie nie używa spirytusu...można wspomniany już octanisept albo poprostu wodą i osuszać i tyle

po drugie maty monitorujące oddech bicie serca są polecane dla wczesniaków lub dla mam z grupy ryzyka tzn. np.palących papierosy w czasie ciązy....oczywiście każde dziecko narażone jest na bezdech....ale znacząca większość maluchów sobie z tym radzi....maty są dla tych bąbli które mają z tym problemy....więc albo jesteście w grupie ryzyka albo polecam kupić dopiero po porodzie.

i tyle.....
ps. aż miło was czytać wiecie? Spokojnych już chyba 8 miesięcy....
 
agnieszkaala to fakt leżaczek jest do 9 kg ale prawdę mówiąc już dobry miesiąc go nie używały a młoda waży 8kg, od kiedy zaczęła się przemieszczać to ciężko żeby w krzesełku podczas karmienia usiedziała, więc myślę że nie ma co kupować tych do 18 kg bo dziecko po prostu nie chce w tym siedzieć jak córa była mała to bardzo się przydał bo tylko w nim spała w ciągu dnia:)

jeśli chodzi o wózek to już pisałam gdzieś jaki mam, ale mogę jeszcze raz:):
4 Runner 3w1
Bebé beni
jak na tą cenę to naprawdę polecam, bo nawet przez chwilę na niego nie narzekałam, sprawdził się podczas spacerów po terenie pagórkowatym, trawiastym, kostce brukowej oraz zimą i w dodatku codziennie pokonuje schody w bloku:)

diablica jeśli chodzi o spirytus to wciąż jest stosowany, choć są nowe wytyczne co do pielęgnacji pępka to położne nadal polecają spirytus gdyż po nim najszybciej pępuszek odpada. W każdym razie stanowczo odradzam gaziki nasączone spirytusem, są do du.., kupiłam chyba ze 20 sztuk, zużyłam 1 a reszta leży:)
 
a czemu kilka mies. Kasiu ???
ja dziecko nr 1 wozilam ponad 2 lata w wozku :)
nadmiaru gotowki nie mam ale marze o nim juz dlugoooo !
 
reklama
a ja wam powiem, że mało znam dziewczyn, które w pierwszym wózku (pomimo możliwości spacerówki) wożą dziecko tak długo. prawie każdy szuka potem jakiejś lekkiej, małej spacerówki. dlatego ja osobiście z własnego doświadczenia wiem, że drogiego wózka na start bym nie kupiła.

poza tym jeżeli chodzi o wszelkiego rodzaju gadżety to jestem zdania, ze wszystko w swoim czasie bo połowa może okazać się niepotrzebna.
niania elektroniczna - super, ale jak sie mieszka w domu gdzie np. na dole nie słyszysz dziecka. pierwsze 4 miesiące byliśmy w mieszkaniu w bloku i nie przydała się ani razu. po przeniesieniu się do domu to używana jest do dzisiaj.
wszelkiego rodzaju leżaczki, maty itp. to się bardzo często dostaje na chrzciny i z tym ja bym się wstrzymała - tzn przy pierwszym się wstrzymałam i na chrzcinach dostaliśmy :)
diablica spirytus nadal w użyciu! często też octenisept, ale sporo ludzi nadal używa spirytusu i sporo położnych go nadal poleca.

poza tym jak już pisałam wszystko wychodzi w praniu i teraz za wcześnie na szaleństwa. przykład - laktator. ja bez niego sobie życia nie wyobrażam, ale kupiłam dopiero jak widziałam, że bez niego nie dam rady. koleżanka kupiła przed porodem i już brała do szpitala i co? okazało się, że nie będzie karmić i bez sensu wydana kasa.
 
Do góry