reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPOWE SZALEŃSTWO

ja znalazlam taka liste dla mamy:

• karta ciążowa;
• dokument potwierdzający grupę krwi, inne badania, wskazane przez lekarza;
• dowód osobisty, legitymację ubezpieczeniową;
• zegarek z sekundnikiem - do mierzenia częstości skurczów;
• przybory toaletowe i ulubione kosmetyki, kapcie;
• ręcznik, klapki pod prysznic;
• duże, chłonne podpaski;
• bielizna, skarpety, biustonosz dla karmiących + ewentualnie wkładki laktacyjne;
• koszula nocna - 2 sztuki;
• walkmana, coś do czytania, coś do pisania, papier;
• telefon lub kartę telefoniczną;
• wyprawka dla dzidziusia.
 
reklama
Wiesz co chyba masz rację niepotrzebnie miałam jakieś wyrzuty. Przecież takie dziecko nie zdąży tego dobrze ponosić a już wyrośnie. A przed użyciem i tak piorę takie rzeczy i gotuję , więc juz teraz sama nie wiem o co sobie głowę zawracam, chyba hormonki dały znać o sobie
 
Magda, dobrze ze kupilas malenstwu te ubranka, malutkie dzieci nie niszcza tak ciuszkow, szybko z nich wyrastajawiec nie masz co sie martwic.
 
Ja mam taką listę jeśli chodzi o to co według gazety Claudia powinno się zabrać do szpitala:
dowód osobisty
aktualną książeczkę ubezpieczeniową
kartę ciąży
wyniki badania grupy krwi , HBS , WR , oraz wyniki USG (ok.36 tyg ciąży)
ostatnią morfologię, mocz
przybory toaletowe:
dezodorant
krem , szczotka i pasta do zębów
mydło dla dzieci(lub specjalny płyn do higieny intymnej dla połoznic)
kilka ręczników w praktycznych ciemnych kolorach
największe i najbardziej chłonne podpaski
Ubranie
kilka koszul dla karmiących
szlafrok
biustonosz dla karmiacych matek
wkładki laktacyjne
bardzo praktyczne są jednorazowe majtki dla świeżo upieczonych mam
drobiazgi
telefon komórkowy
ulubione czasopismo lub książkę
niegazowana woda mineralna do picia
rzeczy dla dziecka
ubranka:
najbardziej praktyczne są kaftaniki zapinane z przoduoraz spiochy z guziczkami na ramionach i w kroku
cienka czapeczka
sweterek
jednorazowe pieluchy
mokre chusteczki do mycia pupy
inne kosmetyki są zbędne gdyż z reguły toaletą noworodka zajmują się pielęgniarki, korzystające ze szpitalnych mydeł i oliwek
 
Lindsay u mnie w Łodzi nie ma czegos takiego jak dyskietka NFZ ale to chyba rodzaj potwierdzenia , że masz opłacane składki i danych osobowych , uprawnień do opieki zdrowotnej nie mam pojęcia , może przebieg chorób na co się leczysz i jakie leki bierzesz .Ale mogę się mylić to są jedynie moje domysły
 
Oto podsumowanie trzech list:
• karta ciążowa;
• dokument potwierdzający grupę krwi, inne badania, wskazane przez lekarza (HBS , WR , oraz wyniki USG (ok.36 tyg ciąży) ostatnią morfologię, mocz);
• dowód osobisty;
• legitymacja ubezpieczeniowa;
• zegarek z sekundnikiem - do mierzenia częstości skurczów;
• przybory toaletowe i ulubione kosmetyki (dezodorant, krem , szczotka i pasta do zębów
mydło dla dzieci (lub specjalny płyn do higieny intymnej dla połoznic)
• kapcie;
• ręcznik (2 małe, 2 kąpielowe w ciemnych kolorach)
• klapki pod prysznic;
• duże, chłonne podpaski;
• bielizna, skarpety, biustonosz dla karmiących;
• koszula nocna - 2 sztuki;
• walkman, coś do czytania, coś do pisania, papier;
• telefon lub kartę telefoniczną;
• dyskietka z kasy NFZ
• majtki jednorazowe
• pieluchomajtki
• wkładki laktacyjne
• szlafrok
• niegazowana woda mineralna do picia
• wyprawka dla dziecka:
kaftaniki zapinane z przoduoraz spiochy z guziczkami na ramionach i w kroku
cienka czapeczka
sweterek
jednorazowe pieluchy
mokre chusteczki do mycia pupy
inne kosmetyki są zbędne gdyż z reguły toaletą noworodka zajmują się pielęgniarki, korzystające ze szpitalnych mydeł i oliwek
 
lomaaatko...
toz to zestaw na 3 torby a nie na jedna... moze od razy sie z calym inwentarzem przeprowadzic do szpitala... ;)


 
reklama
Ja się śmieję z całej tej listy przecież nie idziemy do szpitala na pół roku tylko na około 3 dni, po co brać aż 4 ręczniki , nie wystarcza dwa , jak się jeden zabrudzi dać komuś znać niech przyniesie drugi a ten dać do prania
 
Do góry