reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowe szaleństwo

Antilia widzę, że Ty już podeszłaś poważnie do sprawy, ja jeszcze zobaczę co zaoferuje mi moja koleżanka w ten weekend i po mału będę też już kupować choć jakieś drobiazgi, niech leżą sobie,jeść nie wołają:-)
 
reklama
A ja wczoraj buszowałam po alegro i ledwie się powstrzymałam od zakupów. takie są cudne te ubranka.
A nie kupiłam nic z dwóch powodów. 1 myslę, że dostanę coś od siosrty i kolegi M. 2 nie wiem co właściwie i w jakiej ilości jest mi potrzebne. Np. czy przyda mi się 7 par body z krótkim rękawkiem??? Bo ja nawet nie wiem jak taki noworodek powinien byc w listopadzie ubrany. Wyobrażam sobie to tak: pielucha, body z długim rękawkiem, na to pajacyk lub śpioszki i kaftanik, plus ew. cienka czapeczka. A wy jak myślicie mamusie? i drugie pytanie ile takich zestawów jest mi potrzebne? Tak żeby nie zabrakło i żeby nie leżały nie używane.
 
AGA - w domu zapewne bedziesz miala cieplo.......wiec swobodnie wystarczy body z krotkim rękawkiem, a na wierzch - dokladnie tak jak napisalas :tak: Co innego na wyjscia.
Jesli chodzi o czapke w domu - dla mnie calkowicie zbedne......:sorry:
Moj Kuba co prawda kwietniowy byl, ale chlodne dni tez byly - nigdy w zyciu nie ubralam mu w domu czapki.....
Czasem po kapieli mozna zalozyc - ale to jesli dzidzia ma dluzsze wloski.....moj byl łysolek ;-)

Jesli chodzi o potrzebne ilosci.....wklejam Wam stronke, napewno sie przyda (tam sa i ubranka i inne rzeczy)
http://dzieci.lunar.pl/go.php?page=Wyprawka
Podano tam podstawowe ilosci.....ja mam tego wszystkiego wiecej i nie musialam tak czesto prac :-D Pranie bylo jak sie zaczynaly ubranka konczyc :tak:
A takiego maluszka czasem kilka razy dziennie trzeba przebrac.....albo uleje, albo sie zasika (nawet pampers czasem przepusci), albo sie zasika podczas przebierania itd :cool2:
Aaaaaa......w tym linku podano rozmiar ubranek 62.....ja mialam tez 56, a nawet pare sztuk 51 - wszystkie sie przydaly :tak: Nawet jak dziecko ma juz jakies 60 cm to te 56 pasuja........
Wszystko zalezy od tego jak duza dzidzia sie urodzi - na podstawie usg bedziecie w przyblizeniu wiedziec. Poza tym.....nalezy wziasc pod uwage dlugosc rodzicow podczas urodzenia i wyciagnac z tego srednią - metoda raczej sie sprawdza :tak:
Ja wiedzialam ze Kuba bedzie standardowy - mial 53 cm....i te male ubranka bardzo sie przydaly.....Mnie sie np nie podoba maluszek w za duzych ubrankach, z poprzwijanymi rękawkami :-p
 
My mamy mnustwo ubranek jakoś nie potrafię się powstrzymać;-) dwie sukienki:-p łużeczko planyjemy takie jak Aneta czyli na 140 cm przerabiane na tapczanik, wozek też wstępnie wybrany w przyszłym miesiącu będziemy meblować pokoik maluszka :-D natomiast nie mam kosmetyków proszkow płynów butelek i całej masy przedmiotów o których nie mamy pojęcia że będą nam potrzebne, więc czekam na rady co jeszcze i kiedy kupić:happy2:
A i ubranka mam w większości newborn i 56 bo są takie slodziutkie... no i my też mieliśmy ok 52 cm. więc malutka powinna obnosić;-)
 
My mamy całe 3 sztuki śpiochów ...., ale mam nadzieje że kuzynka da mi jakieś ubranka bo ma 3 synów więc pewnie jej coś zostało ;-). Za wózkiem się rozglądałam, ceny masakrycznie drogie są, ale kupić trzeba. Jeszcze mam czas więc może rodzice kupią :-). Pożyjemy zobaczymy :-)
 
byliśmy dzisiaj z moim M i mamą w sklepie Fido i wpłaciliśmy zaliczkę na wozek:-D:-D:-D
żaden z nas nie myslał racjonalnie wiem że jeszcze sporo czasu ale tak się cieszę....
Niestety na odbior trzeba trochę poczekać
ja nie mogę wchodzić do sklepów z dzieciowymi szpargałami:zawstydzona/y:
 
Anitlko zdecydowaliśmy się na Maxi Cosi Mura w kolorze takim ni to brązowy ni bordowy, zresztą w zasadzie wszystkie ich kolory są dziwne... Nie mam doświadczenia w kwesti wozkowej i mam nadzieję że to będzie dobry zakup bo przecież praktycznie najdroższy, teraz zostało nam kupić fotelik łużeczko jakieś komody i jak wspominałam kosmetyki i inne drobiazgi. Wózek w zasadzie w całości fundują rodzice więc się nam udało;-)
 
reklama
Do góry