reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupowo-Wyprawkowy:)

Też nie kupowałam na razie żadnych zabawek. Przyjdzie jeszcze na to czas, chociaż nie powiem, chciałoby się bo są takie ładne i kolorowe :) Mam tylko karuzelę do łóżeczka i leżaczek, myślę że na początek wystarczy, bo tak jak mówią dziewczyny, na początku takiej dzidzi niewiele potrzeba, wystarczą rodzice i mleczko :)
 
reklama
no właśnie jeszcze myslałam o jakimś leżaczku, fajniutkie one są.

alienka dawaj znac jak beda jakieś promocje u was w miescie , bo tu u nas nie ma takich sklepów z rzeczami dla dzidzi a u was chyba cos się znajdzie, choc dawno nie byłam to nie wiem. muszę poszukac w necie moze jest strona internetowa gal. forum i zobaczyc jakie tam sklepy są.
 
Guusia Pewnie, że się znajdzie :) Gdybyś chciałą jakieś namiary na sklepy, to mów śmiało. Chętnie pomogę. O promocjach niestety nic nie wiem, bo jestem od miesiąca niemobilna. Jedyne moje wycieczki to do wc i szkoły rodzenia, tak Maluch pcha się na świat. No ale jak coś usłyszę na ten temat to na pewno dam Ci znać :)
 
mamusie mam do was pytanie bo ja cały czas mam wrażenie że mam za mało ciuszków na początek dla małego ile czego macie tak mniej wiecej i w jakich rozmiarach jak narazie nazbierałam trochę od 56-68 ale nie wiem czy to wystarczy
a na wyjście ze szpitala kupujecie mauszkowi jakąś specjalną wyprawkę czy normalnie w jakiś tam pajacyk ubieracie?
a i mam jeszcze pytanko o kocyki ile i jakie macie bo się zastanawiam czy by jeszcze jednego nie dokupić mam jeden malutki z mikrofibry, jeden duży taki polarowy ale jest cienki a ostatnio mi wpadły w oko te takie akrylowe koce co sądzicie?

Właśnie ja też zastanawiałam się nad tym czy nie mam wszystkiego za mało, ale po zrobieniu prania stwierdziłam że narazie powinno wystarczyć. Wiem natomiast że muszę jeszcze dokupić jakiś ciepły kocyk bo narazie mam tylko dwa polarowe ale takie cieniutkie i jakieś czapeczki bo tego też u mnie brak niestety. Zawsze jak czegoś będziesz miała za mało to w każdej chwili można dokupić - tak mi przynajmniej powtarza rodzinka :)

Muszę też kupić jeszcze jakiś pojemnik/kosz na pampersy i jakieś specjalne worki na nie, bo nie będę biegać z każdym pampersem...

Cały weekend mnie nie było i tyle rzeczy jeszcze przyszło mi do głowy, ale oczywiście ja gapa tego nie spisałam, więc jak mi się coś przypomni, to będę pisać i pytać :)

Widziałam na allegro takie pojemniki chyba z Tommy Tippee na zużyte pieluszki i gdzieś później czytałam że to jest bardzo fajny i przydatny gadzecik. Nie jest drogi cos ok 80zł a wkłady do niego ok 25zł i wystarcza na miesiąc.

Już wiem, o co jeszcze miałam Was zapytać! Czy kupujecie jakąś karuzelkę dla maluszków do łóżeczka...? Bo ja się ciągle zastanawiam, a ceny przyprawiają o zawrót głowy. Kiedyś chyba Lilu albo Asiek pisały o jakiejś karuzeli z Fisher Price, a może ktoś poleci coś jeszcze...? Jeśli już się na jakąś zdecyduję, to na taką wypróbowaną przez kogoś...

Właśnie dzisiaj oglądałam program na TVN Style Mamo to ja w którym mówili o karuzelach.Wypowiadał się jakiś lekarz że podobno im mniej bajerów tym lepiej. Jeśli damy dziecku za dużo bodźców naraz tj kolory, muzyka i kręcące się przedmioty to będzie ono miało problem ze skupieniem się na tym i będzie się bardziej denerwowało niż z tego cieszyło. Polecali najprostsze karuzele z pluszakami w wyraźniejszych (ale bez przesady) kolorach.
 
ja tez nie mam jeszcze zadych grzechotek, zabawek, ani karuzeli bo jakos nie mam weny do takich zakupow..mysle ze z tym jeszcze bedzie okazja zaszalec.

Alienka widze ze Ty tez musisz lezec tak jak ja...a moge wiedziec co jest powodem? bo u mnie zgladzona szyjka i maly pcha sie juz na swiat.
 
Malgos83 u mnie też szyjka skrócona i do tego zaczęła się otwierać. Jak to powiedział lekarz "Wszystko wisi włosku". Termin mam na 21 września, ale powiedział, że jak wytrzymam do 10 września (termin wg ostatniego usg), to i tak będzie bardzo dobrze. Ah, te nasze chłopaki chyba już się doczekać nie mogą kiedy ich przytulimy :)
 
Asiek ja tez mam cos takiego u nas to sie nazywa w doslownym tlumaczeniu chusteczka do przytulania , ale naprawde sie sprawdzilo !Bzu84OQ!Wk~$(KGrHqQOKiQEw13iIBCdBM((zvWMUQ~~_35[1].jpg
 
Dziewczyny, nauczona przez Was, sprawdzam oferty w Biedronce - od czwartku będą skarpetki dla dzidziusiów - 3,49 zł za dwie pary :)
http://www.biedronka.pl/cms/img/u/Non_food/nf_2010.08.16/02/06_b.jpg
...a teściowa moja kupiła niedawno w sklepie jedną malutką parę za 12 zł... :/
Dzięki za namiar! Wlasnie skarpeteczek mi brakuje
Owieczkę sterntaler mam w domku. Kupiłam na allegro używaną w idealnym stanie za 46zł, to połowa ceny nowej , a wygląda tak samo i działa bez zarzutu. Czy się sprawdzi przy dzidziusiu??? Pożyjemy-zobaczymy. W każdym bądź razie tak, jak piszą reaguje na dźwięk głosu i ma regulację głośności. Dźwięk mnie trochę zaskoczył w pierwszej chwili, bo brzmi jak takie dudnienie z szumem, ale to przecież serce tak, jak słyszy je dziecko od wewnątrz, a dzieciątko słyszy je jeszcze będąc w balonie z wodą :)
Fajna sprawa ta maskotka, moze sie skuszę, albo poprosze chrzestnych o takową?

ja mam od groma grzechotek, interaktywnych zabawek, szeleszcząco-piszczących maskotek itp duzo dostałam od rodzinki no i zostało mi po Julci ale puki co wszystko jest pochowane w kartonach... mam tylko przygotowaną taką maskotke Przytulanka Królik Tino kupiłam w rossmanie za 11zl przy Julci świetnie sie sprawdzała - przykładałam do policzka i młoda od razu zasypiała...
Asiek ja taz ma full maskotek niwmowlecych po córci, ale taką przytulankę - kocyk faktycznie mała uwielbiała i spi z nia do dziś, a ma 4 latka z kawałkiem
 
marbus fajnie, że napisałaś o tych skarpeteczkach, będę musiała kupić, bo mam tylko 2 pary i kapcioszki takie cieplutkie welurowe.

Co do karuzelki to fajne są na allegro i też mam zamiar kupić, ale dopiero we wrześniu, bo niestety sporo kaski teraz poszło, a jeszcze trochę wydatków mamy niestety w sierpniu.

Maskotkę z bijącym serduszkiem też chciałam kupić, ale zobaczymy jak to wyjdzie finansowo wszystko, czy wyrobimy się :( Tym bardziej, że chcemy jeszcze na szybko jednak panele założyć w pokoiku malutkiej, bo jest dywan i to się niebardzo będzie chyba sprawdzać przy zwierzach domowych i dziecku.

Mam już wózek - ..:: BOBO WÓZKI ::.. najlepsze WÓZKI DZIECIĘCE: BREAKER CLASSIC głęboko-spacerowy tylko kolor to czerwony z beżowymi wstawkami i koła są pompowane ;)
 
reklama
Do góry