reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maleństwa

Tangerieme

Fanka BB :)
Dołączył(a)
2 Kwiecień 2019
Postów
170
Powoli zaczynam zakupy dla dziewczynki. Zaczynam od zera. Wrzucajcie tutaj proszę linki do jakiś stronek gdzie można kupić fajne ubranka, wyprawki, łóżeczka, wózki, kosmetyki i ich firmy jakie polecacie do pielęgnacji, gadżety które są przydatne. Ja tez będę ciagle coś wrzucała co i gdzie nabyłam ;)
 
reklama
Sp
Zależy kto jak sobie rozwiąże. Ja bobasa kapalam na silikonowym siodełku w dużej wannie. Potem zawijalam go w ręczniki i brałam do pokoju. Moja łazienka jest mała, nie ma w niej miejsca na osobna wanienkę z przewijakiem.
Miałam i taki osobny przewijak i taki nakładany na łóżko. Tego osobnego nie użyłam ani razu. Jak już pisałam, twarde toto było, zimne, płaskie. Bałam się, ze jak mi mała już rączkami wywijała, ze się o przewijak uderzy. Albo ze podniesie główkę a potem nią walnie o to drewno. Jak dla mnie porażka.
Taki miękki przewijak nakładany na łóżko ugina się pod ciężarem maluszka i tworzy bezpieczne zagłębienie z wyższymi bokami. Jak malec zaczyna już się przewracać to z czegoś takiego nie wyleci. Ten drewniany nie był pod tym katem aż tak bezpieczny. Plus jak dla mnie było mniej noszenia. Po prostu przeniosłam dziecko na wyższy poziom.
Łatwo się to czyści.
Każde łóżeczko turystyczne ma tez różne kieszenie w które można włożyć pampersy, chusteczki. W Ikei można kupić takie plastikowe pojemniki, które się zaczepia na krawedzi łóżeczka, żeby tam schować różne kremy czy akcesoria. Później takie łóżeczko można używać jako takiej zagrody do zabawy. Jak dla mnie bomba.
Najlepiej jednak iść i oglądać takie rzeczy na żywo. Można sobie wtedy sprawdzić czy jest to stabilne czy nie. Niektóre łóżeczka kiepskiej jakości same się składają jak tylko materac przeniesie się na niższy poziom. To jest niebezpieczne. Dlatego nie polecam zamawiania ich z netu. Chyba, ze ktoś pójdzie, na żywo zobaczy, a w necie kupuje bo np jest taniej. Dobre łóżeczko może być inwestycja na lata, nie ma co oszczędzać.
To fakt łóżeczko jeszcze kupie przez i trener bez oglądania ale materac chciałabym już dotknąć. Sobie na którym śpię wybierałam osobiście a co dopiero dziecku.
 
reklama
My kupiliśmy przewijak nakładany na barierki łóżeczka, takie rozwiązanie dla nas najlepsze. Jeśli chodzi o kosmetyki zdecydowałam się na Oillan i Momme. A chusteczki to Hipp ultra Sensitive po długich godzinach spędzonych na czytaniu srokao... :)

Tez obserwuje Srokę bardzo mądrze podpowiada i opisuje produkty. Warto tez czytać mame ginekolog na Facebooku i pana tabletkę.
 
Ja to chyba sobie daruje ten przewijak koło łóżeczka. Łazienkę mam duża tam wystarczy a na lozko swoje po prostu przy „grubszej” sprawie będę dawać podkłady o tyle.
 
Do góry