reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko

Ja mialam zle doswaidczenia z Deltimem (rozpadl sie), ale mialam go po koleżance:zawstydzona/y:, teraz szukac bede uzywanej (bo o wiele tansza) Emmaljungi.
 
reklama
Ida - ja pewnie będę sprzedawać swoją emmajlungę :tak::tak: co chcemy nowy wózek :-p

Tylko nie wiem co kupimy. Potrzebujemy wózek na dużych kołach ale przez pierwsze 3 miesiące będziemy mieszkać tu gdzie teraz z małą windą i schodami do przebycia. Emmajlungi za żadne skarby nie zniosę ze schodów a przecież wychodzić muszę. Muszę przyznać, że jestem w kropce.:confused2:
 
Jak swietnie, ze zaczelyscie ten watek :-)
Ja jestem calkiem zielona i stoje przed trudnym wyborem. W te sobote ide z tesciowa do najwiekszego sklepu z wozkami w Glasgow. Idziemy ogladac, bo to dziadkowie kupia wozek. Moja tesciowa zaproponowala ze jak chce to nie musze kupowac 3in1 ale ona kupi gleboki i spacerowke osobno. Poradzcie co lepsze? Poprosze tez o jakies wskazowki na co mam patrzec w pierwszej kolejnosci i co jest wazne w uzytkowaniu wozka. Ja nie mam w tej kwestii zadnego doswiadczenia :-(
No moze tylko z czasu kiedy sama w nim jezdzilam :-) ale to sie nie liczy...
 
magda przeczytaj caly watek od poczatku ... przynajmniej ja juz w moim wczesniejszym poscie odpowiedzialam na twoje pytanie ;-)
ale jesli to co juz napisalysmy to za malo podpowiedzi dla ciebie z przyjemnoscia pomoge :tak::tak:
 
Główna cecha na którą warto patrzeć, to czy bedziesz go targać po schodach - jak tak, to fajna jest miękka gondolka/nosidło - stelaż zostawiasz na dole i potem lekka spacerówka. Jak nie, to nie zwracasz uwagi na ciężar, a bardziej sobie pojeździj i zobacz czy się lekko prowadzi - fajne jest włożenie zgrzewki wody mineralnej czy jakiegoś ciężkiego twardego przedmiotu do środka wózka i zaliczenie wertepu (może być np. twoja torebka albo coś z półki sklepu) - tak bedzie w tym wózku skakać główka twojego dziecka:tak:. Ogólnie idź i w sklepie sobie pojeździj różnymi wózkami, zobacz czy lubisz np. skrętne koła (ja nie na przykład, bo dużo po wertepie jeżdżę i wtedy wózek skręca gdzie chce... ale jak jeździsz po równych powierzchniach to są fajne), przekładana rączka jest fajna w słoneczny dzień (hm Glasgow trochę mało słoneczne...) bo można przełożyć i nie świeci dziecku w oko. Jak wielofunkcyjny to spacerówka koniecznie rozkładana na płasko - bardzo się przydaje. Fajna jest opcja wpięcia fotelika, ale u mnie np. się nie przydała za bardzo (fotelik samochodowy nosił mąż a nie stelaż wózka). Jeśli chodzi o gondolę to dla mnie kluczowa jest cecha - jak największa. Zobacz na mocowania, nity się zwykle wyrabiają i trzeba wbijać nowe (no chyba że zamierzasz mało z tym wózkiem chodzić), hamulec - fajne jest jak hamuje oba kółka na raz, pojeździj zahamowanym wózkiem czy łatwo sprawić że pojedzie (czasem są dziwne patenty hamowania co odskakują przy ruchu wózka i już nie hamują - a to w autobusie jest tragedia). Fajna jest regulowana wysokość rączki, nieprzemakalne pokrycie wózka, dodatki: śpiworek, torba, folia, okrycie na nózki...

W sumie z wózkami jest trochę tak, że każdemu co innego pasuje. Też zależy czy sama będziesz chodzić na spacery, czy z kimś, czy dużo będziesz łazić, czy tylko do ogródka nieopodal, czy dziecko urodzi się duże (wtedy wyrośnie ci z gondoli i fajna jest duża spacerówka rozkładana na płasko), jak szybko zacznie siedzieć...
 
Kasia_z bardzo Ci dziekuje za wszystkie rady i wskazowki, bardzo mi pomogly i na poczatek bede miala jakies wyobrazenie czego szukam.

Wizualnie podobaja mi sie wozki Silver Cross, ale zobaczymy jak sie nimi jezdzi. To prawie jak kupowanie auta. Napisze cos wiecej po wizycie w sklepie.
 
Magda - ja jeszcze dopiszę - jak mieszkasz w mieście z ładnymi chodnikami i niskimi krwężnikami to pomyśl o oddzielnym kupieniu gondoli i oddzielnie spacerówki. Większość mam, która ma wózki wielofunkcyjne i tak zazwyczaj dokupuje później lekką spacerówkę.
Ja z kolei nie polecam ;-) takiej miekkiej gondoli - jak dla mnie jest za ciasna dla dziecka. Ja wykorzystywałm też gondolę, jako łóżeczko jak jechaliśmy gdzieś w gości byle by była wypinana.:tak: I jeszcze jedno sprawdź czy zmieści się do samochodu po złożeniu - sama widziałam gości, którzy kupili wózek i pod sklepem zastnawiali się jak go upchną w bagażniku :-D
Dziecka nie można wozić w gondoli więc i ona musi zmieścić się w bagażniku.:tak::tak::tak:

Ah ja też chcę pooglądać wózki, już to nawet zrobilam ale w sieci :-p
 
ja przy kupowaniu wózka tym razem będę zwracać uwagę np. na jego ciężkość, a z zasadzie lekkość, bo z tym julki nieźle się umęczyłam... druga spawa,przekładana rączka- moim zdebiem bardzo przydatny bajer, funkcjonalność tego wózka- żeby łatwo i sprawnie można było go złożyć i rozłożyć- wielkość po złożeniu, żeby nie zajmował całego bagażnika, możliwość prowadzenia jedną ręką- np. żeby spokojnie móc prowadzić dziecko za rączkę, jednocześnie prowadzać wózek, koszyk na zakupy.

ja kupuje wózek 3in1...
 
reklama
WÓZEK HAUCK JEEP 3-KOŁOWY Z ATESTAMI-OD EKROPKA (326629716) - Aukcje internetowe Allegro

a co powiecie na ten wózek ??nie wiem czy dobrze wkleiłam link, widziałam go w pracy, babeczka była na zakupach i taki miała, wyglądał na cholernie drogi a kosztuje 328 zł , dziwne...
ale mi osobiście strasznie się spodobał...
Ja się zakochałam w wózku quinny i chyba już tak zostanie...3 w 1
Miło, że tematy zakupowe się rozwijają, bo jak zakładałam ten wątek, to myślałam, że uznacie mnie za wariatkę i każecie sobie poszukać innego forum :))
 
Do góry