reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszka, przydatne adresy i nie tylko

dziękuję drogie koleżanki , że wytłumaczyłyście mi tą sprawę .... oj chyba się jeszcze muszę dużo nauczyć ... choć pewnie najwięcej nauczę się w praktyce ..:))
 
reklama
aniam- pewnie, że się nauczysz, nie ma stresu w sklepie też są od tego ludzie żeby Ci wszystko wyjaśnić i zaprezentować:)
Wątek się rozwija widzę:)
Ja się zdecydowałam na full zestaw Bebe Confort Loola Up, jest leciutki a ja mam chory kręgosłup więc każdy kilogram się liczy. Oczywiście są też inne zalety ;-)
Na dodatek na dniach zmieniamy auta, więc z dopasowaniem nie będzie problemu.

Ale zakupy zostawiam na później, myślę że w lecie kupimy hurtowo potrzebne sprzęty.Robię listę rzeczy,oglądam i porównuję. Póki co to torba spakowana i siedzę jak na bombie zegarowej z tym kamieniem:(
 
Sanya, nie wiem gdzie mieszkasz, ale na warszawskie ulice takie kólka jak w tym wozku niestety sie zupelnie nie sprawdzaja. Wiem, ze takie wozki maja wielu zwolenników, ale ja osobiscie wole duze, pompowane kółka.
 
Ida-mieszkam w Warszawie,w centrum...póki co jeszcze:tak: ale nie wiem jak długo.
Mam do wyboru albo opcję 6-kołową (z przodu podwójne) faktycznie są małe albo trzykołową na dużych pompowanych (przy czym przednie można blokować na różne sposoby jak komu pasuje). Połaziłam trochę po tych sklepach z partnerem i po wielu sesjach "jazd próbnych" jakoś najbardziej nam pasował.Mały, szybki i zwrotny:) Poza tym- nam się podoba:) Podobały mi się wózki Inglesiny takie retro i koła wielkie, ale mój mężczyzna omija je szerokim łukiem :-D
A patrząc po ludziach z wózkami- każdy lubi co innego a wózków teraz zatrzęsienie form i rodzajów :szok:
 
Hej dziewczyny!

A powiedzcie mi jak to jest z tymi trzema kółkami w wóżkach. Ja mieszkam w centrum Warszawy i tam sporo przejść podziemnych jest - trójkołowiec po tych szynach ułożonych na schodach chyba będzie miał problem z podjazdem...??
Choć jak tak się ostatnio przyglądałam czterokołowcom to one też mają rozstawy kółek w pełnej możliwej gamie :szok: - więc już sama nie wiem co myśleć?
Czym Wy sie kierujecie przy decyzji czy ma to być trzy czy cztrero kołowiec??

Pozdrawiam i fajnie wiedzieć że to nie tylko ja już o zakupach myślę :-D
 
Tak jak obiecalam jakis czas temu pisze po mojej pierwszej wizycie z sklepie z wozkami. Do momentu jak tam nie weszlam nie zdawalam sobie sprawy jak wiele firm i roznych rodzajow wozkow jest do wyboru. Nie przesadzajac mieli wystawionych ponad 100. Jak szlam to myslalam, ze jak ze wszystkim cena swoje powie i pozwoli wyeliminowac wieksza czesc. A tu niespodzianka wszystkie w cenie miedzy £270 - £500, co okazalo sie zadnym problemem dla mojej tesciowej, ktora bedzie za niego placic. Dla mnie to bol glowy - 8w1, 3w1, 2w1, z fotelikiem do samochodu czy bez. Moj maz wyszedl ze sklepu po 30min i powiedzial, ze wszystkie sa sliczne i zaakceptuje kazdy moj wybor. Jak to facet zostawil mnie z ta decyzja sama :-( Tesciowa wskazywala na te ktore jej sie podobaly wizualnie i caly czas powtarzala "to twoj wybor ja tu tylko place". Po obejsciu sklepu kilkakrotnie lista zmalala do 4: Chicco "Trio for me", Silver Cross "Sleepover", Mamas&Papas "8in1" oraz Emmaljunga. Zabralam do domu mnostwo ksiazek promocyjnych kazdej firmy i teraz mam ok 8 tygodni na ostateczny wybor, bo na wozek sie czeka w zaleznosci od modelu od 6 do 16 tygodni.

Z innej bajki - dostalam od kolezanki prezent - malusie sliczniusie buciczki i teraz strasznie korci mnie na zakup jakichs ubranek, ale wydaje mi sie ze to jeszcze za wczesnie... a was nie korci ???
 
Magda- fajny twój post:) dokładnie to samo przechodziłam zatrzęsienie kolorów, modeli i wszystkiego :tak:Ale mój partner od razu zaczął je porównywać i jeździć po sklepie i współnie wybraliśmy ten mój wymarzony:) też się zastanawiałam nad tymi co Ty: Emmaljunga i Chicco tych pozostałych nie znam:-) Też mnie czasem korci żeby coś kupić ale powstrzymuje mnie to że nie znam płci maluszka, bo niby czuję że to chłopczyk ale gapię się na kiecuszki:-D
klopsik- ja decyzję co do wyboru kółek zostawiłam ukochanemu on zdecydował, że lepiej będzie na 4 kółkach podobnie sądzi kilka koleżanek z forum z którymi na ten temat plotkowałyśmy na privie;) niektóre też mają taki sprytny stelaż który podczas skrętu się jakoś tak wygina - dla mnie trochę za kosmiczne:tak: ale na 4 wydaje mi się bardziej stabilny, pewnie nie mam racji (jak zwykle, hahah) ale to najważniejsze z czym tobie najlepiej będzie się "biegało":) to co dobre dla innych niekoniecznie musi Tobie odpowiadać:) ja może kiedyś się zdobędę na odwagę i zaczepię kogoś z wózkiem i popytam;)
 
Ja tylko o wózkach trzykołowych - dla mnie są mało stabilne, jak podjeżdża się po krawężkim to to przednie koło w pewnym momencie przejmuje cały ciężar i dlatego nie decydowałam się na taki. A z podjazdów, które są przy schodach i tak nie można korzystać bo zazwyczaj są zbyt strome :no::no:

Mama.uk - czyli wyjście do sklepu się udało, super, masz o czym myśleć :tak::tak:

MI kupowanie wózka bardzo się podoba ale ja to traktuję jak kupowanie samochodu dla dziecka czy bardzo poważnie :sorry2:
 
Magda.uk - co do zakupów, to ja już nabyłam jedne białe , sliczne śpiochy w ciuchlandzie , czasem lubię tam buszowac , do tego nówka sztuka z meteczką i nie mogłam się powstrzymać , no i w takim sklepie by na mnie nie poczekały jak w normalnym.. a że sa białe, to i dla dziewuszki i dla chłopaka pasuje, choć u mnie na 99% chłopak :)) no i jeszcze jeden zysk w takim sklepie kosztowały 1. 76 hi hi

wózek jak już pisałam mam wybrany: quinny na trzech kołach i kropka hi hi , jak się uprę to do końca.. zaczepiłam już nawet dwie panie w galerii mokotów z zapytaniem jak się sprawuje ... no podobno dobrze, problem tylko w tym że takie paniusie lansują się autkami i nie wiedzą co to wyprawa z " buta przez miasto "... ja tez często autkiem, ale jednak nie zawsze..

Co do maleńkich bucików, to moje współpracownice już mi jedne odłożyły takie maleństwa są u mnie w sklepie i powiedziały że sprawią maluszkowi..
 
reklama
Magda.uk co do zakupow dla maluszka to sadze, ze raczej nie ma zadnych przeszkod, zeby juz kupowac no chyba, ze ktos jest bardzo przesadny czy tez zabobonny.
Ja juz dosc sporo nakupowalam i jestem spokojniejsza, a juz na dobre bede miala spokojna glowe jak juz w koncu kupimy szafe i wszystko sobie popowieszam i poukladam, wtedy bede widziala co juz mam, a co jeszcze musze dokupic.:-)


Szczerze mowiac nie bede zbyt dlugo czekala z zakupami z dwoch powodow-
po pierwsze- latwiej jest nam stopniowo wydawac kaske niz jednorazowo duza sume { a wiadomo, ze sie tego nazbiera dosc sporo}
po drugie- to tak zapobiegawczo dla spokojnej glowy wlasnie { moja siostra w 8 miesiacu ciazy trafila do szpitala, a do tego czasu prawie jeszcze nic nie miala dla dziecka, wtedy to dopiero sie zamartwiala, ze jak nie wyjdzie maz bedzie musial sam wszystko kupic, a wiadomo jak to z facetami jest........}

Oczywiscie nie zakladam najgorszego, ale roznie to moze sie w zyciu ulozyc, wiadomo......i.ja tam osobiscie wole miec mniej na glowie kiedy bede juz tylko zyla przygotowaniami do porodu.

A co do wozkow........my na bank kupujemy czterokolowy........mialam kiedys przygode z trojkolowcem mojej koleznaki na ruchomych schodach i podziekowalam, nie chce wiecej ryzykowac wywalenia dzieciaczka, a tym bardziej swojego wlasnego........

Ale coz zdania sa podzielone i mysle, ze czesto decyduje jednak pogon za moda, a nie zdroworosadkowosc mlodych rodzicow, a zwlaszcze takich, ktorych stac na duzo..........ale to tylko moja osobista opinia........

aaaaa co najlepsze........teraz wszystkie wozie sa sliczne, urocze itd itp.........jednak mysle, ze nie to powinno byc priorytetem, prawda???ale zapewne rozni ludzie maja rozne priorytety wlasnie..............;tak, wiec powodzenia w zakupkach Madziu!!!!
 
Do góry