reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla maluszków

rjoanka

Fanka BB :)
Dołączył(a)
27 Styczeń 2014
Postów
4 728
Mam nadzieję, ze tutaj będziemy dzieliły się opiniami o zakupach dla maluchów: co potrzebne, a co nie, na co zwracać uwagę przy wyborze wózka czy fotelika, gdzie kupować i ile to wszystko kosztuje :-).
 
reklama
Dla mnie byłoby też bardzo pomocne gdyby doświadczone mamy podpowiedziały od czego najlepiej jest zacząć takie zakupy a co warto zostawić sobie na ostatnie miesiące czy tygodnie.
 
W poprzedniej ciąży pierwsze zakupy zrobiłam w 2 miesiącu ciąży i było to łóżeczko turystyczne, i od tamtej pory powoli coś kupowaliśmy:-) z kasą było różnie więc jak była to po prostu kupowałam, ale wtedy nie myślałam, że coś może pójść nie tak, za to teraz mam większe obawy:-p Mimo to poczyniłam już pierwsze zakupy, kupiłam 2 komplety pościeli i 2 ręczniki z kapturkiem, i taką matę do przewijania:-p byłam w lumpeksie to nie mogłam się oprzeć i kupiłam śliczny kombinezonik w groszki , jeśli będzie chłopczyk, to dużej straty nie będzie bo kuzynka jest w ciąży, i będzie miała dziewczynkę także mam komu oddać:) łóżeczka kupować nie muszę bo mam to turystyczne po córce (rewelacja) ;-) z tych większych wydatkó, to zostaje wózek, ale też się nie martwię, bo to za zwrot podatku się kupi, już mam upatrzony:-)3w1 wózek Lupo Alu Baby Design + Fotelik ADAC 4* (4042882552) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
Poszłam zobaczyć czy w sklepie mają taki, bo na żywo to zawsze inaczej, no i mieli:-) Wózek jest bardzo miękki, gondola spora, i przede wszystkim spacerówka rewelacyjna , miałam z tej samej firmy spacerówkę baby design walker i jest bardzo podobna, byłam z niej bardzo zadowolona :-) czytałam różne opinie na temat tego wózka, i zdania są podzielone, jedni bardzo chwalą inni piszą, że stelaż trzeszczy. Pytałam w sklepie czy mają dużo reklamacji na ten wózek , bo słyszałam opinie, że stelaż bardzo trzeszczy , ale powiedziała, że ten wózek sprzedaje się im w bardzo dużych ilościach, i nie mieli jeszcze żadnej reklamacji. Mam nadzieję, że to co mówią jest prawdą, bo innego wózka już nie chcę :sorry: z pierwszą córką miałam coneco toledo, ale wtedy nie wiedziałam , że przekładana spacerówka jest tak ważna. Mała bardzo szybko wyrosła z gondoli, i trzeba było ją przesadzić do spacerówki, ale niestety była montowana tyłem, więc wyszliśmy z nią tylko raz w ten sposób, i sprzedaliśmy wózek, jeszcze na gwarancji :eek: później na allegro zamówiłam spacerówkę na dużych kołach , świetna, z przekładaną rączką, ale niestety co chwilę wypadało koło, nawet w ramach reklamacji przysyłali nam nowe, ale niestety nic to nie dawało (jakieś fatum chyba he he) . W końcu go wyrzuciłam , i kupiliśmy spacerówkę firmy Baby design Walker , najlepszy wózek jaki miałam, tyle kilometrów co przejeździł i zakupów przewiózł, to można zaliczyć go do niezniszczalnych!! Wygodny przede wszystkim spacerówka obszerna , nie z tych kosmicznych na które patrzeć nie mogę :-p Córka to mały klopsik od zawsze, i jeszcze cały kosz zakupów , i tak na drugie piętro wjeżdżałam na tylnych kołach (brak windy) . Ufff rozpisałam się troszkę:p :-D
 
UBRANKA
dziecko o wadze 2500g najlepiej kupować rozmiar 62, mniejsze b. szybko robią się za małe, a takie spokojnie można ewentualnie podwijać.
Te przykłady co podałam to pierwsze lepsze jakie znalazłam, wiem że na początku ciężko się rozeznać co jest czym, więc myślę, ze to będzie pomocne:-D

Komplet 1
- body z długim rękawem 7–10 szt. - mi się sprawdziły takie z zapinaniem kopertowym na zatrzaski (jak najmniej guzików, bo dzieciaczki cierpliwe nie są), i na początek jak ktoś nie ma wprawy to nie polecam body zakładanych przez głowę, bo niemowlaczki bardzo wiotkie
COCCODRILLO Wiosna 2014 body kopertowe roz.62 (4075797504) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.
+ półśpioszki ze stópkami 7-10 sztuk - mogą być z rozpinaniem w kroku, ale nie muszą, bo łatwo je zdjąć. Polecam te bezuciskowe, czyli z takim wysokim pasem.
PÓŁŚPIOSZKI bezuciskowe śpioszki 62 BAWEŁNA 100% (4051391749) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

lub
Komplet 2
- kaftaniki 7-10 szt. - tak de facto body i kaftaniki podobną funkcję spełniają, musicie same zdecydować co będzie dla Was wygodniejsze do ubierania (w szkołach rodzenia na lalkach można spróbować ubieranie, albo u koleżanki jak ma maluszka)
Koszulka kopertowa kaftanik WYPRAWKA 62 11 KOLORÓW (4068111777) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

+ śpioszki 7-10 szt - polecam z rozpinaniem w kroku, żeby nie bawić się ze zdejmowaniem. I uwaga ramionka koniecznie na zatrzaski. Ja mam sporo starych na guziki i one ciągle się rozpinały, musiałam podoszywać zatrzaski.
ŚPIOCHY ŚPIOSZKI ROZPINANE DUŻY WYBÓR roz.62 (4118982288) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Komplet 3
- pajace 5-7 sztuk - ja używałam ich na noc, ale jak ktoś ma ciepło w domu, powyżej 23 to myślę, że nadadzą sie też na dzień. Polecam kupić takie z rozpięciem po całości tj. takie odwrócone Y, czyli tors na środku i rozpięcia na obu nóżkach, oczywiście lepiej zatrzaski niż guziczki.
BAWEŁNIANY PAJAC pajacyk ROZPINANY 68 PROMOCJA! (4129878738) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Jaka różnica między tymi kompletami?
Komplet 3
- najbardziej przewiewny
- jak się maluszek zmoczy w nocy to najszybciej można przebrać
Komplet 2
- najcieplejszy, bo na pleckach i brzuchu jest podwójna warstwa
- jak dziecko przesika pieluchę to czasem udaje się, że kaftanik zostaje suchy i wystarczy tylko śpioszki zmienić
Komplet 1
- faktycznie bodziak jest o tyle wygodny, że się nie podwija
- półśpioszki szybko można zdjąć i założyć, ale jak przesika pieluszkę to trzeba całość przebrać
Ja najczęściej używałam kompletu nr 2. Jeśli chodzi o materiał, to nie wiem czy teraz takie można dostać, bo ja miałam wiekowe ciuszki od rodziny, ale na zimę bardzo przyjemne są ubranka z frotte.

Czapeczka do kąpieli tzw smerfetka - lepiej kupić nieco większą np. na rozmiar 68 (i z takim zawijanym rantem, bo jeszcze na dłużej starczy), bo główka szybko rośnie i te mniejsze nie będą zakrywały uszu, a o to głównie chodzi przy przechodzeniu z łazienki do pokoju
http://allegro.pl/czapeczka-niemowleca-100-bawelna-i4089348513.html
czapeczka na dwór - ja polecam mieć 2 sztuki, oczywiście nie każde dziecko musi ulewać, mi się akurat taki model trafił i dwie czapeczki i dwie apaszki pod szyję były bardzo przydatne. Co do kroju to na początek jak dziecko mało ruchliwe to każde będzie dobra. Ja używałam smerfetki, tylko nieco grubszej. Szybko się ją zakładało i wiązać nie trzeba było, a wiadomo tego dziecko nie lubi.

Sweterek - w miarę możliwości proponuję z dopasowanym kapturkiem, bo te kaptury od kombinezonów zimowych często bardzo odstają od głowy (ja spinałam agrafkami, żeby bardziej przylegały)

Kombinezon - najwygodniejszy jest taki z dwoma zamkami od szyi, aż po stópki, rozmiar z pewnością nie mniejszy jak 62 cm, bo jak za duży to nie ma problemu. Może też być śpiworek (czyli taki kombinezon bez rozdzielonych nóżek, aczkolwiek wydaje mi się, że w kombinezonie dziecku cieplej)
http://allegro.pl/hm-kombinezon-na-wiosne-2-4m-62cm-stan-idealn-i4119017716.html

Skarpetki - 5 par, mi się najbardziej sprawdziły bodajże z H&M sprzedawane w takim wielkopaku, one nie miały ściągacza, tylko po całości były takie plecione a la ściągacz (dziewczyny co robią na drutach pewnie będą wiedziały o co mi chodzi). Używałam ich także jako rękawiczki, bo wszelkie te łapki dla niemowlaków po prostu spadają
http://allegro.pl/skarpetki-niemowlece-biale-bezuciskowe-0-3m-c-i4104025360.html
 
Rjoanka nie martw się wszystko przyjdzie samo ja kiedyś też nie rozróżnialam body od pajaca ;-)

My używalismy tylko body i pajacow. Miałam tylko jedne śpiochy. Jak miała z 3 m-ce przerzuciłam się na zestaw body+leginsy ;-) miała takie chude nogi ze wyglądała w nich komicznie ;-)
 
Witam! Spodziewam się 4 dzidziusia więc trochę skompletowałam wyprawek:) Ostatnie 2 ciążę musiałam trochę szybciej wszystko kompletować bo ciąże miałam zagrożone i groził mi przedwczesny poród. Ja obrałam taką metodę że w każdym miesiącu zawsze coś kupowałam aby nie obciążać od razu domowego budżetu. Na początku kupowałam ubranka, pieluszki tetrowe, kocyki, kołderki,poszewki (do łóżeczka i do wózka) i inne drobne rzeczy a pod koniec ciąży kupowaliśmy łóżeczko i wózek bo to chyba najdroższe. Wózek kupowałam na allegro i polecam poprzeglądać sobie bo można dostać fajny wózeczek i o wiele tańszy niż w sklepie. hmmm mi przydał się jeszcze przewijak ale go kupiłam dopiero przy drugiej ciąży żeby spokojnie przewijać dzidziusia, bo przy 1,5-rocznym dziecku czasem jest trudniej:) Z takich dodatkowych pierdółek to mogę polecić bujaczek (wszystkie moje dzieci bardzo chętnie z niego korzystały a przynajmniej można mieć dzidziusia przy sobie i robić coś innego) i matę edukacyjną-jak dla mnie rewelacyjny wynalazek, maluszek bawi się poprzywieszanymi zabawkami, dodatkowo stymuluje to jego rozwój ruchowy-maluszek zaczyna kombinować jak dostać się do zabawki (zaczyna się turlać, przewracać).

Co do butelek to przy pierwszej córce używałam Avent, przy drugiej Tommee Tippee bo z innej nie chciała pić, przy 3 dziecku też Tommee Tippee i z tych dwóch firm wole jednak Tommee Tippee.
Co do smoczków-uspokajaczy to używałyśmy Lovi,Tommee Tippee, Nuk, Avent, MAM i z tych firm nam się sprawdziły Lovi i MAM ale czasem wszystko zależy od dziecka.Synek na początku miał Lovi i było oki ale po jakimś czasie nie chciał brać smoka i zaczął ssać paluszki więc kupowałam różne smoczki różnych firm i dopiero smoczek MAM (ale ten zwykły, nie ten super cienki) mu przypasował.
Jeśli chodzi o podgrzewacz do butelek to my kupiliśmy i w sumie pare razy go używaliśmy bo jednak w mikrofali o wiele szybciej się podgrzewa tym bardziej jeśli maluszek się obudzi i chce odrazu jeść.

Co do kosmetyków to tak:
-do pupy mogę polecić sudocrem,bepanthen baby, alantan maść (zielona tubka)
-do kąpieli- na początek po wyjściu ze szpitala my mieliśmy zawsze Oilatum a później Nivea. Johnsona dopiero o wiele później zaczeliśmy stosować bo nasze dzieci uczulał na początku.
-do buźki stosowałam i stosuje Oilatum
-jeśli trafi Wam się maluszek z atopowym zapaleniem skóry to polecam Avene Xera Calm A.D.
-proszek do prania- Lovela
-pampersy- miałam firmy Pampers i Dady i jednak jestem za Pampersem gdyż jest o wiele cieńszy a jeśli dziecku często odparza się pupa to gruba pieluszka tylko to pogarsza a i latem to w Dada córka śmierdziała moczem. My kupujemy Pampersy w kartonach promocyjnych i wtedy wychodzi w tej samej cenie co Dada a nawet taniej.

Jeśli ktoś będzie miał jakieś jeszcze pytania to piszcie bo wena już mi się skończyła:))

pscółka i spółka moja córcia urodziła się z wagą 2550g ale miała 47cm i ubranka w rozm. 50 były jej jeszcze za duże a synek miał 3270g i 54cm i wchodził w ubranka o rozm 50cm(fakt że krótko bo szybko rósł) a 56 były mu większe więc z tymi rozmiarami różnie bywa i dużo zależy jak duże urodzi się dziecko.
 
Ja przy synu to poszalałam z ciuchami :szok: większości z nich maluch nie nosił bo nie zdążył. Teraz wiem że niema co przesadzać z ilością zwłaszcza na początku kiedy dzieci szybko rosną i w zasadzie nie mają możliwości ich zniszczenia. Zdarzało się że młodego w to samo body ubierałam parę razy z rzędu. Te ciuchy też błyskawicznie schną. Nasz maluchy urodzą się na jesień więc wydaje mi się że z krótkimi rękawkami niema co szaleć. U nas najbardziej sprawdziły się body rozpinane w kroku i pajacyki też z rozpięciem w kroku, znacznie łatwiej dostać się do pieluchy. Odpadają rzeczy zapinane na plecach. Do pupy stosowałam alantan i nivea a w pierwszych dniach kąpaliśmy go w samej wodzie (zresztą położna nam tak doradziła) później nivea itp. Wózek to mamy używany 3 w 1 i się sprawdził, najbardziej mi się podobają w nim skrętne koła. Drugi raz kupiłabym jednak wózek 2 w 1 (gondola i fotelik) a spacerówkę osobno do wielkości malucha dopasować.
 
reklama
slonko12 - a widzisz miałam to dopisać, ale zapomniałam - te bodziaki, czy kaftaniki jak podaję 7-10 szt to można mieć w różnych rozmiarach, aby łącznie ich tyle było. Ja jakieś 15% miałam w rozmiarze 56, zdecydowaną większość na 62. Szymek miał 53 cm, więc kurdupelek był, ale jak się podwinęło rękawki i nałożyło na ręce i nogi skarpetki (pomimo, ze to był kwiecień to za oknem zima była w zeszłym roku) to nic mu nie zjeżdżało:-D
DSCN2076m.jpg
 

Załączniki

  • DSCN2076m.jpg
    DSCN2076m.jpg
    18,1 KB · Wyświetleń: 235
Do góry