reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla mamy i przygotowania torby do szpitala.

Oliatum dużo tzn zależy od pojemności taki najmniejszy coś koło 30 zł u mnie w aptekach a ja kupiłam ziejkę i mydło za 11zł, ale wiecie może moja bedzie źle reagować to wtedy Oliatum wkroczy ale puki co to chce zobaczyc zwykłe kosmetyki dla niemowląt
 
reklama
dziewczyny wtrące parę swoich groszy co do torby do szpitala. Może komuś się przyda.

Teraz po porodzie wiem, że konieczne jest Tantum Rosa (chociaż parę saszetek). Dała bym nobla komuś kto to wymyślił. Naprawdę dobrze łagodzi ból (oczywiście krocze boli ale jest o niebo lepiej niż gdy się tego nie użyje). Do tego butelka np po wodzie mineralnej z dzióbkiem. Można jedną porcję użyć kilka razy. Ja odkręcałam w szpitalu ciepłą wodę w zlewie i tak to podgrzewałam, bo takim zimnym nie polecam ;-)

Czopki glicerynowe - bo ja np miałam ogromnego stracha przed zrobieniem pierwszej kupy, a one wiadomo jak działają. Ze względu na hemoroidy codziennie po pół wkładam. Koszt 4,5zł więc nie warto się bać o kupę za taką cenę:-)

Kapturki na brodawki. Warto je wziąść i od razu jak zobaczycie że maleństwo wypluwa pierś to używać. Ja chyba za późno je założyłam, bo mała już była dokarmiana z butelki (bardzo płakała po ok 5 min ssania) w szpitalu.

Krem na brodawki - bardzo bolą a on łagodzi. Ja mam Bepanthen.

Pępuszek najlepiej poleewać z butelki - takiej jak po wodzie utlenionej. Nie ma problemu z dostaniem się gdzie trzeba.

Jak zobaczycie że maleństwo za mało ssie z piersi i choć troszkę robią się twarde niech ktoś odrazu przyniesie wam laktator. No i zazdraszczam mamą którym pokarm sam cieknie ;-)
 
Pszczółka dzięki za rady ja napewno skorzystam:tak::tak::tak:

Ja mam do kąpieli płyn hipp bo lubie ten zapach i jestem zadowolona z ich kosmetyków, sama używałam ich oliwki i mam ją też dla małej. Wczoraj mówiłam mojemu M o tych lepszych płynach i o dziwo bez pytania przyniósł mi emulsję do kąpania Emolium ,koszt ok 28zł to mniejsze opakowanie , Wyczytałam że jest tam olej parafinowy masło shea i inne fajne rzeczy i postanowiłam że raz w tygodniu będe w tym kąpała a pozostałe w zwykłym płynie i mam nadzieje że będzie dobrze.;-):tak::tak:ps. chociaż mój M zdobył malutkiego plusika:sorry:
 
Do góry