reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy -dla nas i dla lutowych pociech

Doswiadczone mamy prosze o pomoc.
Czy warto jest kupowac takie lozeczko BABY VOX Anastazja łóżeczko 140x70 dostawa=0zł (423905586) - Aukcje internetowe Allegro chodzi mi o to, ze potem robi sie z niego normalny tapczanik, tylko nie wiem, do jakiego wieku dziecko moze spac w lozeczku o wymiarach 140x70.

Wydaje mi się, że takie łóżeczko może wystarczyć gdzieś do ok. 3 lat. O ile w długości będzie jeszcze wystarczające, to w szerokości może być już za małe. Poza tym nawet jak zrobisz tapczanik dla większego dziecka to i tak będziesz potrzebowała jakiejś barierki, bo dzieci potrafią podróżować po łóżeczkach, a to grozi tym, że będą spadać. Ja mając 1,5 roczne dziecko mogę powiedzieć, że łóżeczko 120x60 jest akurat pod względem miejsca jakie ma do spania tzn. chodzi mi o swobodę ruchu podczas spania, żeby obracając się nie walił za każdym razem w szczebelki:-p Możliwe że nie mam racji, dlatego lepiej poznać zdania innych mam, które być może są posiadaczkami takich łóżeczek dla swoich pociech;-)
 
reklama
Doswiadczone mamy prosze o pomoc.
Czy warto jest kupowac takie lozeczko BABY VOX Anastazja łóżeczko 140x70 dostawa=0zł (423905586) - Aukcje internetowe Allegro chodzi mi o to, ze potem robi sie z niego normalny tapczanik, tylko nie wiem, do jakiego wieku dziecko moze spac w lozeczku o wymiarach 140x70.

myślę, że takie łóżko/łóżeczko wystarczy na jakieś 4 lata. ja w tej chwili kupuję łóżko dla syna, ma 3 l i 4 m-ce i mierzy 100 cm. kupuję mu łóżko o wymiarach 160x70. uważam, że długość 140 nie zda się na długo, przecież trzeba doliczyć miejsce na poduszkę itp... jakieś 20-30 cm musi być różnicy między wzrostem dziecka a długością łóżeczka.
 
Yawla mi się wydaje, że tak jak ze wszystkim - jednym się sprawdza, a drugim nie. Ja osobiście uważam, że lepiej kupić łóżeczko z wyjmowanymi szczebelkami, w którym dziecko będzie sobie spało do lat 3 a nawet dłużej (wczesniej rzeczywiście jak WolfiA pisze, wiele dzieci się wierci i i tak potrzebuje barierki) a potem kupiłabym już łóżeczko większe, najlepiej "rosnące", w którym dziecko pośpi baaaardzo długo, bo ma około 170 cm długości. Wg mnie wychodzi taniej, bo zwykłe łóżeczka będą kosztowały pewnie teraz ze 150-200 zł (może się mylę) a następny etap i tak potem musisz kupić i tak.
 
golimek: jeśli chodzi o ten wózek dla rodzeństwa, to jest on niedrogi, bo tylko 150 Euro. Z tego co wiem, to ten producent wysyła również do Polski. Niestety w Polsce wybor jest b. niewielki - ja w W-wie widzialam tylko dwa rodzaje i ceny były niewytłumaczalnie wysokie, bo w granicach 2000 zl. Nie wiem czym motywują taki poziom cen. Tu w Niemczech, i nie tylko tu, można kupić naprawdę dość niedrogo taki wozek. Nie jest on też wcale przesadnie długi, pasuje w każde drzwi, autobusu, tramwaju czy też pociągu ICE. Także znakomicie się nadaje na spacery, czy wycieczki. My ciągle chodzimy z córcią po mieście, a z dwójką pewnie będzie podobnie. Po złożeniu ma wymiary 112 x 63 x 46 cm, a więc i do bagażnika się zmieści - my co prawda mamy combi.
elwis_m: tak, tylna część wózka przeznaczona jest dla dzieci od 0 do 3 lat i rozkłada się do pozycji leżącej.
465_1.jpg
 
Nie wiem jak Wy, ale ja wpadłam w szał kupowania. Jeszcze nie wiemy jaka płeć i to mnie trochę powstrzymuje, ale nakupiłam już trochę rzeczy uniseks, kupiłam nawet jeden różowy pajacyk, ale był tak śliczny, że nawet chłopczyk będzie musiał go założyć :-D:-D:-D:-D. Dziś mają mi dostarczyć 59 ubranek i zobaczę co w tym będzie się nadawać, bo na allegro zdjęcia były słabej jakości. Ale za 120zł się skusiłam. dziś jedziemy oglądać wózek. Może za wcześnie, ale ja już nie mogę się tego wszystkiego doczekać. Polecam Wam zakupy na allegro, jak na razie wszystko kupuje na allegro i jestem zadowolona. Stwierdziłam, że szukam wszystkiego we Wrocławiu, bo szkoda pieniędzy na przesyłki.
 
My planujemy zakup wózka firmy Jane, zestaw slalom . Jest na stronie www.jane.pl . Kolor pomarańczowy:-)
Wanienkę dostaliśmy, jeszcze lezaczek bujaczek, wiklinowy koszyczek, pare ciuszków. Powoli przymierzamy sie do zakupów, ale szczerze ja nie wiem co i w jakich ilościach mam kupić. Wiem, że łóżeczko kupimy drewniane, a kojec chyba dostaniemy w prezencie.
 
No właśnie ja tej firmy kupuje, tylko model slalom:-) Ponoc sa mega lekkie, zwrotne, z pompowanymi kołami, tylko cena zabójcza. Ja akurat mam znajomosci w hurtowni i nowy wózek (głeboki+spacerówka+fotelik) mam za połowe ceny
 
Ja na wózkach kompletnie się nie znam. Do tej pory raczej nie miałam za dużo kontaktów z "mamusiami" a jeśli nawet, to kompletnie nie interesowałam się wózkami. W zeszłym tygodniu poszłam z mężem pooglądać wózki i zrobić małe rozeznanie. Weszliśmy do hurtowni i podszedl do nas Pan. Na pytanie jaki wózek nas interesuje mieliśmy tylko jedno kryterium: lekki! Pokazał nam wieeele wózków, wytłumaczył mniej więcej co i jak i zademonstrował mi (męża olał) jeden wózek: jak się składa, jak się przenosi i w ogóle wszystko! Wyszłam ze sklepu i powiedziałam mężowi, że chcę właśnie ten wózek, żaden inny! &WÓZEK CHICCO TRIO ENJOY EVOLUTION 2008r+KURI (436317102) - Aukcje internetowe Allegro
a później sie śmiałam, że nie mogę kupić pierwszego lepszego wózka, bo spotkałam dobrego sprzedawcę (dziwne, że wyszłam bez wózka, bo na prawdę rewelacyjnie namawiał!)
Byliśmy w innym sklepie, ale jednak powyższy wózek wciąż najbardziej mi się podoba. Może niekoniecznie wizualnie, ale składa się go jednym paluszkiem :> i jest lekki. A ja muszę dźwigać, bo u nas nie ma windy.
 
reklama
aha :> a co do ubranek to ogarnął mnie dziki szał :) Stwierdziłam, że już pora, bo w następnych miesiącach chcemy już kupować poważniejsze rzeczy typu wózek, łóżeczko, przewijak, wanienka i w ogóle wszystko, więc może brakować już pieniędzy. Ale znając siebie- to ciuchy kupować będę do samego rozwiązania :-D
A kupuję różnie: w sklepach, w ciucholandzie, w tesco i na allegro (tu przewaga).Już mam całą szafkę zapełnioną ciuszkami na różny wiek od 0-12 miesięcy. A co do tesco to jeszcze nie skończyłam tam zakupów, bo seria cherokee z pluszowymi misiami jest dla mnie powalająca! mąż musiał mnie odciągnąć z alejki. A moja przyjaciółka mnie rozbroiła, bo nie ma dziecka i nie spodziewa się w najbliższym czasie mieć ale też nie mogła się opanować i kupuje te ciuszki! to się nazywa wariactwo!
 
Do góry