reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych malenstw

ja też zakładałam Blani pantofelki od kiedy zaczęła samodzielnie wstawać i podejmowała pierwsze próby przemieszczania się :tak: teraz kiedy śmiga na całego widać znacząco, że lepiej jej się chodzi w pantoflach ;-)
 
reklama
no ja się na buty nie zdecyduję bez wizyty u fizjoterapeutki i ortopedy :) niby pierwsze 3 miesiące samodzielnego chodzenia dziecko powinno chodzić na bosaka. Fajne są skarpetki podgumowane w całości

Klaudia
- moja za rączki to już 4 miesiące chodzi ;). A te zabawki to bardzo malutkie są popytaj się czy nadają się dla takiego dziecka bo jednak taka pralka wysoka na 15cm to coś się może urwać itp
 
Ostatnia edycja:
Ariska my używałyśmy pantofelków po uprzednim zasięgnięciu opinii ortopedy i aprobacie pediatry prowadzącej ;-) ale jak wiadomo co lekarz to inna szkoła i nie ma jednomyślności
 
te zabawki będą dla małej i w sumie jej siostry
ona ma 6 lat..
tam na opakowaniu jest napisane że od 3 lat
dlatego wybrałam ten zestaw aby dziewczynki się mogły nim podzielić...
wiadomo jak to jest jak dziecko dostaje coś to rodzeństwo też chce :-D


michałek nie dawno zaczął chodzić za rączki, wcześniej się bał, już z 3 miesiące chodzi przy meblach, nadal nadrabia chyba straty i 2 miesiące leżenia w klinice.
tak czy inaczej mieści się w normach i jest zdrowy - to najważniejsze...
bo dla nas to CUD
 
Wiecie, co do butów to każdy pediatra mówi co innego.
Kiedyś jedna pani doktor powiedziała mi, że powinnam kupićnicole buty ortopedyczne w sklepie medycznym żeby łądnie jej się stopa ukształtowała i kupiłam. Inny lekarz był zdziwiony, że dziecku bez wad kupiłam buty ortopedyczne!
Madzia chodziła na skarpetkach i Tycjan też będzie, ale na razie nie radzi sobie jeszcze w skarpetach i dlatego ubieram czasami buciki.

Co do tych podgumowanych skarpetek ala kapcie to moja siostra ubierała swojemu małemu i strasznie mu się stopy krzywiły w nich a bratowej synek w nich latał i miał proste stopy.

Wg mnie najlepiej na bosaka :)
 
ja też uważam że najlepiej na bosaka. A tymbardziej że mała nie chodzi to nie bede jej jeszcze butami męczyć. Ostatnio zaczęła wspinać się i stoi chwilkę a potem bach na dupe i rechot.

Klaudia
- ja cie rozumie bo moja niunia w sumie 5 miesięcy spędziła w szpitalu i też teraz goni. Choć to w szpitalu zaczęła siadać, wstawać i pełzać
 
My mamy taki nocnik jak pokazala Ariska tylko ze nie pachnial a gra jak sie woda do niego naleje....ale ja jeszcze nie sadzam go na nocnik...kupila go latem moja mama bo mowila ze ja w wieku 6 m-cy juz bylam sadzana na nocnik ( ehhh te mamy) noi narazie stoi....raz bartusia posadzilam to nie wiedzial o co chodzi.....jeszcze ma czas...chce latem sprobowac go odpieluchowac...zobaczymy co z tego wyjdzie:-)

A co do chodzenia w kaciach czy na bosaka to ja tez mam dylemat....narazie bartus chodzi tylko przy meblach i z pchaczem i zakladam mu skarpetki.....
 
kiedy zacznie chodzić to już sprawa jego natury, heheh
każde dziecko inne i widocznie mój robi wszystko troszkę później i już

jeszcze się nachodzi w życiu dość:tak:
a buciki mu zakładam jak śmiga, jak się bawi na łóżku to zdejmuję aby mu wygodniej było
na bosaka bym go teraz nie dała, od paneli okropnie ciągnie...
 
Ostatnia edycja:
reklama
Do góry