reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy dla naszych maluszków

Oli.B

Fanka BB :)
Dołączył(a)
25 Luty 2009
Postów
2 198
Dziewczyny wiem, że to dla niektórych dużo za wcześnie, ale pojawiły się pierwsze informacje np o wózkach.
Proponuję taki wątek, abyśmy mogły się radzić co się przydaje, co jest nie zbędne, a także chwalić się zdjęciami zakupów, :))))))))
Ja nie jestem przesądna i w pierwszej ciąży w 6 tyg już miałam pierwsze body zakupione.
Od razu też informuję, że wcześniejsze zakupy uchroniły nas od wydania nagle jakiejś pokaźnej gotówki ok 6000 tyś :szok:, koszty rozłożyły się w czasie

PRZYJEMNYCH ZAKUPÓW :-)
 
reklama
ja bardzo bym chciala robic zakupy ale czekam jeszcze choc juz pare rzeczy mam upatrzone, wozek- marzenie :D ale pochwale sie w II trymestrze :) wiecie ja sie wciaz boje :)
 
ja tez juz kilka razy mialam ochote cos kupic, ale stwierdzalam, ze jeszcze poczekam. Jednak mysle, ze po kolejnej wizycie jak bedzie wszystko ok to pomalu zaczne sie zaopatrywac w jakies drobiazgi :)
 
hih no ja tez już mam upatrzone 2 wózki tylko nie bardzo mogę się zdecydować który wybrać;)bo obydwa są superowe;) tylko wiadomo każdy ma swoje zalety... co do ciuszków to mam troszkę bo mężuś 2 lata temu z UK przywiózł ale nie jest tego dużo;)a o reszcie będziemy myśleli później;)
 
Ja na szczęście mam mase rzeczy po Natalce. Wszystko trzymam piwnicy. Takze z zakupó to jakies mniejsze bodziaki(bo blizniaki rodza sie malenkie),pieluchy tetrowe,bo jakos mi sie skonczyły,a bardzo sobie chwaliłam do karmienia itp., łózeczka,wózki(bedzie emaliunga a potm mclaren),no i pampersy oczywiscie,achhh i jeden fotelik samochodowy trzeba dokupic. To tyle. Tym razem na pewno tez kupie przwijak taki wysoki w ikea. Natke przewijalam na przwijaku na łózku, no ale z jednym tak mozna a z dwójką to by mi plecy wysiadły! O,to tyle u nas:)
Dziewczynki powiem wam z doświadczenia,ze nie ma sensu rzucac się na wszystkie bajery dla dziecka. My tak kilka razy dalismy sie namówić i potem po 2 tyg sprzedawalismy na allegro bo gadzet okazywal sie zupelnie zbedny. Na ppczatek kupic podstawowe,nizbedne rzeczy i potem ewentualnie w miare potrzeb dokupowac.
Pozdrawiam serdecznie i miłych zakupów

PS. Ja tez nie jestem przesądna i tez uwazam,ze lepiej gromadzic rzeczy dla dziecka wczesniej,bo potem taki jednorazowy wydatek moze baaardzo zabolec,ale ja dokupie rzeczy po 1 trymestrze. Statystyki są jakie są,co z resztą niestety widac i na naszym sierpniowym wątku...
 
Ostatnia edycja:
natt masz rację dużo gadżetów się nie sprawdza
Naszym najgorszym zakupem był taki leżaczek

Bright Starts Leżaczek Żółwik 6879 - zdjęcia, foto, galeria produktu
nie polecam, zbyt pionowy dla dziecka, bardzo nie stabilny, i konstrukcja taka że druty się małemu w plecki wbijały :szok:, także odradzam

za to polecam tego typu
Leżaczek Dreams - Chicco - Huśtawki i leżaczki dziecięce - Pati i Maks

Bardzo nam się przydała mata edukacyjna, układałam puzle piankowe na podłodze na to matę i Piter od 3 miesiąca życia tak spędzał czas, bardzo szybko nauczył się raczkować i turlać.

Jeżeli chodzi o wózek to nie polecam : Wszędzie tam, gdzie dziecko
1. Po pierwsze zajmuje bardzo dużo miejsca po złożeniu, ciężko upchnąć w mniejszym samochodzie niż kombi, a nawet w tym zajmuje baaaardzo dużo miejsca.
2. Bardzo mały koszyk na zakupy, wszystko z niego wypada
3. Trudno przyczepić parasolkę w lato, odpada
4. Bardzo mała gondola po 3,5 miesiąca musieliśmy zainstalować spacerówkę
5. Wykonanie kiepskie, jak na te pieniądze
6. Cholernie ciężki
7. Fotelik samochodowy bardzo głęboki musiałam dokupywać jeszcze dodatkową wkładkę, bo dziecko było pozwijane

Zalety:
1. Bardzo dobrze się prowadzi
2. Gondola ma specjalne pasy, które można montować w samochodzie i maluszka można przewozić w gondoli na leżąco (ale nie stosowałam)

Na razie tyle
 
A słyszałyście może coś o wózkach x lander?
Ja z ciuszkami jeszcze poczekam do 2 trymestru. Mam bardzo dużo ciuszków zostawionych przez siostrę ( ma 3 córki) ale to jak będę miała córcie.
I moja najlepsza psiapsióła urodziła w grudniu chłopaka i powiedziała,że od razu będzie pakować rzeczy dla mnie:)
 
Ja miałam x lander XA i baaardzo sobie go chwaliłam,jedyną jego wadą była zbyt mała buda,ale to byl model 2009 a teraz jak oglądałam x landery to mają suuuper długą bude( rozsuwa się ją poprzez rozpięcie suwaka). Świetne to było. Dla mnie zadna pogoda nie byla kłopotem bo x lander wszystkiemu podołał,był z nami i na mazurach i nad morzem i wszedzie sie sprawdził. POlecam:)
 
reklama
Do góry