reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

ZAKUPY OGOLEM /polaczone tematy/

jutka:)

Fanka BB :)
Dołączył(a)
23 Kwiecień 2009
Postów
622
Miasto
Southampton
Witajcie:-)

Wiem, że wiele pośród nas już ma dzieci i pewnie wie co i jak, ale jest też troszkę pierworódek (takich jak ja), co to im dobra rada by się przydała:-)

Chciałabym abyśmy w tym wątku wpisywała co potrzebane nam dla dziecka od pierwszych dni, jakie ubranka i w jakich ilościach, jakie akcesoria powinny znaleśc się w pokoju dla brzdąca itp.

Piszcie wszystko co związane z pojawieniem się nowej istotki w naszym życiu:tak:
 
reklama
Co prawda mamy jeszcze czas na zastanawianie się nad rzeczami, które musimy zabrac ze sobą do szpitala, ale nie zaszkodzi już powolutku wpisywac przydatnych informacji :happy:
W internecie odszukałam wiele rad co spakowac do torby, ale zdaję sobie sprawę, że to tylko teoretyczna lista w praktyce może byc inaczej, dlatego znowu liczę tu na pomoc doświadczonych mam:tak:

Napiszcie co bardzo Wam się przydało np. podczas porodu i po, a co jest zbędne.
 
...tak tak..co prawda mamy troszkę czasu ,ale zleci pewnie szybciutko więc trzeba sie dobrze przygotować :-)
...więc ja również jako pierworódka czekam na rady doswiadczonych mam :-)
 
Z tego co udało mi się odszukac w necie i myslę, że w każdym przypadku trzeba zabrac następujące dokumenty:

* dowód osobisty
* książeczka ubezpieczeniowa i RUM (w niektórych rejonach Polski)
* karta ciąży
* numer NIP pracodawcy i swój
* wyniki badań typu: grupa krwi, przeciwciała anty RH(-) jeśli kobieta ma ujemną krew, HBS, WR, ostatnie USG, morfologia, mocz, badanie na HIV. W skrócie ostatnie badania zlecone przez naszego gina:tak:

Na jednej ze stron znalazlam jeszcze wpis, że trzeba miec odpis aktu małżeństwa... To prawda? Zastanawiam się po co?

Jeszcze coś z dokumentów?
 
ja wlasciwie jestem tez pierworodka ale mam dwie siostry a kazda ma 2 dzieci :) i prawda jest taka ze ja te maluchy odchowalam :) bo w liceum i na studiach to mamuski pracowaly a ja z malymi siedzialam :) poza tym mam od siostr maaaase roznych rzeczy, sprzetow, ciuchow, zabawek, niezbednosci ... :) wiec razem damy jakos rade :D
 
Jeżeli jest prawidłowo prowadzona karta ciąży to nie ma co sie o nic przejmować. Dla nich najważniejsze sa tam zapisane dane, usg też może być, lekarz w książece ciązy wszytsko zapisuje i powinien wpisac jakies przeciwskazania. Oczywiście istotna jest grupa krwi matki i ojca. Aktualne ubezpieczenie, dowód osobisty. a Nipy istotne sa później- do wypisywanych zwolnien i zaświadczeń.

a z tym aktem to jakis dziwoląg, w urzędzie (a robi to tatuś dziecka:tak:) dostaje się akt urodzenia. Jeżeli rodzimy w innej miejscowości niz się pobraliśmy to ten dokument jest potzrebny, ale nie do szpitala;-)
 
reklama
* dowód osobisty
* książeczka ubezpieczeniowa i RUM (w niektórych rejonach Polski)
* karta ciąży
* numer NIP pracodawcy i swój
* wyniki badań typu: grupa krwi, przeciwciała anty RH(-) jeśli kobieta ma ujemną krew, HBS, WR, ostatnie USG, morfologia, mocz, badanie na HIV. W skrócie ostatnie badania zlecone przez naszego gina:tak:
Wszystko się zgadza. Oprócz tego wyniki konsultacji np. okulistycznej przy wadzie wzroku czy kardiologicznej przy wadzie serca itp.
 
Do góry