reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy, sklepy internetowe, gdzie mozna kupic?/gdzie kupilyscie/ rzeczy dla dzidziusia

Myślę, że @Margana nie miała na myśli czy "nowy" ale "dobrej jakości", bo to ma wpływ na kształtowanie /rozwój kręgosłupa maleństwa

0d1yrjjgtd95fou3.png
Hej Kochana :) dobrze pamiętam, że Ty polecałas ten materac i pisałaś, że poleca go twój znajomy fizjoterapeuta ? Chciałabym wybrać najlepszy i zastanawiam się , który wybrać :) on tak wygląda jak by składał się z dwóch innych?
 

Załączniki

  • Screenshot_2018-04-16-13-48-20.png
    Screenshot_2018-04-16-13-48-20.png
    49,3 KB · Wyświetleń: 215
Ostatnia edycja:
reklama
Hej Kochana :) dobrze pamiętam, że Ty polecałas ten materac i pisałaś, że poleca go twój znajomy fizjoterapeuta ? Chciałabym wybrać najlepszy i zastanawiam się , który wybrać :) on tak wygląda jak by składał się z dwóch innych?
Z dwóch składa się Eos - ten, który ja ostatecznie kupiłam, choć mając wątpliwości.... Tzn to ten sam materac co Iris, plus warstwa gryki...
Mam wątpliwości, bo jak zostanie zasikany, to będzie problem, ale będą nakładki nieprzemakalne, które mamy dość dobrze przetestowane w większej skali (nietrzymanie u dorosłego..), a podstawowa zaleta jest taka, że usztywnia całą konstrukcję jak już mała będzie stawała - nie będzie efektu wyciskania materaca między deski stelaża...
A co do fizjo, to poza jakością itd, to lateks albo pianka wysokoelastyczna.
Ale bardzo odradzał piankę termoplastyczną czy jak ona się tam nazywa - że niby wygodna, itd, ale jak ktoś jest zdrowy, to tak po 60-70 jest dobry wiek na nią
 
Z dwóch składa się Eos - ten, który ja ostatecznie kupiłam, choć mając wątpliwości.... Tzn to ten sam materac co Iris, plus warstwa gryki...
Mam wątpliwości, bo jak zostanie zasikany, to będzie problem, ale będą nakładki nieprzemakalne, które mamy dość dobrze przetestowane w większej skali (nietrzymanie u dorosłego..), a podstawowa zaleta jest taka, że usztywnia całą konstrukcję jak już mała będzie stawała - nie będzie efektu wyciskania materaca między deski stelaża...
A co do fizjo, to poza jakością itd, to lateks albo pianka wysokoelastyczna.
Ale bardzo odradzał piankę termoplastyczną czy jak ona się tam nazywa - że niby wygodna, itd, ale jak ktoś jest zdrowy, to tak po 60-70 jest dobry wiek na nią
Czyli ten materac iris jest dobry? Mimo tego, że nie ma gryki? (Ja gryki bym nie chciała). A czemu on sie składa jak by z dwóch innych materacy? Jego sie składa w pół czy on tak na płasko leżąc w nogach jest inny a inny pod głowa? Tego się nie wyczuwa, ze jest różnica ?
 
Ostatnia edycja:
Czyli ten materac iris jest dobry? Mimo tego, że nie ma gryki? (Ja gryki bym nie chciała). A czemu on sie składa jak by z dwóch innych materacy? Jego sie składa w pół czy on tak na płasko leżąc w nogach jest inny a inny pod głowa? Tego się nie wyczuwa, ze jest różnica ?
Nie nie, dopiero teraz się zorientowałam, co masz na myśli [emoji6]
to "inne" to pokazany przekrój przez pokrowiec - każdy materac ma pikowany pokrowiec, który można zdjąć i wyprać, ale sam materac jest jednorodny ;)
Link do: IRIS - Janpol.pl

Moim zdaniem jest dobry, inaczej bym go nie kupiła... [emoji6] No ale wiadomo, to tylko moje zdanie, a nie miałam 20 materacy wcześniej itd... [emoji15]
Z janpolu kupiłam też materac do łóżka dla nas....
(no i dla nas znaczenie ma też "patriotyzm lokalny" - prawie wszystko co kupujemy, to, co się da, gdzie mamy jakiś wybór, kupujemy pl, a janpol to lokalna firma, która nie ma fabryki w Chinach itd, tylko w Orzeszu...)
 
Nie nie, dopiero teraz się zorientowałam, co masz na myśli [emoji6]
to "inne" to pokazany przekrój przez pokrowiec - każdy materac ma pikowany pokrowiec, który można zdjąć i wyprać, ale sam materac jest jednorodny ;)
Link do: IRIS - Janpol.pl

Moim zdaniem jest dobry, inaczej bym go nie kupiła... [emoji6] No ale wiadomo, to tylko moje zdanie, a nie miałam 20 materacy wcześniej itd... [emoji15]
Z janpolu kupiłam też materac do łóżka dla nas....
(no i dla nas znaczenie ma też "patriotyzm lokalny" - prawie wszystko co kupujemy, to, co się da, gdzie mamy jakiś wybór, kupujemy pl, a janpol to lokalna firma, która nie ma fabryki w Chinach itd, tylko w Orzeszu...)
Aaa [emoji23][emoji16][emoji16] nie mam doświadczenia w kupowaniu materacy [emoji16][emoji16] myślę, że się na niego zdecyduje [emoji16] mamy od siostry po jej dziecku, ale już się naczytalam, że każde dziecko powinno mieć swój materac
 
Aaa [emoji23][emoji16][emoji16] nie mam doświadczenia w kupowaniu materacy [emoji16][emoji16] myślę, że się na niego zdecyduje [emoji16] mamy od siostry po jej dziecku, ale już się naczytalam, że każde dziecko powinno mieć swój materac
Mój mogę obfocić dopiero w drugiej połowie maja (liczę, że już schody będą..), wtedy planujemy pojechać razem i poskręcać meble (tzn najpierw łóżko, na którym ja się następnie rozłożę z instrukcją i drobnymi elementami, żeby szybciej szło [emoji23])
Wtedy też stanie łóżeczko dla Hani, i będę mogła zrobić zdjęcia ;)

Myśmy pojechali do sklepu fabrycznego, pooglądaliśmy, potestowaliśmy itd... To akurat plus, że mogliśmy pooglądać na żywo itd.
 
Z dwóch składa się Eos - ten, który ja ostatecznie kupiłam, choć mając wątpliwości.... Tzn to ten sam materac co Iris, plus warstwa gryki...
Mam wątpliwości, bo jak zostanie zasikany, to będzie problem, ale będą nakładki nieprzemakalne, które mamy dość dobrze przetestowane w większej skali (nietrzymanie u dorosłego..), a podstawowa zaleta jest taka, że usztywnia całą konstrukcję jak już mała będzie stawała - nie będzie efektu wyciskania materaca między deski stelaża...
A co do fizjo, to poza jakością itd, to lateks albo pianka wysokoelastyczna.
Ale bardzo odradzał piankę termoplastyczną czy jak ona się tam nazywa - że niby wygodna, itd, ale jak ktoś jest zdrowy, to tak po 60-70 jest dobry wiek na nią
Aga jak jest pianka wysokoelastyczna odpowiedniej gestosci to materac na prawde jest sztywny. Nawet nie sadzilam, ze az tak[emoji6]
 
Aaa [emoji23][emoji16][emoji16] nie mam doświadczenia w kupowaniu materacy [emoji16][emoji16] myślę, że się na niego zdecyduje [emoji16] mamy od siostry po jej dziecku, ale już się naczytalam, że każde dziecko powinno mieć swój materac
No wlasnie ja tez mam po corce, a mimo wszystko wole kupic nowy.
 
reklama
Do góry