reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy styczniówek 2009

reklama
Mi mama kupiła bluzkę ciążową ze stupkami i napisem kicking baby;)
Jeszcze brzuszka nie mam, byłam wtedy chyba w 4-5 tygodniu, ale mama już oszalała hehe;))
A jeżeli chodzi o zakupy dla dziecka to nie chcę zapeszać - zrobię dopiero po 4-5 miesiącu, ale już orientuję się ile co kosztuje i szukam wózeczka hehe;)
 
ja nic na razie nie kupuje poczekam do poznania płci bo mam mase ubranek po Oliwii. Jak bedzie druga dziewczynka to jedynie kupie na wyjscie ze szpitala zeby kazda miala swoja pamiatke a tak to chyba nic bo mam tego tyle ze szok. Niektore wogole nie miala ubranych. A jak bedzie synek to na nowo trzeba bedzie wyprawke szykowac.
Tak samo ciazowych nie kupuje bo mam po pierwszej ciazy a teraz lato to mam uniwersalne rybaczki i dluzsze bluzeczki.

U nas te koszulki kopertowe nie sprawdzily sie wogole nie sa uniwersalne bo sie podwijaly. Najlepsze dla nas byly body i to przez glowke ani maz ani ja nie mielismy z tym problemu.
 
A u nas własnie body kopertowe lub zapinane jak pajace (po srodku) były super. te 2 nawet lepiej się sprawdzały. Ale ja na poczatku ubierałam Janka w pajace. No a kaftaniki wszelaki były do bani, uzywałam tylko ze wzgledu na koniecznośc wietrzenia kikutka pepowinki, bo mały miał go około 6 tygodni.

Ja kupiłam sukieneczkę na wróżbę i małego króliczka fioletowego. A teraz poczekam do 20 tygodnia pewnie, sporo rzeczy mam po Janku, ale czeka mnie kombinowanie z wózkiem, kupno 2 łóżeczka. A wogóle to do marca musze sie przeprowadzic do tesciowej, więc bedzie zabawnie :-p.
 
Ja też jeszcze bez zakupów, czasami coś tam tylko oglądam i porównuję ceny :-)
Poczekam może jak płeć będzie znana, no i myślę że w wakacje coś upoluję:tak:
Nie ukrywam , że liczę na pomoc rodzinki i znajomych.

Na razie z dala od sklepów, bo denerwują mnie zapachy:tak: i pełno ludzi:szok::-)
 
To łóżeczko na początku mnie zaciekawiło tylko posiada jedną wadę, której nie posiadają zwykłe łóżeczka - nie ma poziomów, ale fakt, jest duża oszczędność przy takim łóżeczku :)
 
u mnie dzidzia bedzie miała gondolke po Janku, ale własnie ze wzgledu na Janka będę potrzebowała jakis wózek. On dopiero zaczyna chodzić a w zimę to raczej wolałabym cos bardziej ciepłego niż nasza parasolka do podjechania do lekarza. No i na później nie wiem jak będzie, bo my na nastepna zimę przeprowadzamy się do nowego domu, do którego droga to powiedzmy przeszkody terenowe :-/. Więc sama nie wiem jak zrobię, bede myslec później pewnie.

No i też chciałam kupić większe łózeczko dla Janka, a dla maluszka mieć obecne Jankowe, ale nie wiem czy sie wtedy pomieścimy w naszym pokoiku.

Dla Janka ubranka kupowałam w ciuchlandach na wagę, polowałam od 20 tygodnia do kwietnia. No i u nas okazało się, ze u rodzinki i znajomych nawał dzieci w tym wieku był, wiec zostalismy bez wspomogi spadkowej.
 
Ostatnia edycja:
Przedmiotem aukcji jest

NOWE ORYGINALNE
ŁÓŻECZKO DZIECIĘCE FIRMY KLUPŚ
BARTEK II z SZUFLADA
NAJNIŻSZA CENA 339 ZŁ
BEZ MATERACA
OPIS
- łóżeczka są nowe
- fabrycznie zapakowane w kartonach
- I gatunek
- wymiar 140x70cm

- wykonane z drewna sosnowego, boki wykonane z płyty wiórowej laminowanej
- posiadają możliwość mocowania materaca na 3 poziomach, wyjmowane szczebelki

Można mocować poziomy, ale w przypadku starszych dzieci wręcz nie jest to wskazane, wiadomo dlaczego. Ale wybór jest przeogromny, warto poznać inne modele, na pewno coś znajdziesz :tak::-D.


Przyjżałam się temu łóżeczku i zauważyłam, że rzeczywiście można zmienić wysokość materaca, ale tylko poprzez podniesienie całych żeberek czy jak to się tam nazywa i jednocześnie płotków, bo jest napisane, że można podnieść materac na trzy poziomy, ale raczej nie jako łóżeczko, bo materaca samego raczej nie przykręcę do ram łóżeczka, więc musze podnieść cały dół jak podniosę dół to i przednie szczebelki pójdą w górę...
A szczebelek nie podniosę do góry, bo nie ma ich jak przymocować...

Pysia25 mi właśnie w tych poziomach chodzi o młodsze dziecko, wręcz o niemowlaka;) W poziomowych łóżkach masz o tyle lepiej, że odpada nachylanie się do łóżeczka co u mnie ze skoliozą po porodzie byłoby tragedią...
 
Ja z nowych ubranek to tylko staniki sobie kupilam,teraz skupie sie troche na sobie,a potem zaczne kupowac mojemu szkrabowi,moze jak pojde na usg 3d to juz zobacze plec dziecka i wtedy zaczne kupowac....myslicie ,ze w ktorym tygodniu juz bedzie cos widac?

 
reklama
my lozeczka nie musimy kupowac mamy po Oliwce. A Oliwia jak miala 1,5 roku spi juz na doroslym lozku. Jedynie wozek musimy kupic ale tez chce zainwestowac w dobra spacerowke i wklad noworodkowy do tego. To bedzie zima minimum 2 tygodnie bedziemy siedziec w domu po porodzie a jak przyjdzie mroz to jeszcze dluzej. A z dwojka dzieci pomimo ze Oliwia juz duza i fajna jest to tez nie bede sie "wypuszczac" na dlugie spacery. A na lato nasz maluchy beda juz prawie pol roczne. I na pewno nie zechca lezec na plasko w gondoli. Wanienke tez mamy ale jedynie dokupie ten stelaz bo przy Oliwii nie chcialam bo stawialismy wanienke na taboretach (bylo stabilinie) ale kregoslup wysiadal. Przewijak na lozeczko fajna sprawa.
 
Do góry