reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Zaciekawiło mnie ostatnio taki temat jak termometr do mierzenia temperatury dla niemowlaka :confused:
Wiadomo my i starsze dzieci moga uzywac takiego standardowego ale niemowlakowi ciezko nim zmierzyc, a ja juz spotkalam sie z takim do ucha,w smoczku,na podczerwien do czola i jakies paski na czolo :eek: bo chyba wazne jest zeby takie mierzenie trwalo w miare szybko i bez budzenia dziecka.
 
reklama
Nie wiem jak teraz taki sprzęt poszedł do przodu ale kiedyś to się korzystało - przynajmniej u mnie - z termometrów na czółko. Muszę pogadać z koleżanką, rodziła rok temu to jest na bieżąco....
 
Teraz są termometry na podczerwień. Mierzymy temperaturę nie dotykając dziecka :-)

A ja jakoś od początku korzystam z normalnego z powodzeniem :tak:
 
Dziewczyny - może to nie jest rzecz tylko z okazji narodzin dziecka, ale chcę kupić pralkę i suszarkę i mam dylemat czy taka pralko - suszarka jest dobra, czy jednak trzeba dopłacić i kupić osobno suszarkę? Może któraś z was praktykuje automatyczne suszenie i pomoże mi w kłopocie?
 
Zaczęłyśmy już ten temat w wątku wózkowym :-)

Dziewczyny, kiedy planujecie zakupy? Co już macie co wam się podoba i co jest tak naprawdę niezbędne dla naszego malucha?:confused:

A może znacie jakieś fajne sklepy w waszej okolicy albo w necie ?

No to startujemy ... :tak:
 
...dziewczyny, a może stwórzmy listę rzeczy, które należy zabrać do szpitala, wprawdzie mamy jeszcze kawał czasu, ale jak zaczniemy teraz to na pewno o niczym nie zapomnimy :)
 
Dodałabym coś książkowego - może macie na swoich półkach ciekawe pozycje dla przyszłej mamy i taty??, aby móc przeszkalac się na sucho...:-D
 
Na półce mam same przedpotopowe pozycje, wiec raczej nie będę ich polecać mimo iż są całkiem mądre.

A co do torby do szpitala to rożnie bywa, niektóre szpitale ubierają dzieci we własne ciuchy i zapewniają większość rzeczy. Ja miałam wszystko swoje :)

Dla dziecka:
- pieluchy jednorazowe
- 2 tetry
- 2 komplety ubranek w 2 rozmiarach
- oliwka ( ja miałam w żelu)
- ręczniczek
- kocyk albo rożek

Dla mamy:
- kosmetyki ( szampon, mydło...)
- 2 ręczniki
- ręczniki papierowe
- podkłady bella + dobre majtki
- 2 koszule
- wkładki laktacyjne
- coś do picia

I to chyba takie wystarczające minimum jeśli szpital nic nie zapewnia lub nie chcemy z tego korzystać.

Ja jeszcze polecam tantum rosa do podmywania, działa :tak:
 
reklama
Do góry