reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Anyżówka uwazam, ze jesli nie ograniczaja Cie fundusze i miejsce to lepiej kupic oddzielnie suszarke.
sylwia.m jesli masz jakis spradzony model to podaj prosze linka, bo ja podczytuje doswiadczone mamusie i zapisuje sobie co musze kupic :)
I jeszcze jakis laktator polecalyscie - reczny chyba ale jakis konkretny model, marka? Ja po macierzynskim bede musiala wrocic do pracy a poniewaz dojezdzam ok. 45 minut to daje nam 9,5 h poza domem, wiec laktator bedzie niezbedny :)
Ja mialam taki reczny z apteki. Mama posza i mi kupila jak mialam nawal mleczny i 40 c temp i z lozka nie wstawalam pamietam ze byl tani ok 10 zl i w moim przypadku sie sprawdzil bo troszke go uzywalam
 
reklama
Matylda podpisuję się pod tym co napisała Mama Helenki:tak: Miałam też ten laktator ale naprawdę warto wstrzymac się z zakupem bo jest to dosc droga rzecz a nie każdemu się przydaje:-)

A chodzi Ci o model termometru do ucha czy tego elektronicznego?? Elektroniczny to taki zwykły z apteki:-) A do ucha to powiem Ci później bo najpierw muszę go znalezc:-p bo rzuciłam gdzieś w kąt;-)
 
Matylda podpisuję się pod tym co napisała Mama Helenki:tak: Miałam też ten laktator ale naprawdę warto wstrzymac się z zakupem bo jest to dosc droga rzecz a nie każdemu się przydaje:-)

...

Ja sie z Wami nie zgadzam - moj laktator mąz zakupił jak Jagoda miała 4 dni - miałam taki nawał pokarmu ze musiałam odciągnąc bo Jagoda pomimo ze duzo piła to nie dawała rady. Tez miałam Avent Isis i na szczescie jeszcze go mam (poza mna przydał się jeszcze 2 mamom) :)
 
No ale zdąrzył kupic:tak: A pomyśl, że są kobiety które mają problemy z pokarmem i dla nich wtedy ta 100 (czy ile one tam kosztują) jest wyrzucona w błoto:sorry:
Nie piszemy, że nie warto kupowac ale że warto z tym poczekac, tym bardziej, że nie jest tanie:-)
No ale to już każej z nas wybór:-)
 
nasza wyprawka wyglądała tak
- kaftaniki (5 sztuk)
- śpioszki (5 par)
- body (5 sztuk)
- czapeczki po kapieli (3 sztuki)
- skarpetki (3 pary)
- pajacyki (3 sztuki)
- kombinezon + czapeczka, szaliczek i rękawiczki
- kocyki (jeden malutki, a drugi duży)
- flanelowe(2-3) i jednorazowe dla maluszków,
- rożek
- przescieradła (najlepiej z gumką, 3 sztuki)
- pościel (2-3 komplety)
- ochraniacz na łóżeczko (1 sztuka, ale 2 nie zaszkodzą ;))
- cerata na łóżeczko
- chusteczki nawilżane np pampers, nivea
- oliwka, krem, mydełko
- gruszka, ja później zmieniłam na fridę
- nożyczki do paznokci
- szczotka do włosów
- termometr do wody
- wanienka
- przewijak
- smoczek (ewentualnie)
- butelki + smoczki (ja miałam butelki już z laktatorem)
- proszek do prania dla dzieci
- myjka
- płatki kosmetyczne (do przemywania oczek, pupci, itd.)
- miseczka na wodę (do mycia twarzy)
- patyczki do uszu
- ręczniki kąpielowe z kapturkiem (2 sztuki)
- termos na butelki (ewentualnie, ale lepiej dokupić jak bedziemy karmic butlą)
- łóżeczko + materac
- kołdra, poduszeczka (ta nie jest na poczatku potrzebna, ale i tak sprzedaja w zestawach)
- wózek
 
Ostatnia edycja:
a czy myślałyście o MONITORZE ODDECHU?
ja wiem na 100% że takie coś kupię - choćby używane bo nowe sporo kosztuje. To urządzonko - mówiąc najkrócej wyczuwa już kilkusekundowy bezdech u maluszka i zaczyna wyć alarmując rodziców a najczęściej sygnałem powoduje, że maluszek zaczyna oddychać. Mój brat z mojego polecenia kupił to swojej córeczce - na szczęście nie było potrzebne ale....
jestem na to bardzo nakręcona bo córeczka mojego kolegi zmarła na tzw, śmierć łóżeczkową w..... 7mym miesiącu!!! - co się rzadko zdarza - wcześniej nie miewała bezdechów. Wolę więc dmuchać na zimne.
Chodzi mi mniej więcej o coś takiego...

ANGELCARE AC300 MONITOR RUCHOW ODDECHU - UPS 0zł (522615672) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.
albo takie:
BEZPRZEWODOWY MONITOR ODDECHU SNUZA K_ÓW TANIO (531037025) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego.
 
Betiinko, Annie ja tez mam "W oczekiwaniu na dziecko" zażyczyłam sobie na świeta i mikołaj mi przyniósl... dla mnie bardzo przydatna, szczególnie indeks na końcu szukasz czego trzeba i odrazu masz odpowiedź na konkretnej stronie..

Goteczko też o tym myślałam i pewnie sie skuszę bo myśle ze to ważna rzecz...
 
Goteczko tez o tym myslalam tzn moj maz sie bardziej na to urzadzenie napalil :-)
Nowy monitor oddechu troche kosztuje ale mozna czesto znalesc na allegro uzywany za nieduze pieniadze. Maz sie zdecydowal na to dlatego ze u jego kolegi w pracy wydarzyla sie wlasnie taka tragedia :-:)-:)-(
 
reklama
Zgadzam sie z sylwia.m :) Kazda z nas by chciala miec tyle pokarmu zeby laktator sie przydal i zeby dzidzie karmic przynajmniej pol roku a nawet dluzej. Ale jak to w zyciu - roznie bywa. Kupic zawsze sie zdarzy - zlaszcza wiedzac co i jaki model.
Z tym termometrem to nie wiem - ktory lepszy? Chce kupic taki zebym byla zadowolona :)
 
Do góry