reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

Ja myślę, że laktator nie jest potrzebny - ilość pokarmu powinna wyregulować się naturalnie (oczywiście rozumiem, że nie zawsze tak jest, ale często kobiety zbyt szybko rezygnują)
Jeżeli mamy zbyt mało pokarmu, dziecko jest głodne i częściej domaga się piersi - częste ssanie jest sygnałem dla naszego organizmu, żeby zwiększyć ilość pokarmu i dokładnie tak samo jest w drugą stronę jak mamy za dużo pokarmu i piersi nie są opróżniane to znak żeby przystopować z produkcją , a odciąganie powoduje dla organizmu błędny przekaz, że pokarmu brakuje.
 
reklama
Ja jestem w trakcie czytania książki "ciężarówką przez 9 miesięcy" Kaz Cooke;) taka trochę na wesoło;)
 
agorana A co zrobic jak trzeba wrocic do pracy a mimo to chce sie nadal karmic piersia? Wydaje mi sie, ze wtedy laktator jest konieczny a w kazdym razie przydatny :)
 
Kochanus dostałam ta ksiazke od meza na mikolajki - przeczytalam ja w trybie natychmiastowym tylko ze to jest taka ksiazka na wesolo odbiegajaca troche od tych poradnikow ale fajnie i szybko sie ja czyta :-)
 
Na pewno oprocz niej przeczytam jeszcze stos poradnikow;) chociaz uwazam ze chyba najlepszym poradnikiem i wsparciem beda nasze mamy, w koncu wychowaly takie sliczne i fajne coreczki ^^
 
ja polecam Nianie elektroniczną - na wypady, na osobne sypialnie czy do ogródka - super sprawa i zawsze można "nadstawić" ucha :-)

w ciąży z Tymkiem kupiłam laktator przed porodem, ostatnie dni w dwupaku i dobrze bo przydał mi się w szpitalu - tam był jeden wielki jak kombajn i zawsze kolejka chętnych. Poza tym dla mnie to było trochę mało higieniczne... więc zabierając głos w sprawie laktatorów to z doświadczenia będę doradzać wcześniejszy zakup.
 
dla tych mam i ich rodzin często podróżujących polecam łóżeczko turystyczne, rewelacja!!

co do kaftaników, u nas nie sprawdziły się, używałam same bodziaki z krótkim i długim rękawem
 
tez mi się wydaje że body są lepsze, wprawdzie dostałam kilka kaftaników od siostry i pewnie będę używać ale gdybym teraz coś kupowała to na pewno body
 
reklama
U mnie też tylko bodziaki.Miałam jeden komplet z kaftanikiem, jakoś mi nie pasował...

A łóżeczko turystyczne tez posiadam. Na wyjazdy rewelacja :tak:
 
Do góry