reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy.... Wszystko dla naszych Dzieciaczków

reklama
Wyglada swietnie. Z tym ze ja nie mam wanny... A w brodziku polokraglym jej nie powiesze, wiec bajer z wieszaniem odpada :(

Co powiecie o tej? kąpiel OKbaby wanienka ONDA n.790, Sklep internetowy smerfland.pl: artykuły dziecięce

:-D to jest ta sama - dopiero teraz zauwazylam - ale tansza :-)

Ale wtedy przydalby sie stojak kąpiel OKbaby STOJAK metalowy, Sklep internetowy smerfland.pl: artykuły dziecięce

Ale rewelacyjne nosidelko - mozna malucha nosic od samego poczatku - takiego jeszcze nie widzialam (z tym, ze ja malo widzialam) .. ale ta cena... szok ... nosideko CYBEX I.GO Purple, Sklep internetowy smerfland.pl: artykuły dziecięce
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:
Tez myslalam, zeby kupic takie nosidelko, ale pozniej nasluchalam sie, ze od takich nosidelek dziewczynom plecy siadaja, ze sa fajne ale nie za czasto radza ich uzywac :eek:
Wydaja sie bardzo fajnym i wygodnym rozwiazaniem, ale sama nie wiem, co myslicie?

Kiedys argumentowalam, ze przeciez kobiety caly czas nosza dzieci na rekach, ale w odpowiedzi uslyszlam, ze to nie to samo, bo inne miesnie sa zaangazowane i jak sie nosi na rekach to placy sa odciazone, a jak w nosidelku to caly ciezar idzie prosto na placy :confused:
 
Ja mysle, ze jest to swietne rozwiazanie - zwlaszcza jak dziecko nosi tatus :-D Wtedy nie ma problemu zeby gdzies wyjechac (np w gory) nawet z takim maluchem.
A jesli chodzi o wanienki to znalazlam cos ekonomicznego dla par u ktorych kapiela zajmuje sie tatus - a znam takich wiele (przeciez nie kazalabym mamusi tak sie schylac) Fotelik do kąpieli noworodka FOCZKA - Urwis Wrocław - wszystko dla
 
Wróce jeszcze chwilę do wanienek. Otóż ja posiadam z Ikei o taką Świetna wanienka IKEA (519075563) - Aukcje internetowe Allegro, kupiłam ją chyba za 22 zł w Ikei i jest strzałem w dziesiątkę, bo:
- jest głęboka i ścianki nie są pochyłe dzięki temu można nalać więcej wody jak dziecko jest starsze
- dno jest antypoślizgowe
- na długo starcza dziecku
Mikołaj do tej pory kąpie się w niej i jeszcze długo, długo będzie. Jesteśmy bardzo zadowoleni. Na początku myśleliśmy, że jest trochę za duża dla tak małego dziecka, ale dzieci bardzo szybko rosną.Poza tym na początku używalśmy takiej gąbki, na której kładliśmy małego.
 
Ja nosiłam dzieci w nosidełku. Nie duzo, bo okazji nie było, ale np. z czwartego piętra po zakupy w brzydka pogodę nie wyobrażam sobie zejść z dzieckiem na ręku wracać z torbami. To było jedyne rozwiązanie.
Jacek był dzieckiem, które nie chcialo leżeć w wózku bo nie i juz ( Janek przynajmniej z głodu nie chcial leżeć :tak:), zabierałam ze sobą nosidelko i jak juz było bardzo źle to wsadzałam Go w nie, a sama pchałam wózek. Byłoby dużo trudniej nieść malucha i pchac wózek ze spaceru.
Jeżeli chodzi o mieszkanie to bardzo przydawał mi się leżaczek. Nie miał żadnych bajerów, oprócz bujania, blokowani bujania i regulacji siedziska, ale towarzyszyli mi w nim chłopcy, w kuchni i na balkonie przy wieszaniu prania i siedzieli w nim przy pierwszych posiłkach, no i oczywiście jak szłam do łazienki tez byli ze mna w leżaczku. Dla mnie to rzecz niezbędna.
Co do kąpieli to szczerze powiem... nie kąpałam noworodka...:tak: Zawsze zajmuje się tym tata do pół roku nawet nie tykam się tego rytuału. Zresztą teraz też jak mąż jest w domu tą On kąpie chłopców, a ja tylko ubieram i smaruję, tak się przyjęło i tak zostało.;-)
 
Impresja tez myślę o takiej właśnie wanience, be zbędnych bajerów, a do kąpieli wystarczająca :)

Kaśka przy poprzednim dziecku nosidełko u mnie to była podstawa (dosyc często wyjezdzałam z dzieckiem i nigdy nie targałam wózka - dopiero jak była juz większa to na wyjazdy używałam takiej lekkiej spacerówki - parasolki), ale nosidełka zwykle sa przystosowane dla dzieci już kilkumiesięcznych, a w chustach ponoć można nosic maleństwa od pierwszych dni życia.
 
reklama
Ja na pewno zaopatrzę się w chustę....:-) Dość dużo o nich czytałam i nawet te negatywne opinie nie zmieniły mojego nastawienia. :-)
Co do wanienki to ta którą pokazała Impresja jest wystarczająca. Cena w sumie żadna a na pewno będzie służyć na długi czas a nie jak te inne na kilka miesięcy. Kurcze dziewczyny czym więcej propozycji tym gorzej....:confused::confused:
 
Do góry