reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy & wyprawka dla mam i fasolek

reklama
To teraz to co powinno w zasadzie tu być ;) wyprawki :)
Te do szpitala to wiadomo każdy szpital ma opisane na stronie w sumie to różnią się nie wiele od siebie no ale zawsze :) o i woda przynajmniej jedną butelkę resztę doniesie mąż he he ;)

Łóżeczko - my kupiliśmy na all z szufladą na dole, która idealnie się nadawała jako dodatkowy schowek - polecam (tylko taki żeby była ta szuflada na szynach a nie na kółkach, wygodniejsza na szynach) kupiliśmy je w pełnym zestawie, ochraniacze na szczebelki, baldachim na ewentualne gryzonie, materac gryka-kokos który polecam u nas z nim nic się nie działo plus z 2 albo 3 komplety pościeli, oczywiście kołdra do tego i poduszka i teraz tak:

Baldachim poszedł do szafy, bo się ugotować w nim można było.
Na jakieś 2 mc ochraniacze też zrobiły papa na szczebelki,
Kołdra nie używana bo za gorąco z poduszki ze względu na jej grubość (a była nie za gruba) też poszła papa
W zasadzie Oliwa spała na płaskim, no prawie płaskim ona nie ulewała więc z jednej strony miała podniesione na książkach łóżeczko i tak raz w tygodniu przekręcana by nauczyć ją obracać główką (w kierunku okna dzieci się oglądają bo jasno) przy okazji napisze o tym więcej ;)
Przykrywana była kocykiem w poszewce lub tetrą w zależności jakie upały.
Jeśli macie możliwość zamiast baldachimu polecam zainwestować w moskitiery po jednej w każdym oknie w mieszkaniu lub domu tam gdzie są uchylane okna.

Najbardziej optymalna temperatura 21 stopni to usłyszeć idzie nie raz ale co zrobić jak na dwoże jest 30 skwar że nie wiem a w mieszkaniu pokazuje 33 no nie wiele kłaść w samej pieluszce wyda się za mało na początku co zrozumiałe w bodziakach na ramiączkach już lepiej jakieś lekkie skarpetki, wieszanie na łóżeczku mokrej tetry - tak to dobra inhalacja ale odbarwia łóżeczko zakładanie klimy nie opłacalne a wiatrak ryzykowny u nas uchylone okna na rozcież dawały coś i lekki ubiór i lekki przykrywanie. Zdążyłam już przegrzać raz Oliwie i tak ok 2 mc jeśli mnie pamięć nie myli katar ale to też w innej histrii ;)

Wózek tylko gondola i tylko z łamaną rączką właśnie zbliżam się do etapu sprzedania wózka po Oliwi, gumowe kółka dobre ale jak masz amortyzatory w wózku dodatkowo tak nie polecam ;)

Fotelik ogólnie foteliki tylko z atestami i jeśli używane z znanych nam źródeł foteliki po wypadkach nie nadają się

Szykowanie pokoju. Dziewczyny warto przedyskutować pewne kwestie co się robiło będąc małym brzdącem. Ja np uwielbiałam malować co nie wątpliwie odziedziczyła moja córka po mnie i tak jak ona, tak i ja uwielbiałyśmy malować po ścianach ;)
Poniżej przesyłam wam filmik z rozwiązaniem który przy najbliższym remoncie zamierzam zrobić u nas
https://www.youtube.com/watch?v=xJAp0nRDQRI

Jest to farba tablicopodobna ścieralna można kupić też z magnesem i mieszając potem spokojnie dziecko może magnesy sobie przyczepiać. :) Droga trochę bo litr chyba ok 50 zł kosztuje a z magnesem ok 90-100 na all ale tańsza niż malowanie i gruntowanie co jakiś czas ;) no i odpada później zakup tablicy, wiec i miejsca więcej


Mam nadzieję że kogoś zainspiruje to co napisałam :)
 
Ja może będę mało popularna, ale polecam materac lateksowy a nie gryka-kokos. W poprzedniej ciąży znalazłam świetny artykuł na ten temat, ale po formacie kompa go nie mam. Postaram się znaleźć. Ogólnie teraz ortopedzi odchodzą od spania na bardzo twardym. Podobno zaleca się materace termoelastyczne i lateksowe zarówno dla dzieci jak i dorosłych. Będę szła z młodym do ortopedy jakoś luty-marzec, to jak nie zapomnę to jeszcze zapytam.
 
Gurek tylko, ze moj maz planowal taka kamere na podczerwien przemyslowa zainstalowac w rozdzielczosci full hd :p szalony :p

Angi ja tez myslalam, zeby pozniej jedna sciane pomalowac farba tablicowa, ale troche sie boje, ze jak na kawalku sciany bedzie legalne malowanie to i na innych dziecko bedzie mi rysowac...

EwciaZ to moze sie na porodwce "spotkamy" hihi :D a jakbys chciala sie zdecydowac na taka profesjonalna kamerke to moze bede mogla pomoc ;)
 
Monia - fajnie by było się spotkać:) z kamerką jeszcze pomyślę, ale dzięki za oferowanie pomocy, to Twój mąż taki specjalista sprzętowy? My mamy taką ścianę do malowania u dzieci i w kuchni i mi nie malują chłopaki nigdzie indziej, ale fakt ich pilnuję i kreda/kredki/flamastry na codzień schowane są.
 
Ewcia Z moj maz ma fizia na punkcie elektroniki ;) Ja dostaje w ramach prezentow na wszystkie okazje tablety, telefony, komputery itp. zabawki ;)

Z Warszawy nas sporo (ja tylko z okolic bede) to moze uda nam sie brzuchatkowe spotkanie zorganizowac albo z maluszkami pojsc wspolnie na spacer :)

Nie sadze, zebym bym teraz mogla poswiecic cala sciane do malowania a maly wycienk sciany nie bedzie satysfakcjonowal dziecka.

A co myslicie o takich lezaczkach-bujaczkach... Ja sie spotkalam z opinia, ze dzieci po nich pozniej zaczynaja siadac, bo nie maja mobilizaci, zeby swiat z innej perspektywy ogladac.

Jak ktos znajdzie jakies ladne obrazki - obrazy do pokoju dzieciecego na sciane w kontekscie chlopca to ja chetnie linki przyjme ;)

A i jeszcze nie zauwazylam tematu a mnie intryguje. Jakiej firmy "pampersy" polecacie? :p
 
Monia też tak myślałam ale niestety Oliwa to talent do rozrabiania i szukam już innego rozwiązania skoro tłumaczenie nie wyszło :/
My na początku próbowałyśmy z biedronkową Dadą ale Oliwia się uczuliła momentalnie, potem długo stosowałyśmy Huggiesy ale że wycofali sprzedaż w PL w ogóle w Europie chyba tylko we Włoszech zostali to nie kombinując dalej przeszłyśmy na pampersa co zresztą okazało się przez większość razy nie takie złe kupując box najtaniej udało mi się upolować po 52gr i to chyba 3 lub 4 teraz cóż do 75gr jak kupie jestem happy ale i dużo mniej ich zużywamy.
 
reklama
Ja korzystałam z leżaczka-bujaczka fisher price link poniżej i byłam zadowolona :)

Uroczy różowy Leżaczek Bujaczek Mysia 18 kg Z928 (4986447697) - Allegro.pl - Więcej niż aukcje.

Polecam też maty edukacyjne, najlepiej takie które szeleszczą, piszczą, mają zawieszki i w ogóle są takie krejzolskie ;) Oliwia uwielbiała u nas zdała egzamin :) nie muszą być jakies firmówki albo najdroższe ważne by miały sporo zaiweszek :)

A wie któraś coś odnośnie karuzel na łóżeczko? Oliwia miała taką ręczną, sis gdzieś czytała że nie są polecane że podobno szkodzą dziecku i sama już zrezygnowała i sama nie wiem myślałam by kupić taką automatyczną ale nie wiem czy to prawda że się ich jednak nie poleca :/
 
Do góry