reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
Znalazłam takie coś o wyprawce dokładnie opisane. Mnie się wydało dość ciekawe więc zamieszczam :)
Kurcze za dużo tekstu i nie mogę wkleić. Przerobię to na plik tekstowy i wrzucę jutro jako link jak mąż z laptopem przyjedzie. Chciałam dobrze sorry :/
 
Galarecia mi najbardziej podobają się te kompleciki z pierwszego linku i chyba sama zamówie też jakiś tylko musze sprawdzić jaką mam pościel którą dostałam w prezencie tzn jaka wielkość wkładu wchodzi. Cena wydaje się rozsądna i jakość też ok no i wzorów mnustwo więć każdy znajdzie coś co mu się spodoba.
 
Galareciu ja miałam taki sam problem jak ty z pościelą, przeglądałam nawet te aukcje co ty, aż mi w nocy sie śniło. W końcu znalazłam najtaniej:
POŚCIEL 10-el.120x90 cm.SUPER12 WZORÓW- PROMOCJA
Pisałam maile do tych co już zamówili, zacytuję co mi odpisali:
"Witam, posciel jest taka jak w opisie, idealnie pasuje do łóżeczka 120/60 bo takie wlasnie mam, baldachim jest sliczny zakonczony falbanka i kokardkami tak jak na zdjeciu na aukcji,ochraniacz jest na cala dlugosc łóżeczka, poza tym w tej cenie nie znajdziesz chyba nigdzie takiego kompletu, jak na razie jestem zadowolna,polecam i pozdrawiam."

"Jest to moje pierwsze dziecko i pierwszy tego rodzaju zakup, więc trudno tu o fachową opinię, ale żona jest zachwycona i raczej jesteśmy na OK.
Uwaga: paczka przychodzi kolejnego dnia.
Pozdrawiam."

Więc zamawiam tą pościel, wzory na allegro to jedno i to samo, oglądałam nawet je w sklepie u mnie w mieście. To jest najtańszy zestaw z takimi elementami jaki udało mi się znaleźć
 
Ona_mika - przeglądałam ten link do pościeli i moim zdaniem to dobry wybór, szczególnie że od razu dostaniesz w cenie wypełnienie do pościeli. Naprawdę niedrogo. Ja będę szukać tylko poszewek na pościel bo wszystko inne dostałam od siostry.
 
a ja ponawiam pytanko z majtasami i podkladami....mam zle doswiadczenia ze szpitala.....kiedys latalo sie z lignina .....luzem.....majtek nie mozna bylo miec....wiec jak kobitka szla ,to jej sie ta lignina z pomiedzy nóg kruszyla.......twierdzilam, ze stare sie zrobilysmy na tym połoznictwie i nam sie juz próchno z d...... sypie.....:-)
 
Rotaneczko o tym czy w szpitalu majtasy i wlasne podklady mozesz nosic decyduje ordynator i czasami polozne w moim siateczkowe i podklady belli widzialam ze sa tolerowane.
Ja juz zapas podkladow i majtasow mam. Majtek mam 3 pary mozna je prac wiec wiecej nie trzeba. Moze przy odrobinie szczescia 2 pary by wystarczyly ale wole miec te jedne w zapasie czyste. Po domu w majtasach tez ganialam bo jednak gwarantuja lepsze wietrzenie.
 
Ja wlasnie po konsultacji z Asia nabylam tez 3 pary tych ekstra majtasow i pas poporodowy:-) musze dokupic podklady i potem majtasy korygujace:-)
 
jeżeli chodzi o podkłady Belli to ja już nabyłam kilka paczek - naprawdę się przydają. Po porodzie z Emilka miałam takie jednorazowe majtochy jakby z fizeliny ( niby wszystkie majtki są na d...pę ale te były do d...py) - bły tragicznie beznadziejne... Teraz kupię takie siateczkowe, słyszałam od kolezanek że są fajne... no i te podkolanówki tez kupię:-):-):-)....
 
reklama
Roteneczko, jak ja se pomysle jak mialabym na korytarzu lapac te ligniny to mnie poprostu cofa z obrzydzenia. zreszta szpital w ktorym bede rodzic żada sobie:
  • dla Matki:
    • wygodna nocna bielizna umożliwiające karmienie piersią (3 sztuki), biustonosz do karmienia piersią, mały jasiek przydatny przy karmieniu,
    • szlafrok, obuwie zmienne oraz klapki pod prysznic,
    • majtki jednorazowe,
    • dwie paczki zwykłych jednorazowych pieluch np. Bella, paczka zwykłych podpasek,
    • przybory toaletowe, w tym stosowany dotychczas preparat do higieny intymnej,
    • dwa ręczniki (kąpielowy i zwykły),
    • papier toaletowy,
    • woda mineralna niegazowana 2 litry,
    • rzeczy, bez których nie wyobraża sobie Pani spędzenia czasu w Szpitalu;
a biorac jeszcze pod uwage ze na allegro caly ten zestaw pierwszej higienicznej potrzeby kosztował mnie 12 złotych( 4,5 siedem majtochow jednorazowych i po 3,5 za podklady belli) to poprostu kupilam i nie negocjowalam. Ja zakupilam tez tantum rosa do krocza, ale jesli potwierdzi sie ze bede rodzic po cesarsku to raczej mi to nie potrzebne
 
Do góry