reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

reklama
I ja skorzystam z chęcią, bo to moja pierwsza dzidzia będzie...
Kuzynka mówi, żeby za dużo nie kupować, bo maluch szybko rośnie.... Ale ja nie mam zielonego pojęcia ile:confused:
Na forum "naszym" ale z 2006r znalazłam:
https://www.babyboom.pl/forum/dziec.../wyprawka-dla-dzidzi-do-szpitala-i-domu-4391/

I co Wy o tym sądzicie?
Doświadczone - poradźcie co... please...

Ewelw, myślę, że każda mama ma swoje "przemyślenia" nt. wyprawki :) To co znalazłaś na forum to jeden wielki szok :-D W końcu o takich rzeczach jak łóżeczko czy wózek nie da się zapomnieć :-)
O czym jeszcze wg mnie warto pamiętać:
- materac - tak naprawdę najlepszy jest kokos-pianka-gryka;
- wanienka - żadnych wymyślnych w stylu wanienek Fisher Price (małe to i drogie, a na pewno nie da się z tego długo korzystać. Najlepsze zwykłe wanienki (a nie takie kompleksy z półeczkami i przewijakiem :)
- pościele: warto mieć przynajmniej dwie na zmianę :) i nie zapomnieć o prześcieradełkach (tutaj proponuję mieć ze 3 sztuki :) - oczywiście najlepiej na gumce, bo się nie zsuwają z materaca;
- jakiś czas temu weszły na rynek fajne prześcieradełka foliowe na gumce. H**NIEPRZEMAKALNE PRZEŚCIERADŁO NA GUMCE 60X120 (419061224) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. Bardzo praktyczne, bo w razie czego, żadna niespodzianka nie będzie groźna dla materacyka :) Oczywiście stosujemy pod inne prześcieradło np. z frotki
- przewijak (taki zakładany na łóżeczko) - może być, ale oczywiście nie musi :) Przy starszym dziecku nie miałam tego komfortu, przy młodszym - tak, i uwierzcie: nie da się go nie docenić :)))
- na przewijak koniecznie coś do podłożenia... Np. H*PLEDZIK PODKŁAD CERATKA Z FROTKĄ WYBÓR WZOROW (419591263) - Aukcje - Onet.pl. Aukcje internetowe dla każdego. Albo chociaż pieluszki flanelowe, które przydadzą się niejednokrotnie... Latem używałam ich jako kocyków :)
- prześcieradła z falbaną czy niezbędniki takie zakładane na łóżeczko wg mnie są niepotrzebnym wydatkiem, ale każdy ma prawo mieć swoje zdanie :)))

Za chwilkę postaram się jeszcze co nieco dopisać :) Bo jest tego naprawdę sporo :)
 
Ostatnia edycja:
Dzieki, musze rozejrzec sie w sklepach, bo nie wiem czy tu znajde takie. Ciekawe jak one sie nazywaja po angielsku, chyba poradze sie jeszcze na watku ,,Mamy w UK,,:-)

Moj m wrocil z pracy i decyzja o łózeczku pewnie zaraz zapadnie:-)
 
reklama
Do góry