reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zakupy

Dziewzyny nie przerazcie sie i pozwólcie ze podziele sie z wami moja wyprawka, mam takie i tyle rzeczy w rozmiarach najmniejszych 0-3:

spiochy dl.rekaw bawelniane-16szt
spiochy dl.rekaw cieplejsze-6szt
body bez rekaw.-6
body krotki rekaw-23
body dl.rekaw 10
pajacyki-4szt
koszulki na krotki rekaw-6
koszulka na dl.rekaw-4
kaftaniki-3szt
rampersy-11szt
bluzeczki cieple polarowe zapinane-5
bluzeczki cieple przez glowe-4
kombinezonik-1
kurteczka-1
czpeczki bawelniane-8
skarpetki-3szt
kocyki-2
przescieradla-2
posciel-po 3 zmiany do wozka i łozeczka
pieluszki tetrowe-7szt
rozek-1

to tyle jak dzis zliczylam...wiem jest tego duzo... moze polowy nie uzyje...moze beda od razu za male, ale mam komfort psychiczny i nie boje sie ze mi czegos zabraknie. Nie skonczylam jeszcze zakupów, bo pewnie jeszcze wiele rzeczy kupie,ale nie martwie sie ze niepotrzebnie przeciez nasza córcia nie bedzie jedynaczka;-)
 
reklama
Ewelw, patrząc na listę anoli84 myślę, że trzeba wziąć na to dużą poprawkę ;-) Body kupię ok. 15 par. W moim przypadku już wiem, że nigdy dzieciom nie zakładałam na długi rękaw, więc kupuję tylko z krótkim. Bez rękawka to już będzie inny romiar, bo na lato :) Pajacyki bawełniane myślę, że z 10 sztuk (biorąc pod uwagę, że będę je zakładała na noc). Na pewno coś z pajacyków welurkowych :) Jakieś bluzeczki, spodenki, jeśli będzie dziewczynka to oczywiście sukieneczki :-) Rampersy na tę porę roku zupełnie sobie daruję - na to pokuszę się bliżej wiosny :) Ciepłe bluzy wciągane przez głowę odpadają (są bardzo niepraktyczne a czy w domu są tak bardzo potrzebne? W końcu w domu jest temperatura pokojowa :) Z cieplejszych bluz to też raczej bliżej wiosny i obowiązkowo całkowicie rozpinane :) Czapeczki stosownie do pory roku... Jeśli już jakaś bawełniana to maksymalnie ze dwie sztuki, bo w domu w czapce dziecka trzymać nie będę, a na zimowe spacerki w Polsce odpadają :) Kombinezonik jeden, ewentualnie dwa, żeby był w razie niespodzianki na zmianę :) Kurteczka dla maleństwa na zimę niepraktyczna :) Dodatkowo: szalik, rękawiczki, czapki zimowe :) Skarpetek z 8 par :-) Nie wiem, jak będzie z koszulkami, bo przy Hubercie nie używałam w ogóle. Może kupię ze 3 na wszelki wypadek :) Trzeba wziąć pod uwagę to, że zawsze gdzieś coś od kogoś się dostanie :-)

Zaznaczam, że to moje przemyślenia i moje plany odnośnie wyprawki :)
 
Dzieki Semiko za poprawki, własnie zapomnialam o rajstopkach, przydaloby sie kupic...no i jakies półspiochy czy spodenki. Co do kurteczki to mysle ze mi sie przyda. Zimy nie sa tu takie srogie jak w polsce, w zeszlym roku nie widzialam sniegu a cala zime nie mialam na sobie zimowej kurtki. Dlatego tez mysle ze grubsza bluzeczka i kurtka bedzie lepszym rozwiazaniem niz gruby kombinezon, choc tez go kupilam. Przydalyby sie jeszcze ciplejsze spdenki na spacerki:-)
 
Madzienka tez myślałam o tym kombinezonie, ale raczej rozmiar 68. 62 rozmiar to raczej nie ejst na 6 miesięcy. A jeszcze pod spodem dzidzia bedzie ubrana w spiochy to lepiej zeby był wiekszy :tak:. Tak myslę ale nie jestem pewna.

ja z kolei uważam że to zależy jakie duże dziecko sie urodzi....jeśli urodzi się 50-55 cm to współczuję temu dziecku topić się w tak wielkim kombinezonie...tymbardziej że pamiętajcie ,że dziecko ma podkurczone nóżki i rączki....:confused:

no właśnie ja wiem że w 62 rozm moja córcia długo chodziła ! no i jak miałam kurteczke za duzą to sie topiła i wpadała do środka ! ja nie kupowałam na wyrost ale jak juz dostałam takie cuś to po jednym razie lądowało w szafie !
 
reklama
Do góry