reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Załamana

reklama
Moja droga, ja osobiscie nie znam ani jednej mamy ktora nie miala by watpliwosci czy dobrze radzi sobie z dzieckiem;-) Nieraz ja sama zastanawiam sie czy dobra ze mnie mama, staram sie jak moge i kocham swoje dzieci nad zycie wiec chyba nie jest tak zle.
Glowa do gory, napewno swietnie sobie radzisz:tak:
 
A co to dokładnie znaczy, że sobie źle radzisz? Może masz po prostu za mało wiary w siebie, często wydaje nam się, że coś mogłybyśmy zrobić lepiej, mamy wątpliwości, czy postępujemy właściwie, myślimy, że coś mogłybyśmy zrobić inaczej, szybciej, sprawniej.....wydaje nam się, że inne mamy sobie radzą, a my nie. Ale to nie prawda. Każda z nas miewa wątpliwości i czasem z czymś sobie nie radzi, ale to nie znaczy, że jest złą mamą czy że nie radzi sobie w ogóle. Czasem trudno jest się zorganizować, czasem zmęczenie bierze górę. Jeśli masz wątpliwości, zapytaj swoich bliskich, czy oni uważają, że sobie nie radzisz? Może się okazać, że to tylko Twoje obawy, że obiektywnie patrząc wszystko jest o.k. Może zwyczajnie potrzebujesz tylko czyjejś pomocy, żeby ktoś odciążył Cię choć na troszkę z obowiązków. Może kiedy odpoczniesz okaże się, że wcale nie jest tak źle.
pozdrawiam
nikita
 
Prawda,że każda z nas ma jakieś wątpliwości,czy jest dobrą mamą ja kocham moje dzieciaki ponad wszystko i napewno nie jestem ideałem,ale takich nie ma w żadnej dziedzinie bycie rodzicem to trudny egzamin i każdy z nas popełnia błędy.Napewno jesteś świetną mamą.Pozdrawiam.
 
Nie martw się ja też myślałam że sobie nie poradzę ale się myliłam kiedy mój skarb przyszedł już na świat to już wiedziałam co mam robić to przyszło samo zobaczysz i nie martw się.Każda z nas ma wątpliwości czy sobie poradzi ja też popełniam błędy ale daje sobie radę a bycie rodzicem to egzamin życia jesteś napewno wspaniałą mamą.POZDRAWIAM.
 
Ostatnia edycja:
A co jeśli czuje, że źle radze sobie w roli mamy???:-(

Witaj:-)Powiem Ci że ja w bardzo mlodym wieku zaszłam w ciążę a później tak los się potoczył że zostalam sama z malutkim dzieckiem a miałam na głowie dom,rodzinę,szkołę,naukę i też myślalam że sobie z rolą samotnie wychowującej mamy nie poradzę ale jakoś mimo sprzeciwości losu dałam sobie radę,więc głowa do góry;-)Każda z nas takie myśli ma,każdą z nas takie załamanie,zmartwienie spotyka i trzeba jakoś radzić sobie wierzyć i mieć nadzieję że będzie dobrze:-D
 
Każda z nas ma wątpliwości czy jest dobrą mamą czy nie?Nie ma złotego środka na super mame i super radzenie sobie.Najważniejsze to kochać dziecko - oczywiście mądrze a czas pokarze jak sobie radziliśmy z macierzyństwem.Ja jestem mamą 3 dzieci .Dwoje doroslych i malucha .Też miałam skrupuły co do tego jak sobie radze z dziećmi,bałam się,że nie jestem mamą taką jakbym chciała.Teraz patrząc z perspektywy czasu chyba jestem dobrym rodzicem bo dzieci mnie szanują,kochają i ufają a to jest najważniejsze,Dla starszych dzieci jestem nie tylko mamą ale i przyjaciwelem.
 
reklama
kazda z nas jest wspaniala mama,kazda chce jak najlepiej dla swojego dziecka:happy:

oj mylisz sie! mam sasiadke obok, ktora nie chce swojego dziecka!! a babci nie chca dac praw opieki na malym. a dwojka pozostalych przezywa koszmar w domu codzienne awantury,pijanstwo! zal mi tych dzieci! A tego co nie chce to pewnie pojdzie do domu dziecka!
Jak patrze na ta sasiadke to bym ja... och!
 
reklama
Do góry