reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Załamanie nastroju 24tc

Dołączył(a)
29 Październik 2018
Postów
7
Cześć dziewczyny, pierwszy raz piszę na forum, ale już nie wiem gdzie szukać pomocy. Jestem w 24tc, moja ciąża należy do łatwych. Żadnych mdłości, nie tyję, nie mam rozstępów, generalnie czuję się dobrze. Do niedawna byłam w super nastroju. Ale nagle zdominowały mnie obawy. Mam wrażenie, że synek za mało się rusza (24tc a ja czuję tylko puknięcie), na forach dziewczyny piszą, że im się rusza cały brzuch, u mnie to się nigdy nie zdrarza :( martwię się, że może synek nie rośnie jak należy. Połówkowe USG wyszło dobrze, ale to było 3 tyg temu... kolejne USG dopiero w 28tc :( ponad to straciłam apety, ciagle się teraz martwię, siedzę i płaczę czy napewno wszystko jest OK.... No i jeszcze nie miałam pierwszej „siary” i strasznie się martwię czy będę mogła karmić piersią :( czy takie załamanie nastroju jest normalne w 2 trymestrze?
 
reklama
załamania nastroju w ciąży, to temat na osobną książkę...jeżeli cokolwiek Cię niepokoi jedź do szpitala, albo idź na wizytę. Lepiej za dużo, niż za mało. A porównywanie się nigdy nie wychodzi na dobre. Bierzesz magnez? Jedz, pij i pisz tu o swoich wątpiwościach, jak się napisze albo powie głośno, to najczęściej strachy znikają.
 
Załamanie nastroju w ciąży się zdarza i to niezależnie od trymestru... Jeśli to tylko obawy, czy wszystko jest w porządku z dzieckiem, to może po prostu idź na dodatkową wizytę dla pewności. Albo na izbę przyjęć, jeśli coś Cię bardzo niepokoi. To pierwsza ciąża? W 24tc ruchy powinny być wyczuwalne, ale niekoniecznie muszą być widoczne na zewnątrz. Samo liczenie ruchów lekarze zalecają dopiero od ok. 27tc, i to nie wszyscy. Na tym etapie ważne, że je w ogóle czujesz.
Co do siary, to może się pojawić w ciąży, ale nie musi. I to nie ma żadnego związku z możliwością karmienia dziecka po porodzie. Mleko zaczyna się tworzyć ok. 16tc, więc już je masz. Piersi to nie magazyn, tylko fabryka:) Im więcej dziecko ssie, tym więcej mleka się wytwarza. Ja jestem w 28tc i też nie ma śladu siary, chociaż jeszcze 3 miesiące temu karmiłam starsze dziecko. W pierwszej ciąży pojawiła mi się ok. 35 tygodnia. Mam nadzieję, że to Cię trochę uspokoi:)
 
Hej co do siary to nie musisz jej mieć przed porodem. Mam trójkę dzieci i w żadnej ciąży jej nie miałam ,pojawiała się po porodzie.Całą trójkę karmiłam piersią chłopaków ponad rok, a córkę się zobaczy ma 6 miesięcy.
 
@Lilits przy ciazy nie tyle zalamania, co burza hormonow towarzyszy do konca. Jestes juz w wysokiej ciazy, prawdopodobnie pierwszej i twoje watpliwosci sa normalne. Jednak nie powinny przybierac formy depresji. Zawsze mozesz sie doksztalcic i poczytac madre artykuly o tym, co cie niepokoi i jak to bedzie wygladalo, choc do konca nikt tego nie wie. Kazda z nas jest inna, dzieciaczki tez roznia sie miedzy soba. Z cala pewnoscia poradzicie sobie oboje. Raz lepiej, raz gorzej, jednak poradzicie sobie.
Mam synka. W ciazy z nim o ruchy blagalam. A ciaza byla naprawde ciezka. Tak jak dziewczyny pisza, jak cos niepokoi to od razu do lekarza lub na ip. Ale wiedz, ze sa dzieci, ktore malo sie ruszaja. Moj synek tylko raz dziennie. Zadna woda, slodkie, nic na niego nie dzialalo. Poniewaz jednak caly czas byl malo ruszajacym sie dzieckiem, to owszem martwilo mnie, ale zachowywalam spokoj. Dzis jest pogodnym radosny dzieckiem. Spokojnym nie rozwrzeszczanym. A rozwija sie pieknie. Slabe ruchy nie zawsze musza znaczyc cos zlego. Jednak sprawdzic nie zawadzi.
A siara i karmienie... czy sie uda bedzie w duzej mierze zalezalo od ciebie. Kp jest super sprawa. Ale ma tez drugie, bolesne oblicze i zdarza sie, ze na poczatku o pokarm trzeba niezle zawalczyc. Jednak jak to zrobisz nagroda jest niesamowita.
 
Moim zdaniem w 24 tygodniu nie czuje się jeszcze mocnych ruchów bo dzidziuś jest jeszcze bardzo malutki ja też nie czułam mocnych ruchów dopiero koło 30 tygodnia mała zaczęła dawać mi popalić. Poza tym zależy na której ścianie masz łożysko jak na przedniej to możesz mniej odczuwać ruchy. Jeżeli chodzi o pokarm to ja nie miałam siary dopiero w trzeciej dobie po cc piersi mi napuchly pokarmem :) grunt to nie dać się zwariować i nie czytać neta za dużo. Będzie dobrze powodzenia.
 
Dziewczyny BARDZO BARDZO Wam dziękuję za każdy wpis ❤️ Czuję się o niebo lepiej :) tak, to jest moja pierwsza ciąża i nie wiem czego się spodziewać, a oczywiście chce dla mojego dziecka jak najlepiej :) pocieszyłyście mnie w kwesti karmienia piersią! Bałam się że już wszytsko stracone :p jestem już zapisana na dodatkowe USG, żeby się uspokoić i potwierdzić, że synek dobrze rośnie, ale termin oczekiwania to 2 tygodnie (prywatnie). Jednak uspokoiłam się na tyle, że jakoś dotrwam docwizyty :) jeszcze raz bardzo Wam dziękuję!!!
 
jeśli chcesz karmić piersią polecam blog hafiji, ksiażkę "po prostu piersią" i filmiki z yt jak prawidłowo przystawiać. Z pomocą laktacyjną w wszpitalu jest różnie, u mne każdy co innego mówił.
 
reklama
Podpisuję się pod poprzednim postem i jeszcze dodam książkę Magdy Karpieni "Karmienie piersią". Jeśli chcesz karmić, to warto sobie teraz poczytać jak najwięcej na ten temat, bo potem możesz dostać dużo dobrych rad, które niekoniecznie będą zgodne z prawdą i czasem mogą tylko zaszkodzić. Nawet położne nie do końca są wyedukowane w tym temacie niestety...
 
Do góry