reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zalecenia po łyżeczkowaniu

Dołączył(a)
11 Luty 2016
Postów
13
Witam
Jestem nowa na forum mam nadzieję że post zamieszczam w odpowiednim dziale. Mam pytanie do dziewczyn które przeszły zabieg wyłyżeczkowania we wczesnym etapie ciąży.Ja ten zabieg przeszłam wczoraj rano( ciąża obumarła w 8 tygodniu) po południu odebrałam wypis i wyszłam ze szpitala bez jakichkolwiek dalszych wskazówek.Wypis dała mi jakaś pielęgniarka poinformowała ze za 2 tygodnie mam się zgłosić po wynik z badania histopatologicznego. Zaznaczę ze wiem, że nie jestem pępkiem świata no ale chyba jakieś wskazówki się należą. Zadzwoniłam dziś na oddział niestety nie wiem z jakim lekarzem rozmawiałam bo się nie przedstawił ale zjechał mnie za to ze sama się nie dowiedziałam o zaleceniach a teraz mam pretensje ze mogłam zapytać itp. rozłączyłam się.
Chciałabym zapytać jakie wy miałyście zalecenia nie wiem nie dźwigać, nie biegać, nie skakać, czy trzeba iść na jakąś kontrole po tym zabiegu czy nie było przeciw wskazań do współżycia ( oczywiście po zakończeniu krwawień) w jakim celu robione są badania płodu czy to badanie stwierdzi dla czego doszło do obumarcia ciąży. Pytam ponieważ no nikt nie chce mi udzielić informacji do swojego lekarza nie zgłoszę się ponieważ zachował się bardzo nie profesjonalnie i po części mam do niego żal o to co się stało. A na wizytę u innego lekarza idę dopiero za tydzień. Dzięki za odpowiedź.
 
reklama
Czesc. Bardzo mi przykro,że Ciebie to spotkalo. A wiec tak. Mi po zabiegu kazali poczekac ze współżyciem do pierwszej miesiaczki. Na poczatku sie oszczedzaj. Ale bez przesady. Badania plodu ktore mogyby Ci powiedziec co sie stalo sa odplatne. Koszt ok 800 zl. Natomiast z badania histo niewiele Ci wyjdzie. Jedynie czy nie bylo zasniadu.
 
Dwa tyg temu miałam ten zabieg. Bylam w 11 +3 tyg ciazy blizniaczej. Dzieci przestaly sie rozwijać w 8-9 tyg.
Z zalecen po zabiegu lekarz w szpitalu zabronił mi brać kapieli, tylko prysznic. Kazał uważać na krwawienie czy sie nasila i po dwoch dniach zgłosić sie do ginekologa na kontrol. W szpitalu powiedzieli mi ze niedlugo znowu mozemy sie starac. Kazali odczekac dwa miesiace i znowu probowac.
Eh. O współżyciu nie mowili a ja nie pytałam. Nie mogłam sie na tyle skupic zeby pytać.
Po dwóch dniach byłam u swojego gina. Zrobił mi usg i zbadal. Podobno było ok . pytałam go kiedy bezpiecznie mozemy współżyc i powiedZiał ze po zakonczeniu krwawienia. Po całkowitym zakonczeniu nawet jeśli bede lekko plamic to noe powinniśmy. Gin dostał wyniki hist i podobni nic nie wyszło tam.
 
Tak wiem doświadczyłam tego przez ostatnie dwa dni... Mój ginekolog którego uważałam za bardzo dobrego lekarza, któremu płaciłam za wizytę, nie poinformował mnie podczas badania we wtorek i w środę rano ze miałam 3 krwiaki w macicy i odkleiło się łożysko przez te krwiaki. Dla tego myślałam że po tym badaniu hist... będzie podana przyczyna obumarcia, że będę miała to na papierze.Wiele bym nie zdziałała ale chociaż pokazałabym mu czy on tego nie widział na usg??? Dobrze ze pomyślałam i po pierwszej wizycie na której stwierdził że nie widzi tętna poszłam za jego plecami do innego lekarza który powiedział i pokazał wszystko a ten... Szkoda gadać
 
Powiem Wam że przykro sie czyta ze niektórzy lekarze tak traktują pacjentki w takim polozwniu. Na szczęście nikt mnie tak nie potraktował. Wszyscy byli mili i przynajmniej sprawiali wrażenie że współczuja. Dokładnie wszystko tłumaczyli. Jak przebiegał zabieg co po zabiegu, mowili co sie stanie z dziećmi. Zapewnili mnie że podchodza do tego z szacunkiem i jeśli tylko chce to co 3 miesiace szpital urzadza na własny koszt pochówek takich biednych maluszkow i bedziemy poinformowani gdzie i kiedy sie odbędzie. Jak lekarze podchodza do nas jak do ludzi to to wszytko staje sie chociaz trochę lżejsze. Szkoda ze nie wszyscy lekarze potrafia byc ludzmi. Rutyna rutyna ale można okazac troche współczucia...
 
Aż ciarki mnie przeszły dwoje dzieci na raz .. przykro mi bardzo... ja tak myślę sobie ze skoro u mnie tak miało się stać to dobrze że stało się to na tak wczesnym etapie ciąży niż później tego bym chyba nie przeżyła. Dobrze ze trafiłąś Aneto na prawdziwych lekarzy. Ja rozumiem że to też są ludzie że oni takie ,,przypadki'' jak my mają na co dzień i dla nich to już jest rutyna, ale kurcze frak jeśli wybierają taki zawód to musza podejść profesjonalnie.Ja jestem w szoku jak można tak sie zachować i to nie tylko w stosunku do mnie ale były nas 3 dziewczyny na ten sam zabieg i każdą tak potraktowano, ba nawet jedną położyli na sale razem z kobieta która miała zaplanowane cc. Ech ja sie tylko zastanawiam czy ten mój gin widział wcześniej tego krwiaka i teraz po tej sytuacji po prostu boi się przyznać że go zlekceważył. Tego sie nie dowiem ... poczekam do nast tygodnia co powie mi lekarz po wizycie oczywiście inny , chce iść do tego który zobaczył te krwiaki i odklejone łożysko. A jeśli dostaniemy zielone światło to działamy dalej ... ;) następna ciąża zakończy się szczęśliwym porodem i tak musimy myśleć i tego życzę wszystkim kobietom ;)
 
reklama
Kurcze nie wiem to moja pierwsza ciąża a lekarze za wylewni nie są w podawaniu informacji w ogole w mowieniu co się dzieje. gdy poszłam na druga wizyte do innego gina własnie tak powiedział może po prostu ,,na skróty,, Na pewno powiedział mi ma pani 3 krwiaki a w tych miejscach odkleja się łożysko... Pewnie jest tak jak mowisz i to była odklejona kosmówka .. no ja nie wiem jeszcze tak się nie znam ... mam nadzieje ze trafie na lekarza który podejdzie profesjonalnie tak jak powinien.Teraz mam wyrzuty ze nie zmieniłam wcześniej gina moze dało by rade coś zadziałać.
 
Do góry