reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zaległe alimenty

Dołączył(a)
17 Maj 2010
Postów
4
Miasto
zachodniopomorskie
Witam,
Od marca 2000 r. mam przyznane alimenty na syna i w żaden sposób nie mogę ich wyegzekwować. Ojciec mojego syna oficjalnie nigdzie nie pracuje, nie jest zameldowany. Egzekucja komornicza jest bezskuteczna od wielu lat. Dwa lata temu założył rodzinę i ma z nowego związku dziecko. Wiem tylko tyle, że pracuje u swojej żony, jednak nieoficjalnie - na czarno. Wszelkie stosowne informacje podałam komornikowi, jednak on rozkłada ręce.
Jak można wyegzekwować alimenty na syna? czy w ogóle jest to możliwe?

Pozdrawiam
 
reklama
Faktycznie komornik uznał bezskuteczność na dzien dzisiejszy zaległość na rzecz wierzyciela 22231,38 zł - niestety ja jestem zbyt zaradną osoba pracującą i moje zarobki przewyższają pułap, który jest brany pod uwagę odnośnie wypłaty świadczenia z Funduszu Alimentacyjnego.

czy mogę w inny sposób wyegzekwować?

Wiem, że ojciec mojego dziecka pracuje u swojej żony w jej firmie. Czy jedynie mogę założyć sprawę dziadkom lub rodzeństwu ojcu mojego dziecka? Jak powinnam się za to zabrać.
Jutro chcę złożyć pismo do prokuratury o popełnieniu przestępstwa, bo z racji niepłacenia alimentów Pan "X" dostał 2 lata w zawieszeniu o czyn 209 §1 kk.
 
Czy ojciec dziecka ma jakiś majątek?

Co do alimentów od innych osób niż rodzice, można ubiegać się od alimenty od dziadków dziecka (z obu stron). Alimentów od rodzeństwa mozna domagać sie dopiero gdy dochodzenie alimentów od wstępnych i zstępnych jest bezskuteczne.
 
Niestety nie mam wiedzy czy ma jakiś majątek. Podejrzewam, że jeśli nawet ma, to wszystko zapisane zostało na obecną żonę. Musiałabym chyba wynająć detektywa, a na to niestety mnie nie stać.

Bardzo dziękuję za informację.
 
No to rzeczywiście Pani sytuacja jest nie do pozazdroszczenia. Rozumiem bowiem, że u żony pracuje na czarno?
Jeśli tak, nie pozostaje Pani nic poza wnioskowaniem o alimenty od dziadków dziecka.
 
reklama
Do góry