reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaległy urlop po macierzyńskim a nieprzedłużenie umowy i pracę.

Dołączył(a)
28 Listopad 2018
Postów
9
Witam :)
Proszę o poradę.
22. Czerwca kończy mi się umowa o pracę na czas określony. Zostałam powiadomiona, że będą chcieli mi ją przedłużyć, (zostaną jeszcze 2 tygodnie macierzynskiego) jednak ja nie mogę się na to zgodzić i umowę przedłużyć z powodu systemu pracy 12h oraz brakiem kogokolwiek kto mógłby z rodziny pomoc w opiece nad 11 miesięcznym dzieckiem. Żłobek o ile się uda, to dopiero po ukończonym roczku.
Mniejsza, chciałam spytać przede wszystkim co w takim razie z zaległym uzbierany urlopem wypoczynkowymoraz bieżącym?
Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji?
Pięknie dziękuję za odpowiedź.
 
reklama
Rozwiązanie
Ale tu nie ma na co się zgadzać. Jeśli nie ma możliwości wykorzystania urlopu (bo umowa się rozwiązała), to pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent.
Witam :)
Proszę o poradę.
22. Czerwca kończy mi się umowa o pracę na czas określony. Zostałam powiadomiona, że będą chcieli mi ją przedłużyć, (zostaną jeszcze 2 tygodnie macierzynskiego) jednak ja nie mogę się na to zgodzić i umowę przedłużyć z powodu systemu pracy 12h oraz brakiem kogokolwiek kto mógłby z rodziny pomoc w opiece nad 11 miesięcznym dzieckiem. Żłobek o ile się uda, to dopiero po ukończonym roczku.
Mniejsza, chciałam spytać przede wszystkim co w takim razie z zaległym uzbierany urlopem wypoczynkowymoraz bieżącym?
Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji?
Pięknie dziękuję za odpowiedź.
Wypłacą ekwiwalent za zaległy urlop.
 
Witam :)
Proszę o poradę.
22. Czerwca kończy mi się umowa o pracę na czas określony. Zostałam powiadomiona, że będą chcieli mi ją przedłużyć, (zostaną jeszcze 2 tygodnie macierzynskiego) jednak ja nie mogę się na to zgodzić i umowę przedłużyć z powodu systemu pracy 12h oraz brakiem kogokolwiek kto mógłby z rodziny pomoc w opiece nad 11 miesięcznym dzieckiem. Żłobek o ile się uda, to dopiero po ukończonym roczku.
Mniejsza, chciałam spytać przede wszystkim co w takim razie z zaległym uzbierany urlopem wypoczynkowymoraz bieżącym?
Czy któraś z Pań była w podobnej sytuacji?
Pięknie dziękuję za odpowiedź.
Za zaległy urlop wypoczynkowy powinni zaplacic jesli sie na to zgodzisz. Kwestia dogadania z pracodawcą.
 
Ale tu nie ma na co się zgadzać. Jeśli nie ma możliwości wykorzystania urlopu (bo umowa się rozwiązała), to pracodawca ma obowiązek wypłacić ekwiwalent.
 
Rozwiązanie
Do góry