reklama
 1. Odliczaj z nami do Dnia Dziecka. Klikasz w okienka kalendarza?/ Wygraj magiczne klocki! Kliknij!/
  Zamknij powiadomienie

Zaległy urlop wypoczynkowy po macierzyńskim - jak płatny po zakończeniu umowy na zastępstwo

Temat na forum 'Potrzebuję porady' rozpoczęty przez Joanna.olx, 20 Sierpień 2016.

 1. Joanna.olx

  Joanna.olx

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Witam forumowiczów :-) Piszę, ponieważ znalazłam się w dość nietypowej sytuacji. We wrześniu 2015 roku na świat przyszedł mój synek. Całą ciążę byłam ma zwolnieniu. Pracuję w szkole. Mam umowę na pół etatu na czas nieokreślony, a do końca sierpnia 2015 roku miałam jeszcze umowę na pół etatu na czas zastępstwa pracownika. Teraz przebywam na urlopie macierzyńskim, ale po nim będę na urlopie wypoczynkowym. Mam 8 tygodni zaległego urlopu z roku szkolnego 2014/2015, kiedy miałam 2 umowy. Dowiedziałam się, że nie ma to znaczenia, że miałam wtedy 2 umowy (razem etat) i dostanę wynagrodzenie podczas urlopu z połowy etatu. Czy to zgodne z prawem? Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź i pomoc. Pozdrawiam serdecznie :-)
   
 2. Lui :)

  Lui :) Czekając na cud :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Wydaje mi się, że to nie ma znaczenia że miałaś dwie umowy. Umów nie dodaje się do siebie. Zawsze chyba bierze się pod uwagę oczywiście te największe zarobki. Myślę, że będziesz miała wszystko liczone niestety z pół etatu.

  Mogę się mylić.
   
 3. reklama
 4. Lui :)

  Lui :) Czekając na cud :)

  Najlepsze odpowiedzi:
  2
  Bardzo możliwe jest jeszcze to, że świadczenie będzie wypłacane za jedną umowę oddzielnie i za drugą oddzielnie. Najlepiej w takiej kwestii by było zadzwonić do ZUSu i oni tam będą na pewno wiedzieli co i jak.
   
 5. Joanna.olx

  Joanna.olx

  Najlepsze odpowiedzi:
  0
  Dziękuję, na pewno zadzwonię do ZUS-u i się upewnię. Uważam, że urlop za 2014/2015 rok powinien być płatny jak za etat, ale znając polskie realia, pewnie się mylę... :-D pozdrawiam
   

Poleć forum