reklama

Żałoba, histeria czy reklamowanie siebie.

Temat na forum 'Pogaduszki' rozpoczęty przez marul, 3 Luty 2006.

1. marul

marul Gość

chce nawiązać do ostaniej tragedii. Niewątpliwie smierć dzieci, rodziców, znajomych przyjaciół to wielki dramat. Niewątpliwie rozmiar zdarzenia nakazuje jego szczególne traktowanie.
    Ale chciałbym zwrócic uwage na coś innego.
    Prezydent, Sejm, Senat, ministrowie i inni przescigaja się w przekazywaniu pieniedzy na pomoc dla poszkodowanych. zakłdy ubezpieczeniowe juz wypłacaja odszkodowania. Mozna wysyłać smsy. Poczta przekazuje milion zlotych i zwalnia przelewy z opłat. Telewizje przekazują wpływy z reklam etc. etc.
    Wszystko pieknie. Ale czy naprawde to jest współczucie, czy może próba zareklamowania siebie?
    Nieługo sie okaże, że dla poszkodowanych zostanie zebranych wiecej pieniędzy niż dla ofiar tsunami w zeszłym roku. Każdy kto chce być na topie robi sobie reklamę, ja przekazałem tyle, a ja za to tyl. Szczególnie politycy, ktory do budżetu wpisuj kolejne kwoty dla poszkodowanych. Notabene dlaczego nie wlasne pieniądze, a wpływy z podatków.
    Wszyscy nagle są dobrzy, chca pomóc, maja wielkie serce.
    Tymczasem codziennie ktos umiera z zimna (na ulicach) a nawet z głodu. Ale to nie dzieje sie przed kamerami, więc nie ma sensu im pomagać, bo nikt tego nie zobaczy, nikt nie pokaże sie telewizji i nie będzie reklamy.
    Milion lotych, które przekazała poczta, zapewniłoby dach na zimne noce pewnie dla tysięcy bezdomnych. Wpływy z smsów wystarczyłyby na wiele posiłków dla głodujących.
    Mamy drugi w przeciagu ostatnich dni wypadek zbiorowej "dobroczynnosci". Najpierw WOŚP a teraz poszkodowani w hali. Póxniej jest cisza. Wiekszość juz nie pomaga, bo przecież "dałem na WOŚP i wysłałem smsa".
    Tutj chciałbym zacytowac jednego z polityków, który tak odpowiedzial na apel Jerzego Buzka o biórke pieniedzy:
    Panie Premierze!

Nie będę w tym uczestniczył, zgodnie z tym, co wczoraj powiedziałem. Potrzebujących w Polsce jest wielu, nie tylko po tej katastrofie. Co dzień giną ludzie na na szosach i są podobne problemy. (...) Potem będzie to eksploatowane politycznie: "Temu chłopcu pomagają europosłowie", uśmiechy, kamery, eksploatacja wyborcza itd., a poufnie się dowiemy, że to ćpun, bo ma dużo forsy od europosłów. Nie tak się załatwia pomoc charytatywną. (...) Zna Pan kogoś komu trzeba pomóc, to niech Pan pomaga i się tym nie chwali.

W dużej częci się z tym zgadzam. nawet w ewangelii jest napisane "Kiedy więc dajesz jałmużnę, nie trąb przed sobą, jak obłudnicy czynią w synagogach i na ulicach, aby ludzie im chwalili. (...) Kiedy zaś dajesz jałmużnę, niech nie wie lewa twoja ręka co czyni prawa, aby twoja jałmużna pozostała w ukryciu" (Mt, 6, 2-3)

Słowa te pozostają chyba aktualne (mimo 2000 lat), bo polska dobroczynność w durzje mierze jest chyba tylko na pokaz.

Trochę to chaotyczne, ale pisałem na gorąco.

2. żużaczek

żużaczek Gość

3. reklama
  4. e_mama

e_mama Lipcowe mamy '05 '09

i ten Polsat, który przed każdym blokiem reklamowym wklejał kadr ze zdjęciem zawalonej hali i z podpisem, że przekazuje 0,5 mln złotych na pomoc dla poszkodowanych w tej katastrofie.... dla mnie było to obrzydliwe !

5. żużaczek

żużaczek Gość

to jest też niezły sposób na uspokojenie co poniektórych sumień

6. Anikaa

Anikaa Fan(ka)

Marul trafione w 10...choć nie mam nic przeciwko zbiórkom tego rodzaju bo bardzo wspólczuję wszystkim poszkodowanym i ich rodzinom ale forma jaką ta akcja przybrała jest wydaje mi się przesadzona i mam tylko nadzieję , ze te pieniądze włąśnie do nich trafią nie tak jak np. przy powodzianach ...

7. Luleczka

Luleczka Mama 2 córeczek ;)

Macie racje...

kurczę tragedia tragedia - ale prawda jest taka że w każdym tygodniu, z takiej lub innej przyczymy na drogach ginie porównywalna liczba osób... a jakoś ich rodziny na zapomogi nie mogą liczyć, a o rentę socjalną i stypendia to mają długą drogę żeby mogli sie starać...
    jestem za tym zeby pomagali bo przecież nie chodzi o znieczulice, tylko dlaczego tak rozgraniczaja, czy dziecko, które straciło ojca w w wypadku samochodowym potrzebuje mniej niż taklie którego ojciec był na wystawie gołębii ???

nie rozumiem tego...

a te teksty kto dał ile, i w jakiem terminie - to dla mnie żenada na maksa

8. mrowka

mrowka Fanka BB :)

Powiem wam, że po tym wszytkim to mi za przeproszniem rece i cycki opadły... ja jak usłyszalm o tej tragedi no to sie centralnie poryczałam a to co sie dzieje teraz to jest jakis dramat- ordery medale ... po co ... wypominki.... chwalenie sie..... ja sie w czyms takim znaleść nie umiem i mnie to dobija.Bo ten dał milon tamten pół ... teraz wszyscy zapieprzaja po dachach i zwalja śnieg.... zachowują sie jak drogowcy - ich zwsze zima zaskakuje- przeciez to jest jasne, że jak pada snieg to trzeba go zwalić- chyba wszyscy zapomnieli w jakim my klimacie zyjemy.
    jedna wielka beznadzieja

9. nikita33

nikita33 Fan(ka)

MNie to wszystko przygnębiło, bo nie dość, że taka tragednia, to jeszcze znajdą się jak zwykle hieny, które na niej żerują. Co tu gadać o politykach, kiedy nawet wsród taksówkarzy, którzy mieli za darmo wozić rodziny poszkodowanych znalazły się czarne owce, co sobie liczyły i to słono.... skoro zakład pogrzebowy dopuścił się profanacji zwłok z chęci zysku.... o czym tu wogóle rozmawiać... chyba jedyne osoby, które naprawdę się tym przejęły i chciały bezinteresownie pomóc, to ci, którzy anonimowo oddawali krew i ci, ktorzy wysyłali sms - y i pieniążki na konta - też anonimowo. Tacy zwykli ludzie, co nie liczyli na poklask tylko na to,że ich pomoc się komuś przyda....
    A to ,co się teraz dzieje, to jakaś paranoja...
    Najśmieszniejsze, że teraz wszyscy się rzucili do odśnieżania lub kontrolowania, czy jest odśnieżone. Do przyszłego roku i tak zapomną o tym, co się stało i historia zacznie się od nowa.

pozdrawiam
    nikita

10. reklama
  11. nikita33

nikita33 Fan(ka)

Dachy odśnieżają, ale u nas sople z dachu wiszą takie, że jakby tak komuś na głowe spadły,to trup na miejscu bez dwóch zdań. A na usuwanie czegoś takiego też istnieje przepis. Dlatego mnie to śmieszy - teraz dachy odśnieżają, ale sopelki dojrzą dopiero, jak komuś na łeb spadnie. Wtedy wszyscy się rzucą na te sople a zapomną o dachach.... i tak dalej, i tak dalej..... wrrrr

pozdrawiam
    nikita

12. monika25

monika25 Fanka BB :)

Jestem ciekawa czy jakby zginął ktoś Wam bliski z rodziny, dziecko, przyjaciel też bylibyście tacy "głupio mądrzy".
    Jeżli się reklamują niech im tak ,jeżeli ludzie poszkodowani dostaną z tego pieniądze to chociaż w taki sposób dostaną zadośćuczynienie za startę, ból i łzy. nie podoba się to nie dawajcie, kanały przełączcie- nie musicie oglądać. Widać jaka dopada nas znieczulica. Co gorsza na forum gdzie udzielają się rodziny z dziećmi....

Poleć forum