reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

założenei firmy na macierzyńskim

Milutek23

BLIŹNIAKI- szczescia dwa
Dołączył(a)
29 Lipiec 2010
Postów
2 987
Miasto
Góry:)
Witam. Jestem mama prawie 4- miesięcznych bliźniaków. Obecnie do 29.09.11 przebywam na zasiłku macierzyńskim- moja umowa o prace wygasła w dniu porodu. Po zasiłku przysługuje mi prawo do zasiłku z bezrobocia jednak będzie to zaledwie ok600zł. JEst to kwota kilkarotnia mniejsza od mojego obecnego zasiłku przez co obawiam się o swoja sytuacje finansowa. W opiece nad dziećmi pomaga mi mama. Czy w związku z tym iż jestm na macierzynskim moge już załozyc swoja firmę nie tracąc oczywiscie zasiłku macierzyńskiego?? Czy mam poczekac do ok.30.09.11. Zależy mi na czasie ponieważ otwarcie biznesu na "jesień" nie wróżyłoby mu dobrego startu a mimo wszystko nie chce tracić tak dobrego zasiłku.

Pozdrawiam
 
reklama
Jestem mama prawie 4- miesięcznych bliźniaków. Obecnie do 29.09.11 przebywam na zasiłku macierzyńskim- moja umowa o prace wygasła w dniu porodu. Po zasiłku przysługuje mi prawo do zasiłku z bezrobocia jednak będzie to zaledwie ok600zł. JEst to kwota kilkarotnia mniejsza od mojego obecnego zasiłku przez co obawiam się o swoja sytuacje finansowa. W opiece nad dziećmi pomaga mi mama. Czy w związku z tym iż jestm na macierzynskim moge już załozyc swoja firmę nie tracąc oczywiscie zasiłku macierzyńskiego??
Nie widzę przeszkód. Nie ma zakazu prowadzenia działalnosci na urlopie macierzyńskim. Niemniej musi Pani powiadomić płatnika zasiłku o DG bo zmienieją się zasady Pani ubezpieczenia (pełne ubezpieczenie wynika z DG).
 
Do góry