reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Załóżmy stowarzyszenie atopików

karolind

Początkująca w BB
Dołączył(a)
30 Czerwiec 2009
Postów
17
Od pewnego czasu poszukuję informacji o atopii u dzieci. Połaziłam tu i ówdzie, pogadałam z ludźmi z innych forów dla rodziców. Skoro nie ma stowarzyszenia, to trzeba je powołać. W ten sposób będziemy mieć dostęp do ekspertów, będziemy mogli uczestniczyć w lekarskich spotkaniach! Wiem, jak to działa, bo mam przykłady z pracy.

Co sądzicie na temat takiego pomysłu? Czy ktoś z Was chciałby przystąpić do stowarzyszenia i pomóc w jego budowie? Możecie pisać tu, albo na PW.
 
reklama
Zgodnie z planem w sobotę o 16.00 odbyło się spotkanie dotyczące powołania stowarzyszenia chorych na atopowe zapalenie skóry. Cieszę się, że mogliśmy wszystko wyjaśnić – patrząc sobie w oczy. Dziękuję tym, którzy się pojawili, a tym którym niestety nie udało się dojechać mam do przekazania miłą wiadomość

- powołujemy Stowarzyszenie!

O czym rozmawialiśmy:
Czy stowarzyszenie w ogóle jest potrzebne?
Stwierdzono jednomyślnie, że stowarzyszenie jest potrzebne i osobom chorym na AZS, i rodzicom dzieci chorych na AZS, jako instytucja reprezentująca ich głos

Jakie są cele stowarzyszenia?
- bycie przedstawicielem osób z AZS i rodziców chorych na AZS dzieci
- organizowanie szkoleń dla rodziców i opiekunów z zakresu postępowania z dziećmi chorymi na AZS
- dążenie do uznania AZS za chorobę przewlekłą

Kto może stać się członkiem stowarzyszenia?
Stowarzyszenie ma zrzeszać osoby chore na AZS oraz rodziców i opiekunów dzieci chorych na AZS oraz osoby ze środowiska medycznego, które zechcą merytorycznie i praktycznie wspierać chorych.

Skoro zatem decyzja zapadła, zapraszam wszystkich, którzy chcą przystąpić do pracy!
 
Zapraszam na kolejne spotkanie dotyczące powołania Stowarzyszenia, którego celem nadrzędnym jest zrzeszanie osób chorych na AZS oraz rodziców dzieci u których stwierdzono tę chorobę.

Wstępnie proponuję Warszawę, 16 listopada w godzinach popołudniowych, np. 16.00

Podczas spotkania chcemy przedyskutować ustalone wcześniej, kluczowe kwestie dot. Stowarzyszenia, takie jak:

·uznanie atopii za chorobę przewlekłą
·stworzenie i prowadzenie serwisu internetowego, na którym będzie można znaleźć informacje nt.: AZS, działalności Stowarzyszenia, itp.
·organizowanie szkoleń dla rodziców i opiekunów z zakresu opieki nad dziećmi chorymi na AZS, miejsca spotkań, podczas których
chorzy na AZS i ich opiekunowie będą mogli wymieniać się doświadczeniami, poradami i porozmawiać z psychologiem, dietetykiem, alergologiem, dermatologiem
·rozpowszechnianie plakatów, ulotek, folderów informacyjnych oraz wydanie książki z przepisami kulinarnymi przeznaczonymi dla chorych na AZS

Podczas spotkania chcemy doprecyzować cele, rozwiać wszelkie wątpliwości oraz ustalić priorytety w działaniach.

Dokładne miejsce spotkania w Warszawie nie jest jeszcze określone. Zależy ono od ilości osób, które potwierdzą swoje przybycie, dlatego bardzo proszę o potwierdzenie przybycia na PW oraz informację czy przyprowadzisz kolejnych zainteresowanych.

Zapraszam!
 
Ponieważ proponowany przeze mnie termin, poniedziałek, 16.11. nie wszystkim odpowiada, zmienimy datę spotkania na wtorek, 17 listopada. Co do miejsca, nadal brak mi pomysłów, ale od tego czasu na pewno jakieś miejsce w Warszawie się znajdzie ;-) Kto jeszcze chciałby potwierdzić swoje przybycie, proszę o info na PW.
Zapraszam!
 
Przypominam, że już we wtorek, 17/11/09, o godzinie 16.00 organizujemy spotkanie wszystkich zainteresowanych powstaniem Stowarzyszenia AZS. Spotkanie odbędzie się w Warszawie, w sali F Warszawskiego Domu Technika (ul. Czackiego 3/5). Zapraszam wszystkich chętnych!
 
Jestem za tym aby takie stowarzyszenie było.Mam córkę , która jest "atopikiem",czasami z jej problemem nie potrafię sobie poradzić ,wiec takie stowarzyszenie jest potrzebne dla mnie i myślę ,że wiele innych mam skorzysta . Pozdrawiam....czy to powstanie w warszawie?:blink:proszę o kontakt ines3275@wp.pl
 
reklama
Witam,
Poszukuje kontaktu do
Ogólnopolskiego Stowarzyszenie Osób Chorych na Atopię "Atopik", które powstałow Warszawie czy ktoś z forumowiczów ma moze kontakt do pzredstawiciela tej orgazniacji? czy istniej jakis adres e-mail do korespodnencji czy nr telefonu?
Bardzo dziekuje za odpowiedź.
 
Do góry