reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

Dawno mnie nie było na forum ale widzę że mało kto zagląda. Ja już się tez żegnam z wami bo wygraliśmy z niedotlenieniem. Miałam ostatnią wizytę w lutym u neonatologa i okazało się ze małej nic nie jest. Rozwija się prawidłowo wiec nie musimy być juz pod kontrola. Kochane mamusie zyczę Wam i waszym dzieciaczkom zdrówka i nadzieji bo ona umiera ostatnia. papa.
 
reklama
Szczepienia mamy nadal opuźnione :cool: ale przynajmniej udalo nam sie załapać na darmowe pneumokoki :-D

raczej powinnaś się cieszyć z opóźnionych szczepień z urzędu niż smucić, bo nawet dla dzieci w 100 % zdrowych mogą mogą być bardzo trudne do przejścia.
Ale i tak miło, że ktoś wziął to pod uwagę.
Dwoje znajomych dzieci mimo zmartwicy właśnie, szczepiono wg kalendarza, fart, że nic poważnego się nie stało, ale skutki mogły być tragiczne.
No i całe szczęście, że matki były rozsądne i same odkładały i rozkładały szczepienia...
cóż.
W każdym razie gratuluję Maćkowi happy endu :)
 
Zupełnie, jakbym czytała o moim synku :-(. Mój za napięcie mięśniowe dostał tylko 1 pkt :tak:. Od pierwszego miesiąca życia jest pod opieką poradni neurologicznej (skierowanie dostaliśmy od pediatry). Neurolog dał nam skierowanie na USG głowy i zalecił rehabilitację.
Podobno Adrianek od razu po porodzie powinien mieć zrobione pierwsze USG głowy, ale mu nie zrobili :wściekła/y:. A następne badanie powinno być kontrolne.
Ponadto dobrze jest zrobić badanie dna oka :tak:. Skierowanie do okulisty nie jest potrzebne.

Powinnaś zwrócić uwagę na następujące rzeczy:
Czy dziecko nie jest cały czas wiotkie bądź napięte?
Czy jak leży na pleckach, nie wygina się w lewą lub prawą stronę?
Czy nie zaciska kciuków?

A jeśli wykryto u niego jakieś szmery w sercu lub miał kiedykolwiek omdlenia, powinnaś zgłosić się z nim do kardiologa (skierowanie dostaniesz od pediatry).
witam jak rozwija się synek u mnie też 1 punkt intensywna terapia od 10 dni teraz ma jeszcze zapalenie płuc nikt nic nie może powiedzieć a ja odchodzę od zmysłów
 
Do góry