reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamartwica - niedotlenienie mózgu

Moj mlodszy brat (14 lat) urodzil sie w zamartwicy, w 34tc dostal na poczatek 1 punkt,mama czesto to wspominala stad wiem,nie mial zadnych badan o ktorych wspominacie jedynie informacje dla mamy ze moze byc uposledzony
nie zawsze tak jest
moja córka w lipcu będzie miała 14 lat po cc była reanimowana i my mieliśmy skierowanie do neurologa i na USG głowki ale na szczęście wszystko było oki
i tak jest do tej pory :happy:
choć czasami mam wrażenie że brak jej siódmej klepki :-p ale to raczej jej głupi wiek :-D

trzymam kciuki żeby i u was było dobrze :tak:
 
reklama
mama Adrianka slyszalam wlasnie o tych bezplatnych szczepieniach dla dzieci z grupy ryzyka - Maciek do takiej nalezy... idziemy 7 maja do poradni, zobaczymy co nam powiedza.

Oprucz tego 7 maja mamy skierowanie do rechabilitacji bo stwierdzono u macka slabe napiecie miesniowe :-( Mamy mu robic jakies cwiczenia aby nabral sily. Mam nadzieje ze maluszek szybko nabierze sil :tak:

USG glowki wyszlo pomyslnie :tak: zmiany jakie wykryto w szpitali cofnely sie... wiec zdaje sie ze maly bedzie sie dobrze rozwijal - tylko to napiecie slabe :baffled:
 
nimfii cieszę się, że u Maćka zmiany się cofnęły :-) i mam nadzieję, że rehabilitacja mu pomoże.
Adrianek najpierw miał słabe napięcie, potem wzmożone, a ostatnio pani neurolog stwierdziła, że jest ok :-). Ćwiczenia mu pomogły, ale i tak w maju będzie miał kolejny turnus rehabilitacyjny (już 3). Chciałabym, aby tym razem był to ostatni :tak:.
Powodzenia :-)!
 
mama Adrianka powodzenia!

nawet nie wiedzialam ze rechabilitacja moze trwac tak dlugo :szok: najwazniejsze aby dziecko nabralo sil na przyszlosc :tak:
 
mam pytanie czy wasze dzieci maja mniejsze oczka tak jak by nie otwierały ich do konca ! bo moja mala otrzymal au sumie 10 ale byla ciasno opetana pepowina i teraz ma podejrzenie opadnietych powiek , bylismy na USG GLOWY, neurolog tez ja widzial czekamy na wiyzte okulisty i mamm skieorwnaie na rehabilitacje !!!
 
mam pytanie czy wasze dzieci maja mniejsze oczka tak jak by nie otwierały ich do konca ! bo moja mala otrzymal au sumie 10 ale byla ciasno opetana pepowina i teraz ma podejrzenie opadnietych powiek , bylismy na USG GLOWY, neurolog tez ja widzial czekamy na wiyzte okulisty i mamm skieorwnaie na rehabilitacje !!!

Nie... Mój Adi nie ma małych oczek :no:.
Każdy, kto widzi go po raz pierwszy, zwraca uwagę na jego duże oczy :tak::-).
 
U mnie tez duze oczka :tak: lubi szeroko je otwierac - jedyne co to mi sie wydaje ze ma slabe ramionka - ale mam nadzieje ze tu rechabilitacja zrobi swoje :tak:
 
U mnie tez duze oczka :tak: lubi szeroko je otwierac - jedyne co to mi sie wydaje ze ma slabe ramionka - ale mam nadzieje ze tu rechabilitacja zrobi swoje :tak:

nimfii mój Adi też ma słabe ramionka :tak:.
Na turnusie pani rehabilitantka pokazała mi specjalne ćwiczenia na ich wzmocnienie. Wykonujemy je codziennie... i ostatnio zauważyłam poprawę :-).
U Was napewno też tak będzie :-):tak:
Pozdrawiam :-)!
 
Roznie dzieci rozwijaja sie po niedotlenieniu... Jak wczoraj w wiadomosciach podali informacje o tym, jak małżeństwo walczy w sądzie z lekarzami ktorzy ponoc cos zaniedbali przy porodzie przez co dziecko urodzilo sie z niedoltenieniem i zmarlo po 3 latach , to sie az smutno robilo :confused2:
 
reklama
Ostatnio, jak byłam z moim synkiem na wizycie u neurologa, to przed nami w gabinecie była dziewczynka z mózgowym porażeniem dziecięcym powstałym w wyniku niedotlenienia podczas porodu :-(.
Pani doktor powiedziała, że dzięki Bogu u Adrianka do tego nie doszło i rozwija się prawidłowo :-).
 
Do góry