reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zameldowanie czasowe a sprzedaż mieszkania.

Magnez1

Fanka BB :)
Dołączył(a)
7 Listopad 2010
Postów
444
Dobry wieczór.

Sytuacja wygląda następująco. Jestem właścicielką mieszkania, które wynajmowała pewna młoda pani. Miałysmy podpisana umowę, fakt wynajmowania został zgłoszony w urzędzie skarbowym. Pani zostałarównież zameldowana w tym mieszkaniu na okres jednego roku. Po miesiącu mieszkania pani zrezygnowała z wynajmu bez wczesniejszego wypowiedzenia umowy, zostawiając w skrzynce pocztowej klucze i kartkę, że więcej tam mieszkać nie będzie. Od tej pory nie mam z nią żadnego kontaktu. Złozyłam wniosek w trybie administracyjnym o wymeldowanie pani, jednak ta procedura trochę trwa.(Pani urzędniczka stwierdziła, że szybciej może minąć rok czasowego zameldowania niż zakończenie procedury administracyjnej) Tymczasem mieszkanie wkrótce zostanie sprzedane.

Czy przyszły właściciel może mieć jakieś trudności w związku z ta sytuacją? (Np. w lipcu pani stwierdzi, że jest w tym mieszkaniu zameldowana i zechce sie wprowadzić) Lub czy moga byc jakieś problemy ze sprzedażą?
 
reklama
Sytuacja wygląda następująco. Jestem właścicielką mieszkania, które wynajmowała pewna młoda pani. Miałysmy podpisana umowę, fakt wynajmowania został zgłoszony w urzędzie skarbowym. Pani zostałarównież zameldowana w tym mieszkaniu na okres jednego roku. Po miesiącu mieszkania pani zrezygnowała z wynajmu bez wczesniejszego wypowiedzenia umowy, zostawiając w skrzynce pocztowej klucze i kartkę, że więcej tam mieszkać nie będzie. Od tej pory nie mam z nią żadnego kontaktu. Złozyłam wniosek w trybie administracyjnym o wymeldowanie pani, jednak ta procedura trochę trwa.(Pani urzędniczka stwierdziła, że szybciej może minąć rok czasowego zameldowania niż zakończenie procedury administracyjnej) Tymczasem mieszkanie wkrótce zostanie sprzedane.

Czy przyszły właściciel może mieć jakieś trudności w związku z ta sytuacją?
Owszem. Kupuje bowiem mieszkanie z lokatorem.

(Np. w lipcu pani stwierdzi, że jest w tym mieszkaniu zameldowana i zechce sie wprowadzić) Lub czy moga byc jakieś problemy ze sprzedażą?
Jednym z podstawowych dokumentów jest zaświadczenie o tym, ze nikt w mieszkaniu nie jest zameldowany. Nie sądzę by kupujący chciał kupić mieszkanie z lokatorką.
 
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Na szczęście dziś otrzymałam pismo, że pani sama sie wymeldowała.
 
Do góry