reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zamienie pieluchę na nocnik czyli rady mam jak na nocnik siadac mam

To i ja się dopiszę z moim maluchem.
U nas narazie dużych sukcesów nie ma. Wie gdzie sie robi siku i jak robi to patrzy i się cieszy ale żeby zawołać to nie ma mowy. Muszę go pilnować i jak tylko coś popuści mówię nie wolno zabieram do wc ( na nocnik nie usiądzie więc mamy nakładkę) i dokańcza. Na sedes też nie było łatwo żeb tam posiedział. Więc na początku sadzałam go normalnie w ubraniu i np. zrywał papier toaletowy albo puszczałam mu bańki. Potem to samo bez pampersa i tak parę razu udało się żeby nasiusiał więc były brawa. Później jak latał w majtkach i dość długo już miał sucho to go sadzam i czekam. Jeśli nic nie zrobił to go zabieram i po paru minutach znowu sadzam. I w ten sposób mały sukces mamy osiągnięty. Chociaż wiem że jeszcze daleka droga przedemną by wyjść na dwór bez pieluchy czy położyć go spać też bez pieluchy.
 
reklama
u nas juz pampersa w dzien do snu nie zakładamy jakis spory kawałek czasu ale np jak o wczoraj byłam u dentysty i jechała autobusem to juz prawie na miejscu pokazywała ze chce i załozyłam pampersa
na trawke nie chce robic siku i nie mam pojecia jak ja przekonac macie jakies pomysły??/
VIKI a Pablo tak normałnie zacza robic??????na trawke????
moja jakby sie bała wyrywa sie pusci z 3 kropelki i koniec siada na nocnik i sika
wszedzie jezdzimy z nocnikiem ale mi samej np do autobusu ciezko z wózkiem torebka mała na rekach i jeszcze - nocnik??? chyba na głowe hihihihih
 
elcia a no widzisz..to nie jest takie proste...
nie zawsze zrobi siku czasem musze do domu leciec na nocnik:sorry2:go posadzic.
ale jest coraz lepiej zawsze kucam z nim jak go trzymam, staram sie tak by najbardziej przypominało to siedzenie na nocniku...trzymam go tak z tyłu w miare nisko i zagaduje, spiewam itp....

hehe ale z nocnikiem na spacery nie chodzimy:-)
 
kurcze no wszystkie rady dobre ale ja u mojego syna postepów nie widze teraz to juz całkiem jak pytam sie czy chce siku to sie wykrzywia i mówi nie nieeeeee i wcale nie chce siadac znowu na nocnik oczywiscie chwalimy bijemy brawo nie krzyczymy nie znichecamy nie zawstydzamy eeee ja juz opadam z sił nie wyobrażam sobie ze on przytrzyma wreszcie to siku i za nic nie chce powiedzieć że mu sie cos chce
 
Ostatnia edycja:
:) Stefanka hihi a ja sie zastanawiałam czy sa jakies nocniki przenosne:) dzieki ale chyba sie obedzie bez niego no chyba ze nie bedzie sikała na kucaka

Viki :) no ale jak my idziemy na długi spacer to musimy jakos sie zabezpieczyc zeby sie nie zsikała z nocnikiem to troszke głupio ale pieluszka zawsze jest
a co do kucania to tez ja tak na kucki biore ale boi sie niewiem czemu i zagaduje i niewiem co jeszcze a ona 3 kropelki pusci i koniec
niemam pojecia jak nauczyc ja sikania

a do reszty mamusiek to powiem wam ze barzdo duzo ludzi sie dziwi ze Oliwka chodzi juz bez pieluszki nawet doktorka była mile zaskoczona poniewaz dzieci sikaja na nocnik tak na 2 latka i powiem jeszcze ze duzo znajomych czy z rodziny własnie tez tam mówia ze 2 lata i same sikaja do nocnika

GRZECHOTKA ja pamietam jak Oliwce tez tak i sie bunt nocnikowy włonczył na poczatku sikała sikała a potem cosik jej sie odwidziało i z 3 dnimusiałam ja pilnowac a potem to radykalnie sie zmieniło i sama sikała :) moze kuba tez ma okres taki mi sie wydaje ze za jakis tydzien bedzie sikał juz na nocnik:)
 
u nas dzis zdjecie pieluchy w dzien.

w ciagu dnia z R zasial 2 pary majtek. Ze mna od 17 do 19 - 5 par :no::no::no:, plus siku do nocnika i kupa. Po 19 zalozylam mu pieluche to chyba jeszcze kilka razy w nia sikal bo byla mega ciezka :szok::szok::szok:. Chyba dlatego ze opitolil cala miseczke truskawek i butelke soczku wydudnil :szok::szok::szok:.

Kurde jak sika to sie odsuwa i uwza zeby mu sie nogi nie moczyly a potem w mokrym moze chodzic normanie :szok::szok:.

A i zsikal sie jak mialam go na rekach wiec i ja ciuchy mam do prania :no::no:

pierwszy dzien w pelni udany :confused::confused::confused::confused:
 
Jutrzenko-ja i J kilka razy już byliśmy zasikani :wściekła/y:-ale co zrobić jak Ci mały sika kiedy masz go na kolanach....albo na rękach.

u nas dziś kupa aż z pieluchy wypłynęła :szok::baffled:
a dobre wyniki mamy tylko w siusianiu porannym.....kiedy wstanie z nocy to od razu biorę go do łazienki na kibelek...robi wtedy siku i czasem uda mu sie z kupą.-wtedy bijemy brawo a Kuba sam spłukuje wodę.
a tak w dzień to samo co u Was...zasikane podłogi....łóżko...płytki w kuchni...
i co do tego największą frajdę sprawia mu tuptanie we własnych sikach :szok::angry:-myśli że w kałuży chyba stoi......sikowej :-:)zawstydzona/y:
 
a wiecie za tutaj moja kolezanka ma corke 2.5 roku i dopiero ja nauczyla sikac na nocnik i mowi mi ze wiekszosc matek tutaj uczy w tym wieku bo wczesniej nie ma sensu.
 
reklama
też to słyszałam...Ze niby dziecko nie ma jeszcze tej świadomości-i że dziewczynki szybciej kumają o co chodzi i szybciej sie uczą -.ale może się uda którejś z nas wcześniej kto wie???......o...Elci się udało z Olwką :tak:
 
Do góry