reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaminy w diecie dziecka ze skazą + AZS nietypowa kombinacja, prosze o poradę...

Dołączył(a)
29 Styczeń 2011
Postów
13
Miasto
Opole
Witam!
Chciałam zapytać doświadczone mamy małych alergików na temat rozszerzania diety. Wiem że temat wałkowany non stop ale nigdzie na forum nie znalazłam takiej kombinacji jak ja mam w tej chwili...dokładniej chodzi mi o to, że aktualnie karmie dziecko wyłącznie piersią (ma 5 i pół miesiąca), dziecko ma skazę białkową i lekkie atopowe zapalenie skóry. Ja oczywiście jestem na diecie eliminacyjnej, jednak czas aby dietę dziecka urozmaicić i...tu pojawia się problem ponieważ ja jednocześnie z wprowadzaniem nowych produktów do diety muszę przejść także na mleko modyfikowane (przez moje problemy zdrowotne). W internecie pełno schematów żywienia ale jedne tyczą się karmienia cycem a inne modyfikowanym. I nie bardzo wiem jak to wygląda w przypadku gdy to się na siebie nakłada. Chciałabym to jakoś w miare bezboleśnie dla dziecka zrobić no i tak żeby mu niczego nie zabrakło. Może któraś z Was miała podobnie?:sorry:
 
reklama
karm jak najdłuzej cyckiem!!!!ja swojego małego karmiłam 6 miesiecy i zaczeły mi pekac brodawki tak ze nic nie pomagało.a mały od ok 2 miesiaca zycia miał stwierdzona skaze plus lekkie azs ale ja zrezygnowałam z mleka i wszystko mu mineło.jak zmieniłam na mieszanki tj bebilon to zaczeło sie małemu policzki obsypało iza nic zejsc nie moze!!!raz zchodzi raz wychodzi.a stosowałam bebilon pepti,nutramigen i to samo nic nie pomagało.teraz daje mu mleko kozie i przynajmniej sie nie pogarsza!!!ale winie siebie moam jak najdłuzej karmic nie zwazac na nic by mu nic nie było!!!ale w sumie to zalezy od dziecka..
 
ja miałam odwrotnie, jak przestałąm karmić skóra poprawiała sie z dnia na dzień... każde dziecię inne... z tym, ze u mnie żadna dieta eliminacyjne nie pomagała... wysyp i tak był.

jeżeli zdecydujesz się przejsc na modyfikowane, to radziłabym nutramigen lub bebilon pepti (ale to oczywiście do rozmowy z lekarzem). "normalne" mleko modyfikowane jest na mleku krowim, więc jeśli jest skaza to skóra sie pogorszy.
Najpierw zmień mleko, potem wprowadzaj produkty, nie funduj dziecku aż takiego szoku zwiazanego ze zmianą żywienia...
naprawde nic sie nie stanie, jeśli dziecko 2-3 tygodnie później niż w schemacie dostanie marchewkę czy ziemniaka:tak:
radzę wizytę u pediatry, gastroenterologa lub alergologa - na pewno duzo podpowiedzą.
POzdrawiam
 
U mnie ta skaza nie jest aż taka mocna, ja jestem co prawda na baaardzo restrykcyjnej diecie, ale nawet jak czasem lizne np. masło to ewentualnie kilka krostek się pojawi na brodzie. Muszę ją powoli odstawić, bo mam dosyć poważne problemy z kręgosłupem, muszę iśc na badania i możliwe, że na zabieg;/...lekarz dał mi maks miesiąc na odstawienie...zatem do końca 7mego miesiąca Juleczki. Tak na prawde na forum napisałam, bo moja pani pediatra to jak sie jej nie pociągnie za język to nic nie powie, albo jakoś tak zdawkowo grrrr;/ a mi zależy żeby przy zmianie diety i odstawieniu cyca mała z wagi nie spadła...zaczęłam jej na razie wprowadzać powoli warzywka...zobaczymy :)
 
powodzenia - na pewno nie spadnie z wagi... tylko zmieniaj mleko powoli i przygotuj sie, ze przy przejsciu na modyfikowane mogą być na początku zatwardzenia - i naprawdę przemyśl bebilon pepti lub nutramigen... ewentualnie jakieś mleko HA ...szkoda, zeby dziecie sie meczyło...
 
oczywiście, zapomniałam napisać, że recepte na bebilon pepti już dawno dostałam w razie gdyby trza było dokarmiać:) absolutnie sklepowego ni cholere nie;D zastanawiam się tylko czy pepti 1 czy mieszać powoli z 2 ,bo ona niedługo 6 miesięcy skończy, to już chyba bardziej podchodzi pod 2?
 
Do góry