reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zaniepokojona po pierwszym usg

reklama
Hej dziewczyny

W niedzielę zobaczyliśmy dwie mocne krechy na teście. Ciężko mi określić dokładna długość ostatniego cyklu bo nie zaznaczyłam akurat ostatniej miesiączki, celuję na 8-9 lipca. Ale cykle mam od 24 do 28 dni.
Wczoraj byłam u innej lekarki bo moja na urlopie. Zrobiła usg, według mnie to bardzo słabej jakosci wszystko. Ustaliła,że 5tc+2. Nie było widac jeszcze pola płodowego. Bardzo mnie zmartwiło, tzn pani doktor zasiała we mnie niepokój. Niby mówiła,że jest ciąża, że jest to prawidłowy obraz na ten wiek ciąży, ale może być też inny obraz.

Już się nakrecam czy nie jest to puste jajo płodowe. Mam już syna 9 lat, nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. W piątek pójdę na kolejne usg, tym razem na zdecydowanie bardzo dobry sprzęt. A może jechać jutro i w piątek na betę? Może któraś z Was też miała taką sytuację. Mi w aplikacji pokazuje 4tc+4 więc ja już nic z tego nie rozumiem. Dodaje zdjęcie z usg.


Zobacz załącznik 1304372
Diagnozę pustego jaja można postawić jak pęcherzyk ma ok 2 cm, twój jest zdecydowanie mniejszy. Więc musisz czekać 🙂 na tym etapie zupełnie bym się o to nie martwiła
 
Hej dziewczyny

W niedzielę zobaczyliśmy dwie mocne krechy na teście. Ciężko mi określić dokładna długość ostatniego cyklu bo nie zaznaczyłam akurat ostatniej miesiączki, celuję na 8-9 lipca. Ale cykle mam od 24 do 28 dni.
Wczoraj byłam u innej lekarki bo moja na urlopie. Zrobiła usg, według mnie to bardzo słabej jakosci wszystko. Ustaliła,że 5tc+2. Nie było widac jeszcze pola płodowego. Bardzo mnie zmartwiło, tzn pani doktor zasiała we mnie niepokój. Niby mówiła,że jest ciąża, że jest to prawidłowy obraz na ten wiek ciąży, ale może być też inny obraz.

Już się nakrecam czy nie jest to puste jajo płodowe. Mam już syna 9 lat, nigdy wcześniej nie miałam takiej sytuacji. W piątek pójdę na kolejne usg, tym razem na zdecydowanie bardzo dobry sprzęt. A może jechać jutro i w piątek na betę? Może któraś z Was też miała taką sytuację. Mi w aplikacji pokazuje 4tc+4 więc ja już nic z tego nie rozumiem. Dodaje zdjęcie z usg.


Zobacz załącznik 1304372
Poszłaś bardzo wczesnie na wizytę, po teście to najlepiej odczekać 3-4 tygodnie i iść dopiero na usg w 7-8 tygodniu - wtedy eweidentnie widać czy jest zarodek z serduszkiem czy nie 👍 nie ma co sobie dokładać stresu wcześniej - teraz lekarz może stwierdzić czy pęcherzyk ciążowy jest w obrębie macicy i czy nie jest to ciąża pozamaciczna a na zarodek po prostu musisz czekac 🤷‍♀️🤷‍♀️ usg kiepskie ale rozumiem lekarkę ze nic Ci nie powiedziała… cierpliwości… trzymam kciuki żebyś za 2-3 tygodnie zobaczyła bijące serduszko 😍😍
 
U mnie puste jajo płodowe stwierdzono w 5 tygodniu ciąży, odesłano do szpitala.
Jednak w szpitalu powiedzieli, że na takie ustalenia jest stanowczo za wcześnie. Niestety diagnoza się potwierdziła, ale poronienie było dopiero w 8 tygodniu i to farmakologiczne.
 
Wiesz czasem też te pęcherzyki nie rosną tak jakby lekarze oczekiwali, u mnie w 5+2 było widać 3mm pusty pęcherzyk - ciąża wyglądała na tydzień młodszą. W 6+2 pęcherzyk 6,5mm i ledwie widoczny pęcherzyk żółtkowy - no jak byk ciąża tydzień młodsza. W 7+5 zobaczyłam serduszko, ale zarodek z pomiarów o tydzień młodszy. Co ciekawe od czasu pierwszego USG genetycznego słysze, że ciąża idealnie zgodna z OM, więc dzidzia nadrobiła. Powtarzam sobie, że przy następnej ciąży pójdę do ginekologa dopiero w 8tc, żeby się nie stresować. Ale pierwszy trymestr to jeden wielki stres, eh. Głowa do góry :)
 
U mnie puste jajo płodowe stwierdzono w 5 tygodniu ciąży, odesłano do szpitala.
Jednak w szpitalu powiedzieli, że na takie ustalenia jest stanowczo za wcześnie. Niestety diagnoza się potwierdziła, ale poronienie było dopiero w 8 tygodniu i to farmakologiczne.
Przykro mi, ja nigdy nawet o tym nie myślałam, nie miałam takiej sytuacji. Wierzę, że będzie dobrze.
 
reklama
Poszłaś bardzo wczesnie na wizytę, po teście to najlepiej odczekać 3-4 tygodnie i iść dopiero na usg w 7-8 tygodniu - wtedy eweidentnie widać czy jest zarodek z serduszkiem czy nie 👍 nie ma co sobie dokładać stresu wcześniej - teraz lekarz może stwierdzić czy pęcherzyk ciążowy jest w obrębie macicy i czy nie jest to ciąża pozamaciczna a na zarodek po prostu musisz czekac 🤷‍♀️🤷‍♀️ usg kiepskie ale rozumiem lekarkę ze nic Ci nie powiedziała… cierpliwości… trzymam kciuki żebyś za 2-3 tygodnie zobaczyła bijące serduszko 😍😍
Dziękuję, nie idę wcześniej, poczekam z wiarą i nadzieją 😘❤️
 
reklama
Do góry