reklama

Zaniesienie się niemowlaka

Temat na forum 'Młodziutkie mamy' rozpoczęty przez swieza_mama, 6 Październik 2016.

1. swieza_mama

swieza_mama Początkująca w BB

Cześć. Jestem mamą od prawie 4 miesięcy. I mam problem który spędza mi sen z powiek. Ostatnio często się zdarza że Zośka się zanosi podczas płaczu. Ja wtedy nie wiem co mam robić. Dobrze ze w tych momentach jest ze mną mąż bo ja sztywnej z niemocy. Zośka zastyga w bezruchu, czerwienieje i tak płacze, że aż robi się purpurowa i nie może złapać oddechu. Napiszcie jakie są wasze metody na zaniesienie się dziecka.

2. Malutka466

Malutka466 Moderator

Próbowałaś dmuchać Zosi w okolice buzi i noska? Najlepiej to działa.

3. reklama
  4. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

Trzeba głośniej krzyknąć do dziecka, lub dmuchać w buzię, jeśli to nie pomaga dmuchać w usta albo nosek. Można potrząsnąc, ale tego nie polecam bo można maluszka uszkodzić. Trzeba znaleźć taki bodziec na który maluch będzie reagował.
    Moja mała tez mi się zanosi, ale u nas to objawiła się później niż u Was i raczej pokazuje się gdy mała się uderzy i wtedy mocno płacze.
    Pierwszy raz to tez dla mnie szok i panika. Zsniala, zesztywniala, zemdlala, wszystko naraz. Byliśmy aż tydzień w szpitalu. Czekam na moment kiedy z tego wyrośnie.

5. Malutka466

Malutka466 Moderator

Nana to u was chyba bezdech? Współczuję sytuacji.

6. NaNa8

NaNa8 Fanka BB :)

W szpitalu powiedzieli nam ze się zanosi i ma aktywny bezdech przez to.

7. swieza_mama

swieza_mama Początkująca w BB

Wydaje mi się że najlepszym rozwiązaniem jest dmuchnięcie w twarz. Wielkie dzięki :)

8. rozmaryn

rozmaryn Fanka BB :)

My też mieliśmy taki problem. Najważniejsze to nie panikować, dmuchnąć dziecku w usta ale tak porządnie jak nie działa to ja kładłam młodego namoich kolanach twarzą do podłogi, twarz niżej niż pupa i dawałam klapsa w pieluchę. U nas czasami tylko to działało a mały potrafił być już siny od tego bezdechu. Niektórzy mogą się obudzić bo jak to bić dziecko ale to nie jest znęcanie się nad dzieckiem tylko klaps ratujący życie.

9. katadrap

katadrap Zaangażowana w BB

Zachowaj spokój. Dmuchaj dziecku w twarz.

10. reklama

Poleć forum