reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zanik laktacji w jedej piersi

jus20sto

Matka Wariatka
Dołączył(a)
28 Kwiecień 2005
Postów
1 613
Jak w temacie a problem polega na tym że nie mam w niej mleka....karmię małą i z jednej i z drugiej piersi i w dzień jako tako leci ( kilka pociągnieć i koniec) no a na wieczór to juz w ogóle pustka....natomiast prawa to produkuje za dwie...no i nie wiem czy się martwić ta lewą czy nie...pierwszy raz się z czymś takim spotykam...
 
reklama
Hmm...wiesz co, ja mam zbliżoną sytuację. Moja prawa pierś produkuje znacznie więcej mleka niż lewa. Wiesz to może zależeć od tego w jaki sposób karmisz córcię. Ja od początku karmiłam na zmianę. Ale w pewnym momencie zrobił mi się zastój w prawej piersi ( i ogólnie zauważyłam że blokuje się w niej ujście jednego z kanalików) dlatego też zaczęłam karmić dwustronnie na jedno karmienie, zaczynając od prawej piersi. Zauważyłam, ze musi być dobrze opróżniona gdyż w przeciwnym razie zaczyna się robić zastój. Umiem już sobie z tym radzic i reagować odpowiednio wcześnie, sama opróżniam pierś. Ale w związku z zaistniałą sytuacją lewa jest troszkę "zaniedbana" przez synka, gdyż z niej pije już tylko deserek. I zaczęła produkować mniej mleka. Ale staram się ratować sytuację laktatorem i chyba wychodzę na prostą, po każdym karmieniu odciągam resztę mleka z tej piersi. Wiesz problemem karmienia jedną piersią może być różnica w wielkości piersi dlatego tez męczę się z laktatorem. Zresztą u mnie też jest już inna sytuacja, synek jest troszkę starszy i je więcej rzeczy, wiec ja staram się nie zaniedbać lakatacji i odpowiednio często odciągam w ciągu dnia (tym bardziej że po świetach wracam do pracy). Karmie w nocy i zalezy mi na utrzymaniu laktacji i dopkoki synek potrzebuje nocnego karmienia.
Pozdrawiam cieplutko
 
no włąśnie a ostatnio zauważyłam ze mnie często lewa pierś boli....nawet lekki dotyk sprawia mi ból....no ale nie jest nabrzmiała ani nic w tym stylu powiedziała bym ze raczej taka flakowata.....
 
Wiesz co, mimo że pierś nie jest nabrzmiała może spróbuj liście kapusty przykładać. Podziałają przeciwzapalnie i złagodzą ból (chociaz wyczytałam że gdy zbyt często to mogą spowodować obniżenie laktacji). Mnie bolała piers z zastojem, i potem jeszcze dość długo ale zaciskałam zęby i właśnie nią karmiłam, w międzyczasie przykładałam kapuchę. Pomogło. Ale jeżeli bardzo Cię boli może warto pójść do lekarza. Tak naprawde, jeżeli nic w piersi nie wyczuwasz, żadnych niepokojących zmian, zgrubień może to przejściowe. Mi czasami się zdarza taki jedno-dwudniowy ból piersi ale zauważyałam, że występuje jak "krzywo" spię i kołdra lub poduszka się podwinie i leżę na tym, lub jak pas samochodowy uciska
Trzymaj się dzielnie - może to tylko przejściowe :)
 
a ja słyszałam z kolei że czasami tak bywa że tylo jedna pierś pokarm produkuje
i ze jest to normalne
może to być jak ania napisała przez to że rzadziej karmisz tą piersia
albo jakiś zastój
ale ja na twoim miejscu przeszłąbym sie jednak do lekarza czy poradi laktacyjnej żeby Ci się czasem coś tam nie robiło jakieś zapalenie czy coś
zwłąszcza że piszesz ze cie pierś boli
 
okej kolejne dziwactwo z moim cyckiem....boleć juz nie boli,, ale....
no właśnie dzisiaj ściągałam pokarm i co się okazało że z prawej piersi ściągnęłam 200 ml a z lewej zaledwie 80...


co do karmienia ta piersią to właśnie staram się najpierw karmic z lewej a dopiero jak widzę że mała zaczyna się denerwować podaje prawą...a mleka jak mało było tak i jest...
 
Moze taki Twój urok ;) Jeżeli maluszek się najada to chyba nie przejmowałabym się za bardzo. Może popróbuj między karmieniami ściągać z lewej piersi pokarm, jeżeli będziesz robić to cześciej pierś powinna zacząć produkować wiecej mleczka. A jezeli tak się nie stanie to trudno - najważniejsze że masz i tak możliwość karmić :)
Pozdrawiam
 
Mam pewien problem- karmię piersią prawie 6 miesięcy. Do tej pory prawie było wszystko ok. Dzieciątko moje zaczęło preferować tylko jedną pierś. Drugą staram się pobudzać laktację ściągając mleko laktatorem, piję herbatki mlekopędne. Niestety widzę że mleka a niej jakby nie przybywało. Co jeszcze mogę zrobić????? Bardzo mi zależy żeby wszystko wróciło.

Ostatnio pojawiły się też 2 zęby, którymi strasznie rani mi brodawki. Aż do krwi! Smaruję je kremem. Jutro spróbuję ją karmić z osłonkami na pierś, ale czy to skuteczne?

Proszę o radę.
 
Chętnie się dołączę ale niestety do apelu o pomoc!
Moje (drugie!) maleństwo około 4 miesiąca zaczęło krzyczeć i złościć się na prawą pierś.Mimo tego, że zawsze przystawiałam go najpierw do prawej piersi, a dopiero potem do drugiej, więcej pokarmu miałam lewej, a on chętnie jał z lewej i przy niej się uspokajał. Próbowałam przez jakieś 2-3 tygodnie sciągać laktatorem pokarm z prawej piersi, ale niewiele to dało (przyznam się, że nie robiłam tego regularnie, ale przy dwójce dzieci się po prostu nie da!!)
EFEKT w 6 miesiącu? Straszny!!!!!!!!!! Prawa pierś jest wielkości miseczki A, natomiast lewa coś około dużego C.
Ja też nie wiem co robić.
A może napiszcie chociaż, czy po odstawieniu zupełnego dziecka (a chcę pokarmić jeszcze ze 4 miesiące) piersi dojda do "równowagi". Już się nie martwię, czy będą plaskate. BYLE BY BYŁY JEDNAKOWE.
Pomoże nam któraś?
 
reklama
Dziewczyny, moja koleżanka miała podobną sytuację. Jedna pierś wielka :szok: druga malutka. Co ona nie wyprawiała, aby w tej małej piersi pobudzić laktację.... nie udało się. Ale twarda była i karmiła tą jedną piersią. Na pocieszenie. Po odstawieniu małego, wszystko wróciło do normy.
Bądźcie dobrej myśli.
Pozdrawiam!
 
Do góry