reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zanik objawòw

Nowa92

Początkująca w BB
Dołączył(a)
10 Wrzesień 2017
Postów
18
Cześć, zacznę od tego że jestem w 5 tc i 3 dni, bylam 2 dni temu na szybkim usg by potwierdxic ciąze. Ma 6 mm i nie ma jeszcze serduszka, na usg mam się pojawić za trzy tygodnie żeby coś zobaczyć. W 4 tygodniu robilam test I betę. Beta 102,7, bolały mnie piersi, były nabrzmiale, co prawda nie wymiotowalam ale jakieś tam nudności mnie łapaly np. Jak w kinie kupiliśmy popcorn to automatycznie jak poczułam to mnie odrzucilo, podbrzusze bolalo, takiemini skurczeprzez 3 dni. A po tygodniu już prawie piersi mnie nie bolą, podbrzusze też. Porannych nudności póki co nie mam ale się martwię ;/ tyle się naczytam. Za tydzień jadę do Chorwacji, wiem że słońce też mozezagrozic na początku. Co poradzicie???????
 
reklama
Witaj, u mnie serduszko było już w 6 tygodniu widać. Więc może warto pójść na wcześniejszą wizytę jak za trzy tygodnie i przede wszystkim zapytać lekarza o ów wyjazd. Niech poradzi, doradzi jakie środki ostrożności zachować. A co do objawów ciąży mogą być ale nie muszą. Mogą być też różnie u różnych kobiet nasilone.
 
Hej, brakiem objawow raczej nie trzeba sie przejmowac tylko tym cieszyc. Korzystaj jak sie dobrze czujesz! :) Mam dwie ciaze za soba, obie bez mdlosci i innych typowych dolegliwosci.
Udanego wyjazdu!
 
Po 1 - objawy bardzo często szybko mijają, więc absolutnie nie masz się czym martwić.
Po 2 - wizyta za 3 tygodnie to trochę późno moim zdaniem, na pewno poszłabym do lekarza przed wyjazdem na wakacje, żeby się upewnić i uspokoić (słońce jest niebezpieczne tylko jeśli się opalasz i wystawiasz brzuch na promienie, więc spokojnie :) )
 
No i musisz się upewnić, że możesz lecieć samolotem. Podróż samochodem też może źle wpłynąć na ciążę. Przed wyjazdem udałabym się do lekarza i upewniła się czy wogóle możesz jechać.
 
Jadę samochodem, wiem ze zmian klimatu itp ale temperatura Bedzie w okolicach 25st. Dlatego też samej wycieczki się nie boję
 
Powiem tak - ja bym wyjazdu zagranicznego nie ryzykowała w tak wczesnej ciąży, bo wszystko może się zdarzyć. Do tego podróż samochodem bez możliwości zmiany pozycji, niewyspanie, inne jedzenie itp. Jeśli cokolwiek niepokojącego zaczęłoby się tam dziać, to możesz mieć kłopoty żeby zrozumieć co lekarz mówi, a i sama nie będziesz w stanie powiedzieć w czym jest problem.
Kartę EKUZ chociaż sobie zrobiłaś? Wykupiłaś dodatkowe ubezpieczenie?
Jeśli to tylko możliwe przełożyłabym wyjazd na drugi trymestr.
 
Tak, ubezpieczenie wykupione. Nad EKUZEM myślę... ja rozumiem że kontakt z lekarzem może być utrudniony. Na jedzenie tez mam uważać? Na owoce morza np?
 
Ja serduszko zobaczylam w 6 tyg.
Sa dziewczyny co dopiero w 8
Zrób betę czy przyrasta.
I ciesz ze sie nie masz objaowow.
Nie kazda ma to szczescie
Ja dllluugo nie czulam sie jak w ciazy
Mdlosci mialam dosłownie tydzień i ljak reka odjal tez sie balam bo u niektórych oznacza to cos zlego ale wszystko bylo ok :-) piersi ani razu przez cala ciaze nie zabolaly
Brzuch jak na okres bolal tylko czasem.

Pozniej grubo po polowie plecy zgaga
Brzuch tez mialam maly :-)
Aaa mialam od polowy ciąży takie cos ze mdlilo mnie tylko ale jak weszlam do auta
Nie moglam jezdzic za bardzo od polowy ciąży tylko pociag ;)
Aaa i odradzam lot
Wszedzie pisza ze najbazpieczniej latac jak już to w drugim trymestrze w 1 jest za wysokie ryzyko poronienia
Poczekaj kilka dni i umow sie na usg :-)
 
Ostatnia edycja:
reklama
8
Tak, ubezpieczenie wykupione. Nad EKUZEM myślę... ja rozumiem że kontakt z lekarzem może być utrudniony. Na jedzenie tez mam uważać? Na owoce morza np?
.uwazaj na surowe jajka np kogiel mogiel..mieso surowe lub niedopieczone
Ser plesniowy.
I myj kazdy owoc itp jak nie mialas toksoolazmozy przebytej przed ciaza.
 
Do góry