reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zanik pokarmu

Dołączył(a)
16 Styczeń 2021
Postów
1
Witam mamusie, jestem mama 2 miesięcznego dziecka. Od urodzenia karmie piersią, czasem zdarzało się dokarmić butelka. Do tej pory pokarm był. Od jakiś 3 tygodni biorę tabletki antykoncepcyjne Azalia. Moja Pani doktor powiedziała ze są to specjalnie tabletki dla kobiet karmiących. Od jakiś 2 tygodni zaczęłam mieć problem z pokarmem. Zaczęło się ze mała była bardzo niespokojna przy piersi wiec zaczęłam ściągać laktatorem i niestety jest bardzo mało tego mleka. Zastanawia mnie czy to ma związek z tymi tabletkami ? Czytałam na ulotce oraz na różnych forach ze tabletki te nie maja wpływu na ilość pokarmu. Czy któraś z was miała podobne doświadczenia po tych tabletkach ? Dodam ze od kiedy zaczęły się moje problemy zaczęliśmy podawać małej sztuczne mleko raz dziennie bo zwyczajnie się nie najadala. Z góry dziękuje za odpowiedzi.
 
reklama
To, ile ściągniesz laktatorem nie oznacza tego, ile masz pokarmu. Pokarm produkuje się na bieżąco i po jakimś czasie kończy się nawał a laktacja się stabilizuje tzn. Twoje piersi nie mają nadprodukcji, ssanie pobudza produkcję, ale dziecko musi się najpierwej napracować, żeby mleko poleciało. I tutaj zapewne nastąpił błąd z podaniem mleka sztucznego- z butelki leci samo, niezależnie od tego, jak dziecko ssie. Zapewne mylnie zinterpretowałaś brak spokoju dziecka. Im więcej będziesz dokarmiać, tym mniej sygnału do piersi aby produkowały. O najadaniu się dziecka z piersi nie świadczy jego zachowanie a ilość mokrych pieluch, kup i przyrosty wagowe.
Co więcej dając mleko i z piersi, i mm dziecku jest ciężej trawić. Najlepiej jak zdecydujesz się na 1 rodzaj.
 
Dokładnie jak wyżej, idealnie napisane 💪 laktacja się ustabilizowała i laktator już tyle nie ściągnie co na początku karmienia piersią (sama tego doświadczyłam). Na początku udawało mi się w 10 minut ściągnąć nawet 120ml mleka, a po około trzech miesiącach w kwadrans zaledwie 50ml - też panikowalam że może tracę pokarm, ale córkę bardzo często przystawialam- na żądanie- ani razu jeszcze nie podałam mm (za chwilę będzie rok jak karmię piersią) i córka ładnie przybiera na wadze i tak jak wyżej siku i kupa były normalnie. To, że bobas "wola" o pierś nawet co godzinę czy pół nie oznacza, że się nie najada, czasami dzieci mają takie okresy że chcą być częściej przy piersi i to jest normalne 🙂
Z tego co wiem, te tabletki antykoncepcyjne które można zażywać podczas kp, nie mają wpływu na laktacja, bo oprócz ochrony przed kolejną ciąża, ich stosowanie mijałoby się z celem.
 
Do góry