reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapachy w ciąży

A powiedz mi, przed ciążą miałaś normalny węch? W sensie czy np nie miałaś może covida pare miesięcy przed ciążą?
Ja miałam podobnie jak Ty w ciążach 2010 i 2011. Tak mi śmierdziały zapachy dnia codziennego, że miałam odruch wymiotny. W domu, w sklepie, na ulicy.
 
reklama
Ja miałam podobnie jak Ty w ciążach 2010 i 2011. Tak mi śmierdziały zapachy dnia codziennego, że miałam odruch wymiotny. W domu, w sklepie, na ulicy.
Bo wiesz ja w listopadzie przeszlam covida i wechu nie odzyskałam do lutego, potem wracał ale ciąża I nagle wszystkie zapachy po kolei nie do zniesienia. I czytałam że pojawią się parosmia po covidzie ze ludzie inaczej odczuwają zapachy i zaczęłam się martwić No ale to też takie podejrzane dla mnie ze by to u mnie naszło tak z ciąża na siebie. Jestem w 4 miesiącu i jest taka jakby ciut poprawa bo już jestem w stanie wytrzymać jak coś się gotuje choć to i tak nie jest dla mnie miły zapach
 
Witam, jestem w 16 tc. Zapachy przeszkadzają mi niesamowicie. Zapach smażonego mięsa na dole (mieszkamy na piętrze) jest po prostu nie do zniesienia 😪zwłaszcza, że inaczej ten zapach czuję w miejscu, w którym się smażyło, a inaczej u siebie. Niestety z końcem 1 trym. Nie pojawiła się wyczekiwana poprawa 🤨
 
Hej dziewczyny, mam pytanko czy macie lub miałyście tak samo...Mam termin na listopad. Aktualnie 11 tydzień 🥰dzidzia ma już 4 cm, ja czuję się dobrze prócz tej wstrętnej nadwrażliwości na zapachy. Zaczęło się od mięsa, myslalam ze lodówka się nam psuje a mi zaczęło smierdziec mięso, taka stechlizną..później zaczela smierdziec Kawa, dym, spaliny samochodów,dym papierosowy, kosmetyki,napoje,soki,cytrusy,nawet herbaty nie mogę już pić 😔Wszytsko smierdzi mi podobnie, taka spalenizną..nie wiem czy to normalne ,że to aż tak intensywne..Nie jestem w stanie ugotować obiadu bo zapach samego odpalenia gazu w kuchence mi smierdzi, nawet do pieca mam problem z podłożeniem 😑😑. Dodam ze w listopadzie byłam przeziębiona i wiadomo katar,zatoki, i nie odzyskałam wechu do początku lutego..moge podejrzewać ze przeszlam wtedy covida. Czytałam o skutkach ubocznych covida odnośnie odczucia zapachow i zastanawiam się czy to ciąża powoduje u mnie te smrody czy to może być powiązanie z jakimiś kompilacjami po głośnym wirusie..
Hejjjj wiesz co mam identycznie to samo a nawet chyba gorzej bo poza tymi smrodami mam okropny smak w buzi i jesc nie daje rady nic a nic bo wszystko smakuje okropnie... od 6 tygodnia do 15 schudlam 8 kg jadlam tylko owoce ale i one zaczely zle smakowac to zatkalam nos i teraz daje rady jesc kanapke z serem ale tylko z zatkanym nosem jestem w 19 tygodniu juz i dalej wszystko smierdzi..:( juz nie daje rady doslownie nie da sie wyjsc z domu bo samochody wszystko smierdzi😫 moja ginekolog kazala mi zrobic wlasnie test na covid na antyciala czy mam czy wogole przechodzilam bo jesli tak to bezobjawowo ale resultat byl niedojladny i dopiero 14 tego musze zrobic ponow’e badanie ktore da odp poprzez porownanie moich dwoch wynikow... mam nadzieje ze to nie covid bo podobno moze to trawac rok albo i wiecej a tak zyc sie nie da :((
Jesli masz jakies pytania albo chcesz pogadac to pisz na emaila gradziksylvia@gmail.com
 
Hej dziewczyny, mam pytanko czy macie lub miałyście tak samo...Mam termin na listopad. Aktualnie 11 tydzień 🥰dzidzia ma już 4 cm, ja czuję się dobrze prócz tej wstrętnej nadwrażliwości na zapachy. Zaczęło się od mięsa, myslalam ze lodówka się nam psuje a mi zaczęło smierdziec mięso, taka stechlizną..później zaczela smierdziec Kawa, dym, spaliny samochodów,dym papierosowy, kosmetyki,napoje,soki,cytrusy,nawet herbaty nie mogę już pić 😔Wszytsko smierdzi mi podobnie, taka spalenizną..nie wiem czy to normalne ,że to aż tak intensywne..Nie jestem w stanie ugotować obiadu bo zapach samego odpalenia gazu w kuchence mi smierdzi, nawet do pieca mam problem z podłożeniem 😑😑. Dodam ze w listopadzie byłam przeziębiona i wiadomo katar,zatoki, i nie odzyskałam wechu do początku lutego..moge podejrzewać ze przeszlam wtedy covida. Czytałam o skutkach ubocznych covida odnośnie odczucia zapachow i zastanawiam się czy to ciąża powoduje u mnie te smrody czy to może być powiązanie z jakimiś kompilacjami po głośnym wirusie..
Hejo ;) też mam termin na listopad.
Nadwrażliwość na zapachy, na jedzenie cebula kiełbasa, kebab, pizza wszystko, lodówka, partner,koty ... Nawet wykąpać się nie mogę w spokoju bo mi woda z kranu śmierdzi 🤢 Jeszcze sezon grillowy się zaczął no już w ogóle katorga 😓
Dzięki temu chociaż narazie nie przybieram na wadze bo zrzucam chyba te moje wszystkie fast foody który były u mnie na porządku dziennym 🤦🏻‍♀️
Na mdłości też nic nie pomagało, migdały, krakersy, imbir, herbatniki, jedzenie w łóżku przed wstaniem z niego.
Musimy być dzielne niedługo powinno nam to przejść ... (Choć koleżanka moja jeszcze po urodzeniu miała problem z tym węchem)
Hejo ;) też mam termin na listopad.
Nadwrażliwość na zapachy, na jedzenie cebula kiełbasa, kebab, pizza wszystko, lodówka, partner,koty ... Nawet wykąpać się nie mogę w spokoju bo mi woda z kranu śmierdzi 🤢 Jeszcze sezon grillowy się zaczął no już w ogóle katorga 😓
Dzięki temu chociaż narazie nie przybieram na wadze bo zrzucam chyba te moje wszystkie fast foody który były u mnie na porządku dziennym 🤦🏻‍♀️
Na mdłości też nic nie pomagało, migdały, krakersy, imbir, herbatniki, jedzenie w łóżku przed wstaniem z niego.
Musimy być dzielne niedługo powinno nam to przejść ... (Choć koleżanka moja jeszcze po urodzeniu miała problem z tym węchem)
Hello...
Ja jestem w 19 tygodniu i od 6 tygodnia strasznie przeszkadzaja pi zapachy jedzenia pieczywa szmponow kremow samochodow normalnie nie da sie tak zyc na dodatek mal okropny smak w buzi ktory jest ciagle a i jesc nie moge bo wszystko doslownie wszystko smakuje jak ,, gow..,, brzydko mowiac... znalazlam sposob zeby zjesc krolje chleba z serem jak zatkam nos potem pi jedzeniu przeplukam buzie u moge nos puscic ale i tak ten okropny smak jest ciagle...:( nie da sie tak funkcjonowac myslalam ze przejdzie po 1 trimestrze ale nie... i na dodatek strasza mnie teraz ze to moze po covidzie i zrovilam testy ale niestety 14 tego musze powtorzyc zeby wyszla mi odp czy wogole mialam tego covida... jesli tak to bezobjawowo ... juz mam dosc nawet psychocznie ciagle placze i nie moge sie z tym pogodzic bo od 4 miesiecy jestem zamknieta w domu probowalam wyjsc ale jest to nie do wytrzymania... 😫 pomocy
 
Hello...
Ja jestem w 19 tygodniu i od 6 tygodnia strasznie przeszkadzaja pi zapachy jedzenia pieczywa szmponow kremow samochodow normalnie nie da sie tak zyc na dodatek mal okropny smak w buzi ktory jest ciagle a i jesc nie moge bo wszystko doslownie wszystko smakuje jak ,, gow..,, brzydko mowiac... znalazlam sposob zeby zjesc krolje chleba z serem jak zatkam nos potem pi jedzeniu przeplukam buzie u moge nos puscic ale i tak ten okropny smak jest ciagle...:( nie da sie tak funkcjonowac myslalam ze przejdzie po 1 trimestrze ale nie... i na dodatek strasza mnie teraz ze to moze po covidzie i zrovilam testy ale niestety 14 tego musze powtorzyc zeby wyszla mi odp czy wogole mialam tego covida... jesli tak to bezobjawowo ... juz mam dosc nawet psychocznie ciagle placze i nie moge sie z tym pogodzic bo od 4 miesiecy jestem zamknieta w domu probowalam wyjsc ale jest to nie do wytrzymania... 😫 pomocy
Masz bidulko jeszcze gorzej 😔ja aktualnie 18 tydzień i tez tak od 6 tygodnia mam tragedia z tymi zapachami i oczywiście również martwię się,że to po covidowe. Zauważyłam lekką poprawę tzn jestem w stanie juz więcej zjeść i być w pomieszczeniu pomieszczeniu w którym coś się gotuje (oprócz cebuli). Ale zapach dymu, papierosów,spaliny samochodowe to nadal obrzydlistwo, kosmetyki także, cytrusy. Ogólnie rzeczy które jem tez nie mają jakiegoś takiego wooow smaku ale musimy coś jesc a zwłaszcza w ciąży. Mogę Ci polecić abys spróbowała jesc bialy twarożek typu serek wiejski albo polędwicę surową wędzona, pomidorki z Mozzarellą, trochę owoców typu jabłka, nektarynki. Ja jem jeszcze zupe pomidorowa na wodzie tzn bulion z kostki warzywny, marchewka, koncentrat,śmietanka i makaron I dodaje duzo magii w płynie..
 
Hello...
Ja jestem w 19 tygodniu i od 6 tygodnia strasznie przeszkadzaja pi zapachy jedzenia pieczywa szmponow kremow samochodow normalnie nie da sie tak zyc na dodatek mal okropny smak w buzi ktory jest ciagle a i jesc nie moge bo wszystko doslownie wszystko smakuje jak ,, gow..,, brzydko mowiac... znalazlam sposob zeby zjesc krolje chleba z serem jak zatkam nos potem pi jedzeniu przeplukam buzie u moge nos puscic ale i tak ten okropny smak jest ciagle...:( nie da sie tak funkcjonowac myslalam ze przejdzie po 1 trimestrze ale nie... i na dodatek strasza mnie teraz ze to moze po covidzie i zrovilam testy ale niestety 14 tego musze powtorzyc zeby wyszla mi odp czy wogole mialam tego covida... jesli tak to bezobjawowo ... juz mam dosc nawet psychocznie ciagle placze i nie moge sie z tym pogodzic bo od 4 miesiecy jestem zamknieta w domu probowalam wyjsc ale jest to nie do wytrzymania... 😫 pomocy
Hej, ja poki co walczę z tymi samymi objawami... 14 tydz u mnie.. Czy Tobie to przeszło? Jeslj tak w którym tyg?
 
Witam, jestem w 16 tc. Zapachy przeszkadzają mi niesamowicie. Zapach smażonego mięsa na dole (mieszkamy na piętrze) jest po prostu nie do zniesienia 😪zwłaszcza, że inaczej ten zapach czuję w miejscu, w którym się smażyło, a inaczej u siebie. Niestety z końcem 1 trym. Nie pojawiła się wyczekiwana poprawa 🤨
W którym tygodniu Ci przeszły te objawy z zapachami..? Ja czekam czekam...
 
W którym tygodniu Ci przeszły te objawy z zapachami..? Ja czekam czekam...
Hej. 🥰🥰Ja odnośnie smrodków ciążowych, u mnie już 30 tydzień 😚mogę pocieszyć ze minęło mi sporo, został tylko wstręt do szamponów,dezodorantu,dymu i papierosów No i nie tolerujemy cebuli I czosnku 😁 poprawę zauważyłam około 18 tygodnia ciąży, na początku mogłam zacząć zjeść zupe gotowana na piersi bo wcześniej nie było opcji i z czasem coraz więcej 😊 ogólnie to jeśli chodzi o mięso to jeszcze nie ma aż tak super smaku ale już nie wymiotuje jak wezmę do ust polędwice z kurczaka.wędliny i kiełbasy wieprzowej tez nie ruszę jeszcze. Myślę że pewne smrodki zostaną juz do końca ciąży 😊
 
reklama
Hej. 🥰🥰Ja odnośnie smrodków ciążowych, u mnie już 30 tydzień 😚mogę pocieszyć ze minęło mi sporo, został tylko wstręt do szamponów,dezodorantu,dymu i papierosów No i nie tolerujemy cebuli I czosnku 😁 poprawę zauważyłam około 18 tygodnia ciąży, na początku mogłam zacząć zjeść zupe gotowana na piersi bo wcześniej nie było opcji i z czasem coraz więcej 😊 ogólnie to jeśli chodzi o mięso to jeszcze nie ma aż tak super smaku ale już nie wymiotuje jak wezmę do ust polędwice z kurczaka.wędliny i kiełbasy wieprzowej tez nie ruszę jeszcze. Myślę że pewne smrodki zostaną juz do końca ciąży 😊
Trochę mnie to pocieszyło. Ja jestem w 14 tyg i jest tragedia... Nic a nic nie mogę czuć, nie wychodzę z domu za bardzo bo wszystko mi śmierdzi. Przez to prawie nic nie jem. Tragedia... No nic czyli muszę jeszcze czekać 😒 ale mówisz że w okolicach 5 miesiąca zaczęłaś już lepiej funkcjonować?
 
Do góry