reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapachy w ciąży

Tusia1996

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
17 Marzec 2021
Postów
54
Hej dziewczyny, mam pytanko czy macie lub miałyście tak samo...Mam termin na listopad. Aktualnie 11 tydzień 🥰dzidzia ma już 4 cm, ja czuję się dobrze prócz tej wstrętnej nadwrażliwości na zapachy. Zaczęło się od mięsa, myslalam ze lodówka się nam psuje a mi zaczęło smierdziec mięso, taka stechlizną..później zaczela smierdziec Kawa, dym, spaliny samochodów,dym papierosowy, kosmetyki,napoje,soki,cytrusy,nawet herbaty nie mogę już pić 😔Wszytsko smierdzi mi podobnie, taka spalenizną..nie wiem czy to normalne ,że to aż tak intensywne..Nie jestem w stanie ugotować obiadu bo zapach samego odpalenia gazu w kuchence mi smierdzi, nawet do pieca mam problem z podłożeniem 😑😑. Dodam ze w listopadzie byłam przeziębiona i wiadomo katar,zatoki, i nie odzyskałam wechu do początku lutego..moge podejrzewać ze przeszlam wtedy covida. Czytałam o skutkach ubocznych covida odnośnie odczucia zapachow i zastanawiam się czy to ciąża powoduje u mnie te smrody czy to może być powiązanie z jakimiś kompilacjami po głośnym wirusie..
 
reklama
Ja bylam bardzo wrazliwa na zapachy w ciazy, ale slyszalam rowniez ze po covid w niektorych przypadkach smak i wech musza sie od nowa „ nauczyc „ rozpoznawac bo niektore zapachy smierdza zupelnie czym innym. Takze w twoim przypadku moze byc to nasilone z powodu ciazy ale i z powodu przebytego Covid.
 
Ja miałam tak przy ciąży z przed 10 lat i ostatniej z przed 9 MC. Ciągle czułam zapach spalenizny i wg kremy zapachowe masakra a najgorsze były zakupy i zapach pieczywa. Przeszło przy pierwszej ciąży ok 14 t drugiej ok 18
 
Hmm czyli pozostaje mi po prostu czekać 😉dziękuję wam za pomoc. Czuję się wymęczona tym smrodem, ale wiem że warto 🥰 pozostaje mi jesc jedynie chlebem z serem,lepszy rydz niż nic 😁
 
U mnie 15tc. Czuje więcej zapachów i zdecydowanie mocniej. Ostatnio smażyłam mięso i tak mi śmierdziało kocią kuwetą, że nie usmażyłam do końca😛
 
U mnie najgorzej jest z zapachami z lodówki... Otwieram na wdechu i potem szybko uciekam do pokoju. 😊 Nie mogę znieść zapachu mięsa, smażonej cebuli, a dziś rano zwymiotowałam gdy mąż w kuchni robił sobie do pracy kanapki z kiełbasa... (byłam w pokoju) Jest to trochę męczące, zwłaszcza jak kończy się wymiotami, ale wierzę, że skoro tak mi to przeszkadza to z dzidzia wszystko ok. 😊
 
U mnie najgorzej jest z zapachami z lodówki... Otwieram na wdechu i potem szybko uciekam do pokoju. 😊 Nie mogę znieść zapachu mięsa, smażonej cebuli, a dziś rano zwymiotowałam gdy mąż w kuchni robił sobie do pracy kanapki z kiełbasa... (byłam w pokoju) Jest to trochę męczące, zwłaszcza jak kończy się wymiotami, ale wierzę, że skoro tak mi to przeszkadza to z dzidzia wszystko ok. 😊
Ja tez tak uważam że jednak to sprawa hormonów ze one pracują i że wszystko rozwija się dobrze 😊😇a smażona cebula to koszmar🤢ale mam identycznie, mój mąż je kolacje w kuchni a ja czuję w pokoju obok bądź na korytarzu, ostatnio byłam pewna że w lodówce nie ma nic mięsnego i otworzyłam ją tak pewnie a moj maz otworzył sobie jakąś konserwę i jak to poczułam to....No cale szczęście że blisko byl zlew kuchenny 😁
 
Hejo ;) też mam termin na listopad.
Nadwrażliwość na zapachy, na jedzenie cebula kiełbasa, kebab, pizza wszystko, lodówka, partner,koty ... Nawet wykąpać się nie mogę w spokoju bo mi woda z kranu śmierdzi 🤢 Jeszcze sezon grillowy się zaczął no już w ogóle katorga 😓
Dzięki temu chociaż narazie nie przybieram na wadze bo zrzucam chyba te moje wszystkie fast foody który były u mnie na porządku dziennym 🤦🏻‍♀️
Na mdłości też nic nie pomagało, migdały, krakersy, imbir, herbatniki, jedzenie w łóżku przed wstaniem z niego.
Musimy być dzielne niedługo powinno nam to przejść ... (Choć koleżanka moja jeszcze po urodzeniu miała problem z tym węchem)
 
reklama
Hejo ;) też mam termin na listopad.
Nadwrażliwość na zapachy, na jedzenie cebula kiełbasa, kebab, pizza wszystko, lodówka, partner,koty ... Nawet wykąpać się nie mogę w spokoju bo mi woda z kranu śmierdzi 🤢 Jeszcze sezon grillowy się zaczął no już w ogóle katorga 😓
Dzięki temu chociaż narazie nie przybieram na wadze bo zrzucam chyba te moje wszystkie fast foody który były u mnie na porządku dziennym 🤦🏻‍♀️
Na mdłości też nic nie pomagało, migdały, krakersy, imbir, herbatniki, jedzenie w łóżku przed wstaniem z niego.
Musimy być dzielne niedługo powinno nam to przejść ... (Choć koleżanka moja jeszcze po urodzeniu miała problem z tym węchem)
A powiedz mi, przed ciążą miałaś normalny węch? W sensie czy np nie miałaś może covida pare miesięcy przed ciążą?
 
Do góry