reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

zapalenie dróg moczowych maluszka

Dołączył(a)
3 Styczeń 2007
Postów
5
Dzień dobry,
Zwracam się z goracą prośbą o pomoc do mam które doświadczyły takiej choroby u swoich dzieci.
Moja córeczka Patrycja miała ciągnący się dwa tyg. katar, który spowodował obustronne zapalenie uszu. Przez dwa tyg. miała podawany Zinnat. Teraz wciaż ma stan zapalny gardła, ale mam jej podawać Ibufen i wit. C. Zauważyłam, że od jakiegos czasu próbuje sięgac sobie do krocza, jest zaczerwieniona. Ostatnio nasiliło sie chyba swędzenie, bo robi to nawet przez pieluszkę. Mam na jakis czas dość lekarzy i konsultacji, które właściwie nie skutkuja - Dzidzia ma cały czas katar i ogolnie jest chora!!!
Czy któras z mam moze powiedzieć co zrobić żeby dziecku pomóc, bo srodek taki jak Furagin to tylko prawdopodobnie dla dorosłych tylko...
Co moge zrobic oprócz przemywania i dawania do picia nararu z rumianku???

Bardzo proszę o pomoc.
PaMaTi:-(
 
reklama
Mozna podawac dzieicom furagin,bo moja coreczka jak miala 7 miesiecy dostawala.Tylko w jakich dawkach Twoja powinna dostawac ,nie wiem.Jest tez ziolowy srodek,urosept chyba.Popytaj w aptece jak nie chcesz isc od lekarza,zreszta sie nie dziwie.

Ja tez nie moglam ostatnio zwalczc katarku <3 tyg,rozne srodki do leczenia i nic>i pomogly nam w koncu krople Euforbinium - napisalam jak sie czyta.Po 2 psiknieciach przeszlo.

Pozdrawia
 
PaMaTi, przede wszystkim powinnaś zrobić posiew moczu, wtedy dowiesz się czy mała ma infekcję układu moczowego...
Ja sama w dzieciństwie miałam ogromne problemy z układem moczowym, które zakończyły się operacją, i wiem, że są to sprawy nieprzyjemne i bolesne, które trzeba leczyć, więc odwlekanie wizyty u lekarza nie jest dobrym pomysłem, bo dziecko zwyczajnie cierpi.
PaMaTi, idź z małą do lekarza. Ją to boli. Może uda się rozwiązac problem bez antybiotyku, ale czekając doprowadzisz tylko do tego, że będzie coraz gorzej.
Pozdrawiam i życzę zdrówka dla malutkiej.

Teraz mi przyszło do głowy, że może zaczerwienienie i swędzenie (które faktycznie może być objawem infekcji ukł. moczowego) to objaw np. grzybicy po leczeniu antybiotykiem? Takie rzeczy często się zdarzają, może wtedy wystarczyć smarowanie odpowiednią maścią.
 
pati to pewnie jest grzybica po antybiotyku.nie martw sie .jesli masz watpliwosci zrob badanie moczu
 
Przy silnym katarze polecam takie urządzenie Nebulizator. Jak dzieci często chorują to jest idealne rozwiązanie. wtedy lekarz przepisuje krople mucosolvan do nebulizatora i po sparwie a inhalacje można robić też wodą fizjologiczną samemu ile się podoba chociaż dla nawilzenia śluzówki. POLECAM !!! Nawet na allegro widziałam do kupienia za ok 250 zł, Ale przy wydatkach na te wszystkie syropy co stoją w szafkach to czasami wyrobić nie idzie.

Pozdrawiam
 
Do góry