reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie krtani i oskrzeli u dziecka

reklama
Lekarka po obejrzeniu gardełka stwierdziła , że jest ok ale Kubuś dalej ma chrypke, chrapie i oddycha przez buzie także musi być jakiaś przyczyna . Zapisala mu Clemastinum dwa razy dzienne i to wszystko .Żadnych innych leków nie ma .
 
Clemastinum jest właśnie lekiem przeciwhistaminowym. Zasugeruj może lekarzowi, że być może te infekcje mają podłoże alergiczne i spytaj, jaki ma pomysł, bo szpikowanie antybiotykami na dłuższą metę jest fatalne w skutkach..
 
Czy Clemastinum mozna podac przy zapalenie gardla lub krtani? Corka mi cala noc kaslala tak jakby szczekala taki gluchy kaszel. Mam w domu Clemastinum ale przyznam sie ze nie pamietam przy jakiej infekcji zapisala go lekarka. W ulotce wyczytalam ze przy katarze alergicznym mozna podawac, ale ona poki co to kataru jeszcze nie ma.
Czy Clemastinum moze byc podane przy zapaleniu gardla lub krtani?
 
U nas tez zaczelo sie od kaszlu ikataru poszlismy do Pani doktor i powiedziala ze cos z oskrzelami i przepisala syrop prawoslazowy po tyg bylo jeszcze gorzej poszlam do innej lekarki i powiedziala ze to zapalenie oskrzeli i przepisala amoksiklav i znow minal tydz a poprawy nie widac i jutro ide prywatnie bo juz mam dosc.
 
Czy mozecie napisac mi typowe objawy zapalenia oskrzeli u niemowlaka? Moj 4 miesieczny syn ma od kilku dni mokry kaszel, gdy zakaszle to tak jakby mu sie cos odrywalo w srodku. Do tego charczy, gdy oddycha i czuje to kiedy trzymam dlon na jego pleckach..Tydzien temu lekarz go osluchal i powiedzial, ze to od namiaru sliny..Ponoc osluchowo bylo czysto. Nie chce mi sie w to wierzyc. Rowiesnicy synka tez sie slinia, ale takich objawow nie maja..Syn nie ma goraczki, w miare dobrze je (karmie piersia) Jestem zdezorientowana i wystraszona...:-(


witam ! mój synek mial dokładnie takie same objawy i jeden lekarz powiedzial ze to przez zęby a dwoje innych peditrów stwierdzilo zapalenie oskrzeli
 
anetas czy twoje dziecko nadal ma takie objawy,czy juz jest wszystko w porzadku,bo z ttego co opisywałas to objawy dla mnie wyglądaja jak przy zapaleniu oskrzeli,wiem cos o tym bo u nas w ciagu 4 miesiecy byy 2 zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc,co skonczylo sie dla nas pobytem w szpitalu,przy zapaleniu oskrzeli trzeba zwracac uwagę jak dziecko oddycha i czy nie ma sapki no i czy występuję gorączka,na to nas pani pediatra wyczuliła,nrazie u nas mineły 2 tygodnie od zapalenia oskrzeli a mały znów coś zakatrzony i kaszel dziś się pojawił,dziwi mnie to bo mamy przepisane inalacje 2 razy dziennie i raczej nie powino wystapic znow przeziebienie,eh poczekamy do poniedzialku i zoabczymy,
 
:tak:Witam serdecznie wszystkie mamy.
Mam córeczkę Wiktorię i mam ten sam problem z jej krtanią. Od urodzenia do roku miała refluks żołądkowo-przełykowy i nietolerancję laktozy.Całymi dniami strasznie płakała, aż znalazłyśmy się w szpitalu, bo nie mogłam juz patrzeć jak ona się męczy, a lekarz rodzinny twierdził, że to kolki. Szpital odwiedzałyśmy regularnie co jakiś czas. Teraz córeczka skończyła 3 latka i z kolei od roku odwiedzałyśmymy szpital właśnie z powodu krtani. Jak zachorowała pierwszy raz nie wiedziałam, że to takie groźne. W nocy nagle obudziła się z płaczem, wysoką gorączką z dreszczami i okropnym kaszlem. Męczyła się tak przez całą noc i cały dzień. Doszło do tego, że w szpitalu leżała pod tlenem. To był najgorszy czas w moim życiu. Od tamtej pory nawet maleńki kaszelek córeczki powoduje u mnie strach. Na szczęście znalazłam świetnego pediatrę, który zajął się Wiktorią i póki co zapalenie krtani leczymy w domu i mamy leki, które naprawdę pomagają w czasie ataku kaszlu. Pozdrawiam wszystkie mamy i ich pociechy. Życzę zdrówka i WESOŁYCH ŚWIĄT.


pisalas cos o refluksie ,bo ja wlasnie wyczytalam na necie ze to jest przyczyna zapalenia krtani
 
Witajcie
Moj synek ma 6-lat i od 1,5 roku choruje na zapalenie krtani 2 razy w miesiacu,i tez za kazdym razem jedziemy na pogotowie,marcel dostaje steryd w zastrzyku.Jestesmy zalamani,poniewaz lekarze nic nie robia w kierunku znalezienia przyczyny,przepisuja antybiotyk,sol fizjologiczna pulmicort,mucosolwan do nebulizacji i nie przejmuja sie niczym.a przeciez to przechodzi ludzkie pojecie ,zeby dziecko 2 razy w miesiacu bylo chore na jedna i ta sama chorobe.Pomozcie ,moze ktos zna jakiegos madrego lekarza,ktory by na pomogl,a nie olal sprawy,kontakt;asik00_80@tlen.pl
 
reklama
To podobno wirus.........moja 5 letnia coreczka dostala w nocy dusznosci,gdy zadzwonilam po pogotowie stwierdzili ostre zapalenie krtani i zabrali ja do szpitala na inchalacje- wieczorem wypisalam coreczke na wlasne ządanie.....dostala leki,podawalam jej i mialo byc wszystko w porzadku............a jednak pojawil sie okropny kaszel-wizyta u laryngologa nie stwierdzila poprawy krtani odkad wyszla ze szpitala(po 5 dniach) ;dostala antybiotyk i syrop na 7 dni po ktorym dostala........zapalenia oskrzeli- pediatra przepisala mi nowy antybiotyk( gdyz pani laryngolog dala jej za mala dawke ),ktory jest b.dobry na wszelkie wirusy i moja coreczka wreszcie wyzdrowiala.
Sumamed-to antybiotyk,ktory na prawde pomaga-i w ciagu tygodnia dziecko jest zdrowe POLECAM.
Moje dziecko bylo "szpikowane"roznymi prochami bo.............lekarze nie znali lekarstwa; dobrze ze sa lekarze na ktorych warto polegac;moją coreczke wyleczyla dr.,ktora leczyla mnie..........gdy bylam dzieckiem. :)

Nie wprowadzaj ludzi w tak poważny błąd.
Zapalenie oskrzeli może być wirusowe albo bakteryjne.
ANTYBIOTYKI LECZĄ TYLKO CHOROBY BAKTERYJNE!!! Na wirusy nie działają. Oba rodzaje zapalenia oskrzeli leczy się w różny sposób, który powinien dobrać lekarz po ustaleniu rodzaju choroby.
Nie ma "antybiotyku b. dobrego na wirusy", pomijając już, że nie ma czegoś takiego jak 'pacaneum' "b. dobrego na wszystkie (...)".

Ponieważ forum czytają ludzie których mozesz wprowadzić w naprawdę duży błąd (i doprowadzić np do tego, że będą dzieci szprycować antybiotykami, co może przynieść dużo więcej szkody niż pożytku), zastanów się dwa razy zanim napiszesz bzdury.
 
Do góry