reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pecherza, blagam o pomoc!!

Nie wiem, bo nie używałam, ale podobno na zapalenie pęcherza i cewki moczowej bardzo dobrze działa Fitolizyna. Można ją kupić w aptekach, zdaje się że w internetowych, takich jak np. e-lek.pl jest w cenach bardziej przystępnych. No niestety, ale zapalenie pęcherza to okropna sprawa i trzeba się posiłkować różnymi metodami i sposobami, jak to nie podziała, to można coś innego spróbować.
 
reklama
a to takie ziołowe to wspomagająco i profilaktycznie dobrze stosować :) tylko w ciąży trzeba uważac, bo nie wszystkie zioła są wskazane (np. uroseptu nie powinno się stosować w ciąży). żurawina też jest dobra (np. prouro z dodatkiem witaminy c) i ginjal (tylko zabarwia mocz na niebiesko).
a w przypadku nawracających jak zwykle powinno się zrobić posiew i podac leki też partnerowi.
 
z tych specyfików, o których piszą dziewczyny, to ja stosowałam kapsułki Prouro. łyka się 1 dziennie, więc łatwo zapamiętać. według mnie to jeden z lepszych specyfików na problemy z pęcherzem - mnie odpukać odkąd to biorę nic nie dopadło no i posiew moczu podczas ostatniego badania wyszedł ok ;)
 
ja moge polecić taka herbatkę "na drogi moczowe" dokładnie tak się nazywa. Ma tam wszystko co profilaktycznie stosuje sie w problemach z drogami moczowymi. Jest dostepna nawet w aptekach i zwykłych sklepach. Mnie polecila farmaceutka.
 
Ja zdecydowanie prouro polecam. Teraz też biorę, bo pamiętam czasy kiedy listopad oznaczał siedzenie w łazience... Bezpieczny w ciąży, nie ma wpływu na badania moczu. Dobrze jest dużo pić. No i jak się coś dzieje to koniecznie trzeba iść do lekarza i zrobić badania
 
najgorsze jest to, że jak się raz zapalenia pęcherza dostanie to jest dużo większe prawdopodobieństwo, że w przyszłości znowu będzie się to miało - ja niestety zazwyczaj na wakacjach to łapię ;/
 
reklama
Ja przez rok walczyłam z pęcherzem chodziłam po urologachi nic tylko antybiotyk za antybiotykiem,ginekolodzy twierdzili że wszystko Ok.Aż trafiłam na taka staruszkę w przychodni panią ginekolog i wiecie co mi powiedziała żebym przegotowana wode wymieszała z sokiem z cytryny i zrobiła sobie strzykawka irygacje pochwy a później zaaplikowała(ona podobno w czasach studenckich maslankę stosowała haha) ale mnie kazała takie tabletki LACTOVAGINAL to jest kwas mlekowy ale najwazniejsze jest to zeby zastosowac po tym płukaniu żeby wczesniej zakwasic śluzowkę.Robiłam tak tydzień i o dziwo problemy z pęcherzem przeszły a teraz tylko raz po okresie. I lekarka stwierdziła że to musiała być lekka grzybica i sama siebie zarażałam np podcieraniem.Wymazy z pochwy miałam i wychodziły Ok i już sama nie wiem ale fakt faktem że od 5 lat zapalenie nie wróciło. ;-)I jestem wdzięczna tej lekarce jak diabli bo antybiotykami to już nie powiem co robiła ..
 
Do góry