reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pęcherza w I trymestrze

Kinia5792

Zaciekawiona BB
Dołączył(a)
26 Grudzień 2019
Postów
62
Część dziewczyny! Pomóżcie mi. Jestem za granicą i dostałam zapalenia pęcherza. Nic nie pomaga ani woda ani cytryna ani żurawina.. czy mogę wziąć furagin albo coś podobnego w I trymestrze? Mam ze sobą jeszcze lek w saszetce Monural (fosfomycyna)
 
reklama
Rozwiązanie
Ja zapalenia nie miałam, ale w badaniu moczu wyszły mi nie nieliczne bakterie i PH 7 (spodziewam się chłopca i gdzieś słyszałam, że wtedy PH jest wyższe 🙈) Dr nic mi nie przepisal, jedynie kazał zakwaszac mocz (3x1 witamina C tabletka musujaca 1000 mg) <- przyda się też przed sezonem 🤧😷 Podkreslam, że jestem w II trymestrze! Więc, nie wiem, czy w I można Wit. C i w jakiej dawce 🤷‍♀️
Ja miałam zapalenie układu moczowego w 1 trymestrze, w 10 tygodniu. Lekarz zalecił jeszcze posiew i dostałam antybiotyk Duomox. Pytałam o furagin, ale lekarz mówił, że lepszy będzie antybiotyk.
 
Część dziewczyny! Pomóżcie mi. Jestem za granicą i dostałam zapalenia pęcherza. Nic nie pomaga ani woda ani cytryna ani żurawina.. czy mogę wziąć furagin albo coś podobnego w I trymestrze? Mam ze sobą jeszcze lek w saszetce Monural (fosfomycyna)
Jesteś pewna że to zapalenie pęcherza? Ja bym zrobiła posiew z pochwy czy nie ma bakterii. Podobne objawy a skutków nie radzę nikomu doświadczać...
 
Ja wszędzie czytałam i słyszałam, że furaginy nie wolno... Niby nie ma na to konkretnych badań, które by potwierdziły jakieś negatywne skutki, ale to dlatego, że takich badan na ciężarnych po prostu się nie przeprowadza.
Moje jedyne rady to - dużo wody z cytryną, ogrzewanie pęcherza (owijaj się w pasie kocem) i wizyta u lekarza.
 
reklama
Mogłabyś rozwinąć? Miałaś podobnie?
Tak chodziłam ponad miesiąc stwierdzoną przez lekarza że to infekcja moczowa,posiew dobry ,ph wysokie i liczne bakterie. Mimo stosowania zurawitu,uroseptu czulam sie coraz gorzej- w stalym kontakcie z lekarzem prowadzacym.W koncu pojechalam na sor,ale niestety za późno. W moim przypadku skończyło się poronienie w 18 tyg. Z powodu escherichia coli.
Oczywiście nie mowie,że u Ciebie też musi być ta infekcja, ale warto sprawdzić.
 
reklama
Część dziewczyny! Pomóżcie mi. Jestem za granicą i dostałam zapalenia pęcherza. Nic nie pomaga ani woda ani cytryna ani żurawina.. czy mogę wziąć furagin albo coś podobnego w I trymestrze? Mam ze sobą jeszcze lek w saszetce Monural (fosfomycyna)
Możesz wziąć monural. Miał go w pierwszym trymestrze i synek jest ok. Jeśli to e.coli ulga będzie chwilowa. Zrób jak najszybciej posiew po powrocie. Nawet jak będziesz już czuła się lepiej. Tak dla pewnosci
 
Do góry