reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pluc, dwa antybiotyki jednoczesnie u dziecka

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
Dziewczyny czy ktores z waszych dzieci dostawalo dwa antybiotyki jednoczesnie? Mlody najpierw dostal Zinnat 250/5ml na zapalenie oskrzeli, dzisiaj jest 3 doba brania, ja bylam u lekarza prywatnie i lekarz wysluchal zmiany w prawym gornym placie. Mamy dolaczony Berodual i zwiekszyc inhalacje z nebbudu do calej ampulki. Jesli jutro z kaszlem nie bedzie poprawy to mamy dolaczyc Klacid. I bedzie bral dwa razy dziennie Klacid i dwa razy dziennie zinnat. Bardzo sie boje, ale lekarka powiedziala zebym jej zaufala, bo ma ponad 30 lat praktyki i ze dla niej to zadna nowosc. Do tej pory spotkalam sie tylko z podawaniem jednego antybiotyku dozylnie, a drugiego doustnie. Zastanawiam sie czy nie jechac do szpitala, ale uprzedzila mnie, ze szputal to ostatecznosc, a ze on jestxw dobrej formie to nie chce go klasc zeby tam czegos nie zalapal gorszego
 
reklama
Rozwiązanie
Tak, probiotyki mogą pomagać na kolki. Kolki biorą się stąd, że układ pokarmowy dziecka nie jest jeszcze do końca rozwinięty, często też brakuje w nim tych pożytecznych bakterii, które trzeba uzupełnić. Jest na rynku trochę takich probiotyków, które można podawać nawet niemowlakom, oprócz tego wyżej jest też np. flostrum baby, zawiera aż 2 szczepy bakterii probiotycznych.
Szczerze powiem ze pierwszy raz slysze aby brac 2 rozne antybiotyki. Nawet u doroslych nie slyszalam o takich praktykach. Wydaje mi sie ze jezeli podczas brania pierwszego leku cos rozwijalo sie dalej to on sie nie nadaje i potrzeba zmiany na inny a nie podawania ich jednoczesnie. To chyba za duze obciazenie dla organizmu.... No chyba ze sie myle....
 
Szczerze powiem ze pierwszy raz slysze aby brac 2 rozne antybiotyki. Nawet u doroslych nie slyszalam o takich praktykach. Wydaje mi sie ze jezeli podczas brania pierwszego leku cos rozwijalo sie dalej to on sie nie nadaje i potrzeba zmiany na inny a nie podawania ich jednoczesnie. To chyba za duze obciazenie dla organizmu.... No chyba ze sie myle....
Czytalam na forach wypowiedzi mam gdzie dzieci w szpitalu dostawaly dwa antybiotyki, jeden dozylnoe wlasnie Zinnat, a drugi doustnie wlasnie Klacid. Zadzwonie jutro do szpitala i poprosze lekarza jakoegos do telefonu i zapytam sie co robic.
 
A nie lepiej zrobić antybiogram a nie faszerować dziecko dwoma antybiotykami?? Może źle zrozumiałaś lekarkę i masz dać drugi antybiotyk zamiast pierwszego? Pozatym antybiotyki i inhalacje swoją drogą ale powinnaś wprowadzić dziecku też naturalne metody: Podawaj dużo płynów i oklepuj dziecko żeby pomóc usunąć wydzielinę.
Jstem w szoku z tymi antybiotykami, przecież zamiast 2 można dać1o szerokim spektrum działania... Może poproś innego pediatrę o konsultacje?
 
Witaj. Moja w grudniu dostawala dwa równocześnie zinnat i klacid przez 6 dni. Byłyśmy w szpitalu bardzo powszechna metoda, mój chrzesniak na zapalenie płuc też tak dostawał
 
A nie lepiej zrobić antybiogram a nie faszerować dziecko dwoma antybiotykami?? Może źle zrozumiałaś lekarkę i masz dać drugi antybiotyk zamiast pierwszego? Pozatym antybiotyki i inhalacje swoją drogą ale powinnaś wprowadzić dziecku też naturalne metody: Podawaj dużo płynów i oklepuj dziecko żeby pomóc usunąć wydzielinę.
Jstem w szoku z tymi antybiotykami, przecież zamiast 2 można dać1o szerokim spektrum działania... Może poproś innego pediatrę o konsultacje?
A przy zapaleniu pluc masz czas na robienie antybiogramu?
 
Dzwonilam do szpitala, Pani z rejestracji dala do telefonu lekarza. Gdyby poszedl do szpitala tez daliby mu dwa antybiotyki, daja tak ze wgledu na to, ze.nie ma czasu na posiewy, musza strzelac dlatego daja wiecej niz jeden. Powiedzial, ze lepiej zeby dziecko bylo leczone w domu niz szlo teraz do szpitala i zlapalo cos gorszego, bo podobno zawalone oddzialy. Mamy czekac do jutra, jesli zadnej poprawy z kaszlem nie bedzie i dalej stan podgoraczkowy to mamy wlaczac bez dyskusji Klacid, inaczej wyladuje w szpitalu. Narazie po inhalacji Berodualem kaszel mu sie uspokoil. Szkoda, ze ta pierwsza lekarka z przychodni nie pomyslala zeby mu od razu ten berodual wlaczyc razem z Nebbudem tylko doprowadzila mi dziecko do zapalenia pluc.
 
reklama
Witaj. Moja w grudniu dostawala dwa równocześnie zinnat i klacid przez 6 dni. Byłyśmy w szpitalu bardzo powszechna metoda, mój chrzesniak na zapalenie płuc też tak dostawał
Kinga my to chyba na jednym wozku jedziemy z tymi dzieciakami☺ i jak reagowala na te dwa antybiotyki jednoczesnie? W jakim odstepie czasowym byly podawane? Ona.miala pewnie dozylnie ktorys?
 
reklama
Do góry