reklama
Forum BabyBoom

Dzień dobry...

Starasz się o maleństwo, wiesz, że zostaniecie rodzicami a może masz już dziecko? Poszukujesz informacji, chcesz się podzielić swoim doświadczeniem? Dołącz do naszej społeczności. Rejestracja jest bezpieczna, darmowa i szybka. A wsparcie i wdzięczność, które otrzymasz - nieocenione. Podoba Ci się? Wskakuj na pokład! Zamiast być gościem korzystaj z wszystkich możliwości. A jeśli masz pytania - pisz śmiało.

Ania Ślusarczyk (aniaslu)

  • Czy pomożesz Iwonie nadal być mamą? Zrób, co możesz! Tu nie ma czasu, tu trzeba działać. Zobacz
reklama

Zapalenie pluc - inhalacje.

Katga

Fanka BB :)
Dołączył(a)
24 Styczeń 2015
Postów
155
22.06 bylam u lekarza, syna bolalo gardlo, mial przeokropny, smierdzacy, zielony katar i stany podgoraczkowe. Diagnoza - zapalenie zatok. Dostal Zinnat 250mg 2x5ml. Nastepnego dnia dolaczyl kaszel i temperatura ponad 38 stopni. Osluchowo jeszcze bylo czysto, ale ze maly ma ciagle zapalenie oskrzeli i mial pol roku temu zapalenie pluc to lekarka kazala wlaczyc berodual 3x12 kropli i 2x cala ampulka Nebbudu 0,25mg. W poniedzialek (4 doba antybiotyku) znowu poszlam do lekarza, bo o ile temperatury nie bylo to niestety kaszel byl okropny. Okazalo sie, ze jest lewostronne zapalenie pluc. Zmienila antybiotyk na Klacid 2x3,5ml i dalej inhalacje tak jak dotychczas. Dawke zmniejszyc na pol ampulki jesli kaszel stanie sie mniejszy. No i dzisiaj 4 doba brania Klacidu, a 7 doba inhalacji, kaszel jest w koncu mniejszy i od jutra bede podawala po pol ampulki, ale mam pytanie do bardziej doswiadczonych mam ze sterydami, czy podawanie przez tydzien tak duzych dawek Nebbudu nie wplynie zle na organizm? Ja wiem, ze to zapalenie pluc, ze dwa antybiotyki, bo puerwszy nie dal rady i dlatego sie tak ciagne, ale pierwszy raz bierzemy tak dlugo po calej ampulce.
 
reklama
@Katga , Nebbud z tego co mi mój lekarz mówił , bo mój synek często łapie krtań i wtedy tylko pomaga Nebbud i ona mówiła że on w pewnym stopniu mógłby zaszkodzić na nerki i wątrobę ale to wtedy jak byś inhalowala nim bardzo ,przez dłuższy okres a ty jak mówisz że 7dni to nie jest tak źle zawsze tyle się nim inhalujemy jak coś nas złapie , więc spokojnie :-)życzę szybkiego powrotu do zdrówka :-)
 
Widzę, że nie tylko mój szkrab siedzi z maseczką dzielnie i się inhaluje. Zanim lekarz zaproponował nam taki sposób nie mogliśmy sobie poradzić z kaszlem, kiedy był już objawy ustępowały to za tydzień, dwa wszystko wracało i tak w kółko. Dopiero inhalacje pomogły i pozbyliśmy się kaszlu na dłużej, taki sprzęt można bez problemu zamówić online Link do: INHALATORY Warto porozmawiać o tym z lekarzem.
 
Do góry